-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 26

Vilniaus politikai ragina Minsko valdžią užtikrinti protestuotojų teises

Vilniaus politikai ragina Minsko valdžią užtikrinti skaidrių prezidento rinkimų siekiančių protestuotojų teises ir išreikšti jiems palaikymą. Trečiadienį vienbalsiai priimtoje rezoliucijoje dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje Vilniaus savivaldybės tarybos nariai kreipėsi į Minsko miesto Vykdomojo komiteto pirmininką Anatolijų Sivaką ir narius, taip pat Minsko miesto Deputatų tarybos narius.
Protestuotojai Minske
Protestuotojai Minske / „Scanpix“ nuotr.

„Mes drąsiai ir garsiai pareiškiame, kad Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų rezultatai buvo suklastoti, o taikių protestų malšinimas smurtu niekaip nedera su teisės viršenybės, o ypatingai – su žmogaus teisių užtikrinimu. Puikiai suprantame, kad Minskas yra artimiausia geografiškai Vilniui sostinė, todėl demokratijos ir žmogaus teisių įsitvirtinimas gretimoje sostinėje yra esminė prielaida bendradarbiavimui“, – posėdyje teigė rezoliuciją pristačiusi tarybos narė, valdančiosios Laisvės partijos frakcijos atstovė Evelina Dobrovolska.

Rezoliucija parengta šios frakcijos iniciatyva.

Taryba pabrėžė, kad Baltarusijoje jau ilgiau nei dvi savaites nerimsta protestai reikalaujant skaidrių rinkimų, o teismai atsisako nagrinėti opozicijos skundus.

Rezoliucija Lietuvos sostinės politikai paragino „užtikrinti laisvo įsitikinimų reiškimo, susirinkimų, mitingų, eitynių, demonstracijų ir piketų teises“, garantuojamas Baltarusijos Konstitucijos.

„Vilniaus miesto taryba skatina išreikšti palaikymą Minsko gyventojams, reikalaujantiems laisvų, skaidrių ir demokratinių rinkimų, teikti visapusišką paramą, ragina stabdyti bet kokį valstybinių jėgos struktūrų smurtą prieš taikius gyventojus tiek savo veiksmais, tiek reikalaujant to iš nacionalinių Baltarusijos valdžios institucijų“, – teigiama rezoliucijoje.

Rinkimus, kuriuose oficialiu nugalėtoju triuškinančia persvara paskelbtas daugiau nei ketvirtį amžiaus šaliai vadovaujantis Aliaksandras Lukašenka, suklastotais yra pripažinęs ir Lietuvos Seimas, o patį A.Lukašenką pripažino nelegitimiu prezidentu. Šalyje daugiau nei dvi savaites nerimsta smurtu malšinami protestai, Vakarai ir atskirai – Lietuva svarsto įvesti sankcijas režimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius