Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 4d. 16:36

Vilniaus politikai vėl svarstys Kalvarijų turgaus nuomą

Protesto akcijos - taip pat galimas tramplinas į rinkimus. Savivaldybėje kalbama, kad Kalvarijų turgavietės prekeivius ginantys profsąjungos ir visuomeninio judėjimo „Mūsų reikalas“ atstovai ruošia sau dirvą dalyvauti savivaldos rinkimuose.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalvarijų turgaus prekybininkai jau nėra tokie priešiški turgavietės nuomai.

Vilniaus miesto taryba pritarė pateikimui svarstyti Kalvarijų turgavietės nuomos klausimą. Savo poziciją dar privalės išsakyti tarybos komitetai, tačiau tikimasi, kad šįkart pavyks turgavietę išnuomoti.

Pernai lapkritį kadenciją baigusi miesto taryba kapituliavo ir nusprendė nutraukti Kalvarijų turgavietės nuomos konkursą. Politikus prieš artėjančius savivaldos rinkimus įbaugino prekeivių protestai. Tačiau idėja nebuvo pamiršta ir tikimasi vis dėlto turgavietę išnuomoti.

Anot mero patarėjo Kęstučio Binkausko, konkurso nuostatai buvo pakoreguoti. Turgavietė bus rekonstruojama etapais, kad prekyba vyktų nuolat, visus darbus finansuos nuomininkas, o pasibaigus nuomos terminui visas turtas liks savivaldybės rankose. Taip pat nuomininkas privalės tokiomis pačiomis sąlygomis pasirašyti dar metams sutartis su privačiais prekeiviais. Trečdalis prekybos vietų priklausys būtent smulkiajam verslui.

Šįkart miesto tarybos nariai itin nesipriešino projektui ir gana solidžia persvara pritarė klausimo pateikimui.

Kalvarijų turgavietę planuojama išnuomoti 25 metams, nuomininkas privalės investuoti ne mažiau negu 25 mln. Lt į turgaus rekonstrukciją. Per metus į savivaldybės biudžetą tikimasi surinkti ne mažiau negu 1 mln. Lt nuompinigių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min