Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 16d. 12:42

Vilniaus rajono savivaldybėje – keista demokratija

Vilniaus rajono merė demokratijos principus supranta savaip – jos manymu, teisę pasisakyti turi ne visi.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus rajono merė demokratijos principus supranta savaip – jos manymu, teisę pasisakyti turi ne visi.

Vilniaus rajono Veriškių pradinės mokyklos bendruomenė gali ramiau atsikvėpti – rajono taryba net nediskutuodama patvirtino, kad šioje mokykloje priešmokyklinio ugdymo grupė 3–6 metų vaikams bus. Tiesa, demokratija šioje Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) valdomoje savivaldybėje suprantama savotiškai – norėjusiems pasisakyti tėvų atstovams buvo paprasčiausiai liepta patylėti.

Pristatant klausimą savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič paaiškino, kad įsivėlus techninei klaidai buvo kilę tam tikrų neaiškumų. Esą net neketinta šioje pradinėje mokykloje siūlyti steigti priešmokyklinio ugdymo grupę tik šešiamečiams, ko itin baiminosi Veriškių pedagogai ir tėvai.

Vilniaus rajono merė Marija Rekst itin piktinosi, kad neva triukšmas keliamas dėl nieko, todėl ji nesuprantanti, kam reikėjo apie tai kalbėtis su žiniasklaida. „Vyko komiteto posėdžiai, visur buvo išsakyta, kad pritarta tam moduliui, kurio norėjo tėvai. Tai kam čia trukdote žmonėms dirbti, ar daugiau nėra problemų?“ – prieš posėdį žurnalistų akivaizdoje kelioms mamoms priekaištavo merė.

Posėdžio metu merė buvo dar griežtesnė. Svarstant šį klausimą pasisakyti norėjo ir Veriškių pradinę mokyklą lankančių vaikų tėvų atstovė, tačiau M.Rekst iš pradžių akivaizdžiai ignoravo jos norą, o vėliau paprasčiausiai liepė sėstis į vietą. Esą klausimą, ar leisti mamai išsakyti savo ir kitų tėvų nuomonę, taryba spręs, bet tik pasibaigus posėdžiui.

M.Rekst iš pradžių akivaizdžiai ignoravo tėvų atstovės norą pasisakyti, o vėliau paprasčiausiai liepė sėstis į vietą.Keli opozicijai priklausantys tarybos nariai bandė merei priminti, kad ji, sėdėdama prezidiume, turėtų laikytis reglamento, pagal kurį reikia leisti pasisakyti tiems, kurie iš anksto to pageidavo. Tačiau Vilniaus rajono vadovė į tokias kalbas tik numojo ranka. Ji pareiškė, kad niekas nieko iš anksto neprašė.

Tėvų vardu norėjusi kalbėti moteris tvirtino apie savo norą tarybą informavusi likus daugiau negu valandai iki posėdžio pradžios, tačiau tai nepadėjo. Merė buvo griežta – tėvų nuomonės nei ji, nei valdančiąją daugumą sudarantys LLRA nariai klausytis nepageidavo.

M.Rekst tik priminė, kad su Veriškių mokykla kalbamasi jau nuo pernai metų, tad, matyt, daugiau ir nėra ką pasakyti.

Taip pat merė apkaltino tarybos narį, konservatorių Joną Vasiliauską atliekant neteisėtus veiksmus, nes jis neva kartu su mokyklos bendruomene priešinasi Veriškių mokyklos reformai, nors reorganizuoti mokyklą prijungiant jos klases prie Nemenčinėje esančios Gedimino gimnazijos būtina laikantis Švietimo ministerijos nurodymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:22
00:55
00:39

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min