Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2012 01 04

Vilniaus policija pažeidėjus tramdys nauju aparatu

Masinių renginių metu jų dalyvius nuo šiol stebės ne tik policijos pareigūnai, esantys minioje, bet ir įsigytas skraidantis aparatas. Jo nufilmuoti vaizdai keliaus tiesiai į pareigūnų kompiuterius. Tikimasi, kad tai padės suvaldyti tokias situacijas, kaip Seimo rūmų langų daužymas ar susidūrimai gėjų eitynių metu. Aparatas kainavo apie 100 tūkst. Lt.
Vilniaus policija kartu su sostinės savivaldybe įsigijo skraidantį nepilotinį aparatą su vaizdo stebėjimo įranga.
Vilniaus policija kartu su sostinės savivaldybe įsigijo skraidantį nepilotinį aparatą su vaizdo stebėjimo įranga. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Kęstutis Lančinskas sakė, kad šiuo aparatu policijos pareigūnai galės naudotis įvairių renginių metu, vykstant didelėms demonstracijoms. „Tarkim, per Dainų šventę norima pasižiūrėti, kas dedasi minioje. Tai geriausias ir patogiausias įrenginys, kurio eksploatacija labai pigi – malūnsparnio kelti nereikia, pareigūnų aplinkui vaikyti taip pat nereikia“, – aiškino K.Lančinskas.

Veiks ir kaip greičio matuoklis

Vilniaus policijos vadovo teigimu, tai daugiafunkcinis įrenginys, kuris gali fotografuoti, filmuoti, prie jo gali būti pritvirtintas ir greičio matuoklis. „Jis virš judrios gatvės gali fiksuoti pažeidimus. Pirmiausia mokytis naudotis pradėsime nuo paprastų dalykų, stebėsime renginius. O kai pareigūnai išmoks naudotis ir nebebijos, tada ir greitį matuosime, ir filmuosime pažeidimus“, – teigė K.Lančinskas.

Vilniaus apskrities VPK Operatyvinės veiklos valdybos viršininkas Dalius Bernotas, pristatydamas aparatą, negailėjo jam pagyrų. Esą įrenginys skrisdamas gali filmuoti, fotografuoti, perduoti tiesioginį vaizdą pareigūnams. „Pagrindinis mūsų tikslas ir buvo turėti vaizdą ekranuose, greitai atskristi iki tam tikros vietos. Masinių renginių metu, kai, tarkim, daužomi langai, o policijos pareigūnai negali greitai ir arti prieiti prie įvykio vietos, mes turėsime taktinį sprendimą – aparatas pakimba tam tikrame aukštyje, matosi minia, kas joje darosi“, – teigė D.Bernotas.

VIDEO: Vilniaus policija įsigijo skraidantį nepilotinį aparatą su vaizdo stebėjimo įranga

Aparate įdiegta navigacija, GPS sistemos, todėl galima nurodyti koordinates pagal žemėlapį ir aparatas skris nurodytu maršrutu, budės tam tikruose taškuose. „Aparatas gali skristi iki 30 minučių. Toks mūsų inžinerinis sprendimas, kadangi užsienyje gaminami panašūs įrenginiai skraido tik apie 15 minučių. Mes turėjome ambicijų, kad mūsų prietaisas skraidytų ilgiau, būtų saugus, todėl jo gabaritai dideli. Taip pat jo keliamoji galia didesnė – jis gali pakelti daugiau, negu sveria pats“, – apie privalumus pasakojo D.Bernotas.

Nusprendė po gėjų parado

Už užsienietiškus analogus aparatas yra pigesnis, o kai kurios jo techninės charakteristikos – geresnės, – kalbėjo K.Lančinskas.

K.Lančinsko teigimu, mintis apie tokį aparatą kilo po vadinamojo gėjų parado (eitynių „Už lygybę“), kai policijos pareigūnams reikėjo būti keliose vietose vienu metu ir vertinti situaciją, kuri labai greitai keitėsi. Įsigijimo procesą kiek stabdė finansiniai klausimai, tačiau jie buvo išspręsti kartu su Vilniaus miesto savivaldybe.

„Vilniaus miesto savivaldybė mus suprato ir bendromis jėgomis įsigijome labai gerą produktą. Labai džiugu ir tai, kad šį produktą pagamino lietuvių įmonė. Už užsienietiškus analogus aparatas yra pigesnis, o kai kurios jo techninės charakteristikos – geresnės. Be to, techninis aptarnavimas bus šalia, gamintojai tikrai pagelbės, jeigu reikės ką nors patobulinti“, – kalbėjo K.Lančinskas.

Policijai priklausys du aparatai, tačiau vienu metu skraidyti galės tik vienas. Antrasis pagamintas tam, kad darbas galėtų vykti nenutrūkstamai – išsikrovus vieno aparato baterijai, tuoj pat galima kelti antrąjį. Aparatą sukonstravo inžinierius Aleksejus Zaitsevskis.

Šiuo metu pareigūnai yra mokomi naudotis prietaisu. Tai esą nėra labai lengvas procesas, tačiau tikimasi jau artimiausiu metu kartu su aparato kūrėjais jį išbandyti kokio nors renginio metu.

Vilniaus savivaldybės vadovai įsitikinę, kad aparatas tarnaus ir jiems. Juo esą bus galima stebėti eismo sąlygas pagrindinėse gatvėse, kur susidaro didžiausios spūstys. „Mieste bus saugiau – masinių susibūrimų vietose, esame nutarę eismą patyrinėti iš oro, kaip kas vyksta. Atsitikus stichinėms nelaimėms, ar gaisrui, ar potvyniui taip pat galima bus greičiau reaguoti“, – tvirtino vicemeras Romas Adomavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius