Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 14d. 11:46

Vilniaus policija pastebi, kad nedrausmingi pėstieji rizikuoja savo gyvybe

Avarijos vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Avarijos vietoje

Šią savaitę Vilniuje tęsiamos pėsčiųjų kontrolės policinės priemonės. Pažeidėjams taikomos administracinio poveikio priemonės. Vien per praėjusią savaitę nubausti 126 Kelių eismo taisykles ignoravę pėstieji.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, pasikeitusios ir labai suprastėjusios sąlygos – vis anksčiau sutemsta, neretai tvyro rūkas, dulksna, važiuojamoji dalis būna šlapia, o žmonės neatsargūs. Pėstieji nepaiso vienos iš pagrindinių savo pareigų, numatytų Kelių eismo taisyklėse – įžengti į važiuojamąją dalį tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių, jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu.

Kita aktuali problema – atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui. Nežiūrint daugkartinių perspėjimų apie atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju paros metu, daugkartines atšvaitų dalinimo akcijas, atšvaitai naudojami nepakankamai.

Praėjusią savaitę Vilniaus apskrityje įvyko nemažai eismo įvykių, kuriuose nukentėjo atšvaitų nedėvėję pėstieji.

Antradienį tokia skaudi nelaimė įvyko Šalčininkų rajone. Apie 22.15 val. Šalčininkų r., kelio Šalčininkai–Butrimonys–Eišiškės 3-iajame km, automobilis „Audi A8“, vairuojamas E.R. (gim. 1981 m.), pervažiavo ir mirtinai sužalojo kelio važiuojamoje dalyje gulėjusį V.G. (gim. 1961 m.).

Vairuotojas gulinčio vyriškio nematė, kadangi jis nedėvėjo jokių šviesą atspindinčių elementų. Atvykę į įvykio vietą patruliai, netoli pervažos, ant važiuojamosios kelio dalies, rado gulintį be gyvybės ženklų žmogaus kūną su atskirais kūno fragmentais, šalia mėtėsi automobilio dalys.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d.

Policija primena, kad Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais, yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi.

VIDEO: Pėstieji Vilniaus gatvėse

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min