Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė nubausta už tai, kad neįvykdė įpareigojimo pakeisti gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybėje

Lentelės su gatvių pavadinimais
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lentelės su gatvių pavadinimais
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą, dalinai patenkino antstolės pareiškimą ir skyrė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorei Liucinai Kotlovskai 500 litų baudą už įsiteisėjusio Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo nevykdymą.

Ši bauda turi būti sumokėta Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje naudai.

Liepos 7 dieną įsiteisėjusiu Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu Vilniaus rajono savivaldybės administracija buvo įpareigota pakeisti gatvių pavadinimų lenteles Vilniaus rajono savivaldybėje į tokias, kuriose  pavadinimai būtų nurodyti valstybine (lietuvių) kalba.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad antstolė pareiškime teismui nurodė, kad š.m. rugpjūčio 26 dieną pasirašytinai įteikė reikalavimą Vilniaus rajono savivaldybės administracijai nedelsiant įvykdyti Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą ir apie įvykdymą informuoti antstolį, tačiau  administracijos direktorė jokios informacijos apie sprendimo įvykdymą ar jo neįvykdymo priežastis nepateikė. Per 20 dienų negavus Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorės pranešimo apie teismo sprendimo įvykdymą ar neįvykdymo priežastis, patikrintas teismo sprendimo įvykdymas atsitiktine tvarka pasirinkus Vilniaus rajone esančius miestelius. Antstolei nuvykus į Maišiagalą nustatyta, kad Vilniaus ir Naujosios gatvių pavadinimų lentelės yra nurodomos ir ne valstybine (ne lietuvių) kalba, o  nuvykus į Sudervę nustatyta, kad Vilniaus ir Kernavės gatvių pavadinimų lentelės taip pat yra nurodomos ir ne valstybine (ne lietuvių) kalba. Antstolė nurodo, kad yra akivaizdu, jog teismo sprendimas nėra įvykdytas, o kadangi joks pranešimas apie teismo sprendimo vykdymo aplinkybes negautas, darytina išvada, jog ir kituose Vilniaus rajono miesteliuose sprendime nurodytos gatvių lentelės nėra pakeistos į lenteles, kuriose gatvių pavadinimai būtų nurodyti valstybine (lietuvių) kalba.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija teismo prašė antstolės pareiškimą atmesti. Administracijos atstovai nurodė, kad teismo sprendimas pagal galimybes įvykdytas.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija teismo prašė antstolės pareiškimą atmesti. Administracijos atstovai nurodė, kad teismo sprendimas pagal galimybes įvykdytas. Savivaldybės administracijos darbuotojai, seniūnijų darbuotojai vietoje kalbėjo su namų šeimininkais, kurie ant savo namų pakabino lenteles, kuriose greta lietuvių kalbos buvo ir gatvių pavadinimų vertimai. Dauguma gyventojų geranoriškai sutiko pakeisti gatvių pavadinimų lenteles ir tai buvo padaryta. Tačiau dalis namų savininkų kategoriškai atsisakė keisti gatvių pavadinimų lenteles, reikalavo palikti jų namų valdas. Vilniaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojai negali be namo ir žemės savininko ar teismo leidimo net įeiti į privačių valdų teritoriją ar namą.

Teismo nuomone, surinkti įrodymai ir faktinės aplinkybės  įrodo, kad teismo sprendimas nustatytu terminu nėra tinkamai įvykdytas. Teismo vertinimu, dėl to yra Vilniaus rajono savivaldybės administracijos kaltė, nes ji aktyviai nesiėmė reikiamų vykdymo veiksmų, nebendradarbiavo su antstoliu, nenurodė antstoliui apie kliūtis sprendimui įvykdyti, todėl turi būti  skirta bauda.

„Pažymėtina, kad gatvių pavadinimų lentelių keitimas yra savivaldybės administracijos funkcija. Esant tokiems atvejams, kai namų valdų savininkai nesutinka sudaryti sąlygų pakeisti lenteles, skolininkė (Vilniaus rajono savivaldybės administracija) privalėjo kreiptis į antstolę, konkrečiai nurodyti namus, kurių savininkai nesudaro sąlygų įvykdyti teismo sprendimą. Tokiu atveju teismo sprendimo įvykdymą galėtų padėti užtikrinti antstolis Civilinio proceso kodekso  nustatyta tvarka, t. y. nevykdantys antstolio reikalavimų asmenys galėtų būti patraukti atsakomybėn, jiems skirtos baudos, taip pat antstolis turėtų įgaliojimus kliūtims pašalinti kviesti policiją. Kaip minėta, nagrinėjamu atveju skolininkė dėl kliūčių įvykdyti teismo sprendimą į antstolę nesikreipė“, – rašoma teismo nutartyje.

Ši nutartis per 7 dienas gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min