TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus policija nusitaikė į Šalčininkų rajono greičio mėgėjus

„Slaptas“ Vilniaus policijos automobilis, matuojantis greitį
Vilniaus policijos nuotr. / „Slaptas“ Vilniaus policijos automobilis, matuojantis greitį
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekiant Šalčininkų rajone sumažinti eismo įvykių dėl leistino greičio viršijimo, kurių metu nukenčia žmonės, skaičių, iki šio mėnesio pabaigos Šalčininkų rajono keliuose bus kontroliuojamas transporto priemonių greitis.

Kaip informuoja Vilniaus apskrities VPK, Šalčininkų rajono keliuose greičio kontrolės priemones vykdys Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai, kurie transporto priemonių greitį kontroliuos panaudojant policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtas transporto priemones, be to, bus kreipiamas dėmesys ir į kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Nuo šių metų pradžios Šalčininkų rajono keliuose žuvo 9, sužeista 30 žmonių (2009 m. žuvo 2 asmenys, sužeisti 32).

Policija visų eismo dalyvių prašo paisyti Kelių eismo taisyklių nuostatų, vairuoti saugiai, nekelti pavojaus savo ir kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei, nevairuoti esant neblaiviems (dėl neblaivių vairuotojų kaltės Šalčininkų r. žuvo 4 žmonės).

Pėsčiųjų eismo dalyvių prašo tamsiuoju paros metu segėti atšvaitus, važnyčiotojus pažymėti vežimus laikantis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, dviratininkus ir važnyčiotojus dėvėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Policija primena atsakomybę už nustatyto greičio viršijimą, numatytą LR administracinių teisės pažeidimų kodekse.

124 straipsnis. Nustatyto greičio viršijimas Nustatyto greičio viršijimas iki 10 kilometrų per valandą – užtraukia įspėjimą vairuotojams.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiasdešimties iki vieno šimto litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams, vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių ir vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min