Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 4d. 17:25

Vilniaus policija nusiteikusi gaudyti kelių erelius

Policininkas stabdo automobilį.
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policininkas stabdo automobilį.

Liepos 5–11 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnai avaringiausiuose miesto gatvių ruožuose kontroliuos transporto priemonių greitį. Šiomis priemonėmis siekiama sumažinti eismo įvykių, nukenčiant eismo dalyviams ir kylančių dėl leistino greičio viršijimo.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, važiavimo greitis bus nustatomas tiek mobiliais greičio matavimo, tiek stacionariais automatinės greičio kontrolės prietaisais. Bus naudojami specialiomis spalvomis nedažyti ir policijos skiriamaisiais ženklais nežymėti policijos tarnybiniai automobilius su greičio viršijimo bei kitų kelių eismo taisyklių pažeidimų fiksavimo prietaisais. Pareigūnai ypatingai dėmesingai fiksuos pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejus.

Policija įspėja tiksliai laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, vairuoti saugiai, neįsibėgėti mūsų miesto gatvėse ir nesukelti pavojaus savo ir kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei.

Policija taip pat primena atsakomybę už nustatyto greičio viršijimą, numatytą LR administracinių teisės pažeidimų kodekse.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksas. 124 straipsnis. Nustatyto greičio viršijimas. Nustatyto greičio viršijimas iki 10 kilometrų per valandą – užtraukia įspėjimą vairuotojams. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturiasdešimties iki vieno šimto litų. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą – užtraukia baudą vairuotojams nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, – baudą nuo keturių šimtų iki šešių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą –  užtraukia baudą vairuotojams nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, –  baudą nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.

Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą –  užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams, vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, –  baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių ir vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, –  baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min