Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus politikai grąžino registracijos į darželius tvarką, kai vaikai registruojami vos gimę

Taupusis Santariškių vaikų darželis
Vilniaus sav. nuotr. / Santariškių vaikų darželis
Šaltinis: BNS
0
A A

Paskutiniame kadenciją baigiančios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje politikai nusprendė leisti vaikus į darželius registruoti, vos jiems gimus. Panaši tvarka galiojo ir anksčiau, tik ji nebuvo elektroninė.

Taryba tokiam siūlymui pritarė bendru sutarimu.

Sprendime nurodoma, kad prašymai dėl vaikų priėmimo į priešmokyklines ir ikimokylines įstaigas savivaldybės informacinėje sistemoje bus priimami ir registruojami ne tais metais, kai vaiką planuojama leisti į darželį, kaip iki šiol, o nuolat, t. y. bet kuriuo metu.

Kadenciją trečiadienį baigusio Vilniaus mero Artūro Zuoko vertinimu, šiuo sprendimu nėra grąžinama senoji tvarka, o tik patobulinta esama. Jis tikino, kad nauja tvarka turi įsigalioti jau nuo gegužės pradžios.

„Kodėl tai įmanoma dabar – todėl, kad mums trūko kelerius metus perkelti taip vadinamas popierines, arba tas eiles, kurios buvo sudarytos darželiuose ranka, pieštuku ar kitais būdais. Tarybai patvirtinus tvarkos patikslinimą, nuo, sakyčiau, gegužės mėnesio – tada, kada vaikutis gimsta“, – žurnalistams savivaldybėje sakė A.Zuokas.

Anot jo, kovo pabaigoje į darželius užsiregistravusiesiems niekas nesikeis, t.y. nesant kitų prioritetų, bus teikiamas pirmumas anksčiau pateiktiems prašymams.

Kad nekiltų tokių nesusipratimų, kuriuos turėjome šiais metais kovo 25-ąją ir sausio 12-ąją, tai prašymai bus priimami nuolat ir žmonės galės pateikti prašymus elektroninėje sistemoje vos vaikui gimus, – sakė G.Petronis.

Tuo metu savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Petronis BNS trečiadienį nurodė kitus sprendimo motyvus: anot jo, taip siekiama išvengti praktikos, kai dėl nustatytos konkrečios registracijos į darželius pradžios datos sistema stringa ir nemaža dalis tėvų vaikus registruoja pavėluotai.

„Čia dar, aišku, reikės ir papildomų savivaldybės sprendimų, bet kol kas apsispręsta taip: kad nekiltų tokių nesusipratimų, kuriuos turėjome šiais metais kovo 25-ąją ir sausio 12-ąją, tai prašymai bus priimami nuolat ir žmonės galės pateikti prašymus elektroninėje sistemoje vos vaikui gimus“, – sakė G.Petronis.

Jis priminė, kad ateityje planuojama dar tikslinti tvarką ir atsisakyti pirmumo kriterijaus pagal prašymo pateikimo datą ir laiką. Šiuo metu Vilniuje spėjusieji anksčiau pateikti prašymus, jei nėra kitų pirmumo kriterijų, turi pirmenybę registruojantis į darželius. Anot G.Petronio, tolesnę šią tvarką tikslins jau nauja sostinės savivaldybės taryba.

„Dabar, kai pasakome „nuolat“, vadinasi, žmonės galės pateikti prašymą, nuo kada vaikas pradės lankyti darželį. Tai galės būti ir 2016-ieji, ir 2017-ieji. Taip, galima sakyti, kad grįžtama prie ankstesnės tvarkos, tik nebereikia eiti į darželius, o čia vietoje, savivaldybėje, eilės bus tikrinamos“, – paaiškino savivaldybės atstovas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Naujas vaikų darželis Santariškėse
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vaikų darželis Santariškėse

Šiemet pirmą kartą registracija į Vilniaus lopšelius prasidėjo sausio 12-osios vidurnaktį, tuomet dėl techninių problemų užstrigus sistemai, visi prašymai buvo anuliuoti. Antrą kartą ši procedūra vyko kovo 25-ąją 8 val., tačiau sistema veikė su sutrikimais.

Išrinktasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius anksčiau tvirtino siūlysiantis, kad registracijos į darželius laikas nebebūtų laikomas kriterijumi, nuo kurio priklausytų, ar vaikas gaus vietą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min