Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 05, 08:37

Vilniaus politikai spręs dėl sovietinių paminklų perėmimo ir perdavimo muziejui

Vilniaus savivaldybės taryba spręs dėl sovietinių paminklų Antakalnio kapinėse perėmimo, siekiant šešių skulptūrų ansamblį nukelti ir vėliau perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.
Vilniaus Antakalnio kapinės gegužės 9 dieną
Vilniaus Antakalnio kapinės gegužės 9 dieną / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Savivaldybės tarybos sprendimo projekte numatyta, kad teisiškai perėmus turtą iš valstybės, šios skulptūros muziejui patikėjimo būtų perduotos 20-čiai metų.

Šešias Antrojo pasaulinio karo sovietų karius vaizduojančias figūrines pilko granito stelas sostinės savivaldybės politikai vienbalsiai nusprendė nukelti dar birželio pradžioje, prieš tai paveldosaugininkams išbraukus skulptūras iš nekilnojamųjų kultūros vertybių registro, tačiau to padaryti iki šiol nebuvo galima galutinai neperėmus jų savivaldybės nuosavybėn.

Darbus atlikti planuota iki lapkričio 1-osios, tačiau jie bus atidėti Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių komitetui pranešus apie pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, kol komitetui bus pateikti paaiškinimai.

Kartu bus sprendžiama dėl paminklo sovietiniam rašytojui ir veikėjui Petrui Cvirkai perėmimo – šis paminklas nukeltas ir išvežtas saugoti dar prieš metus, tačiau iki šiol taip ir nebuvo teisiškai perimtas savivaldybės nuosavybėn ar perduotas valstybei.

Savivaldybės atstovai pabrėžia, kad taip įvyko dėl neaiškaus paminklo nuosavybės statuso.

„Nepasirašius su Vyriausybe ar jos įgaliota institucija perdavimo-priėmimo akto, Taryba posėdyje keis sprendimą, formaliai perimant šias skulptūras Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn ir perduodant jas patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti Lietuvos nacionaliniam muziejui“, – informavo savivaldybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min