Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 15d. 19:51

Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas: tai buvo terorizmas

Kęstutis Lančinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstutis Lančinskas

„Tai – pirmas toks atvejis Lietuvoje“, – apie sumaištį Vilniaus centre jau po šturmo sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas ir operacijos vadovas Kęstutis Lančinskas. Trečiadienio popietę visas specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlęs vyras, kuris grasino susisprogdinti, buvo sulaikytas ir nuvežtas į komisariatą. K.Lančinskas žurnalistams pripažino, kad reali grėsmė prie prezidentūros buvo. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal 250 Baudžiamojo kodekso straipsnį (Teroro aktas).

VIDEO: Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas

„Maždaug apie 17 val. asmuo, priėjęs prie prezidentūros pradėjo sakyti, kad jis turi sprogmenį ar kažkokį kitokį pavojingą užtaisą ir jis susprogdins jį, jeigu mes neįvykdysime kažkokių reikalavimų, nors tų reikalavimų jis aiškiai neišsakė, – kalbėjo K.Lančinskas. – Buvo labai sunku sudėlioti tuos reikalavimus į logišką seką.“

Įtariamojo tapatybė dar nenustatyta. Atskleista tiek, kad jis – 1982-ųjų gimimo. „Jis mums nebuvo žinomas – bent jau mūsų pareigūnai jo neatpažino“, – sakė K.Lančinskas. Sulaikytas vyras nuvežtas į Vilniaus VPK. 

Vilniaus apskrities VPK viršininkas sakė, kad grasintojo reikalavimai buvo labai migloti ir neaiškūs. Vieniams derybininkams jis sakė vienaip, netrukus su kitais jau kalbėjo kitaip.

„Jeigu jūs klausiate manęs, kokie tie reikalavimai, tai aš tikrai negaliu pasakyti, kokie jie buvo. Kadangi jie labai keitėsi, jis labai mėtėsi“, – aiškino K.Lančinskas. Tačiau jis pabrėžė, kad reikalavimai nebuvo niekaip susiję su politika ar geopolitine situacija.

Operacijos vadovo teigimu, buvo svarstomi trys variantai, kaip išspręsti šią pavojingą situaciją – vienas iš jų buvo įtariamojo nukovimas. „Vertinome visas galimybes. Buvo trys variantai, vienas jų buvo įgyvendintas“, – sakė pareigūnas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal 250 Baudžiamojo kodekso straipsnį – Teroro akto. „Tai – pirmas atvejis Lietuvoje“, – sakė K.Lančinskas.

Jis neatmetė, kad sulaikytas vyras gali būti psichiškai nesveikas – tą turės įvertinti specialistai.

VIDEO: Prie prezidentūros vartų – derybos su lagaminą turinčiu vyru, grasinančiu viską susprogdinti
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min