TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus politikai posėdžiauti persikėlė į senąją sostinę Trakus

Sostinės valdžios atstovai salę Vilniaus savivaldybėje iškeitė į pramogų ir poilsio centrą „Trasalis“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šiame sveikatingumo ir pramogų centre Vilniaus politikai narplios svarbius miesto reikalus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Gražų saulėtą šeštadienio rytą Vilniaus tarybos nariai rinkosi į posėdį ne įprastoje miesto savivaldybės salėje, o vaizdingose Trakų apylinkėse – pramogų ir poilsio centre „Trasalis“. Nors viešai kalbėję, kad svarstys itin miestui svarbius klausimus, politikai nusprendė diskusijų detales pasilikti sau – žiniasklaidos atstovai į salę, kur vyksta posėdis, buvo įleisti vos kelioms minutėms darbui dar neprasidėjus.

Į išvažiuojamąjį posėdį Vilniaus politikai rinkosi gana gausiai, prieš posėdį sostinės meras Artūras Zuokas teigė, kad atvažiavo apie 40 tarybos narių iš visų frakcijų.

Konservatorių – mažai

Mažiausiai buvo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovų. Šios frakcijos vadovas Vidas Urbonavičius dar prieš savaitę sakė, kad dalyvauti negalės, nes bus išvykęs.

Tuo metu buvęs meras, taip pat TS-LKD frakcijos narys Raimundas Alekna 15min.lt telefonu sakė neketinąs dalyvauti tokiame posėdyje, nes opozicijos žodis vis tiek negirdimas. „Frakcija nusprendė, kad visi jos nariai patys nuspręs, ar dalyvaus posėdyje“, – teigė R.Alekna.

Posėdžio pradžioje TS-LKD frakcijai išvažiuojamajame posėdyje atstovavo trys politikai: Birutė Galinienė, Povilas Tamošauskas ir Algis Strelčiūnas.

Kitos opozicinės frakcijos – „Tvarkos ir teisingumo“ – nariai dalyvavo beveik visi. Šios frakcijos vadovas Bronius Cicėnas teigė negalįs pasakyti, kodėl nuspręsta šį posėdį rengti ne savivaldybėje, esą to klausti reikia organizatoriaus A.Zuoko.

„Visi klausimai informacinio pobūdžio, nėra numatytas joks balsavimas. Aš tikrai manau, kad tai yra išlaidavimas. Žiūrint į praskolintą Vilniaus miesto biudžetą tokios išlaidos ir tokie renginiai, kurie organizuojami toliau nuo miesto, yra išlaidavimas“, – sakė B.Cicėnas, vis dėlto neatsisakęs atvykti į Trakus.

Kainavo tik 4 tūkst. Lt?

Meras A.Zuokas tvirtino, kad panašūs posėdžiai vyks ir ateityje – bent kartą per ketvirtį. „Bendravimas, diskutavimas, nebijojimas atsiverti, užduoti klausimus yra svarbi darbo dalis. Tokiu būdu formuojama komanda, formuojami ir tikslai, o nuo jų žinojimo priklauso sprendimų kokybė“, – išvažiuojamojo posėdžio būtinybę aiškino meras.

Anot mero, šis posėdis bus apmokėtas savivaldybės biudžeto lėšomis, tačiau suma esą nėra įspūdinga – tik apie 4 tūkst. Lt. Anksčiau žiniasklaidoje buvo pasirodę teiginių, kad suma bus apie tris kartus didesnė ir sieks net 12 tūkst. Lt.

A.Zuokas įsitikinęs, kad seminaras gerai vyksta tik tada, kai šalia nėra parduotuvės, kur gali išbėgti, ar netrukdo kolegos iš darbo, skambinantys ir kviečiantys susitikti, nes yra šalia. „Norint, kad žmonės atsipalaiduotų ir galėtų galvoti apie miestą, ateitį, leistų sau užduoti klausimus, reikia juos ištraukti iš tos aplinkos, kurioje jie paprastai yra, iš darbinės aplinkos. Tik tokiu būdu galime turėti kokybišką bendravimą“, – teigė A.Zuokas.

Nakvoti neliks

Iš pradžių planuota, kad posėdis truks dvi dienas, tačiau, anot mero, pavyko programą sudėlioti taip, kad visi klausimai bus apsvarstyti per vieną dieną. Tačiau jis užtikrino, kad tokių seminarų bus ir daugiau, nes esą klausimų yra daug ir juos visus reikia svarstyti.

Iš anksto išplatintame Vilniaus savivaldybės pranešime buvo skelbiama, kad išvažiuojamajame posėdyje bus aptarti 7 klausimai: Vilniaus miesto vizija ir strategijos apžvalga, miesto bendrasis planas ir plėtra, Viešojo ir privataus sektorių partnerystė, naujų transporto rūšių diegimas. Taip pat dėmesio bus skiriama Aplinkos apsaugai ir energetikos problemoms, pristatytas 2012 metų Vilniaus miesto savivaldybės biudžetas, bus kalbama apie kuriamo e-miesto idėjas, vizijas ir projektus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min