Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 16d. 11:15

Vilniaus rotušėje – Savanorių, Nepriklausomybės gynėjų pagerbimo ceremonija

Rotušės aikštė
„Scanpix“ nuotr. / Rotušės aikštė

Prieš aštuoniolika metų, sausio 16 d., Lietuva atsisveikino su žuvusiais už Laisvę. Penktadienį, 17 val. Vilniaus Rotušėje bus pagerbti Savanoriai, Nepriklausomybės gynėjai. 19 val. Šv. Kazimiero bažnyčioje įvyks iškilmingas koncertas Tautos Laisvės aukoms atminti.

Tuometinis Sausio 13-osios aukų laidojimo komisijos pirmininkas Zigmas Vaišvila kviečia Lietuvos žmones dar kartą atsiminti ir rimties akimirka pagerbti Tautos didvyrius.

„1991-ųjų sausio 16-ąją tūkstančiai mūsų į paskutinę kelionę palydėjome gyvybę vardan Lietuvos laisvės paaukojusius brolius ir seserį. Kelias vedė iš Sporto rūmų per Žaliąjį tiltą, Gedimino prospektą į Arkikatedrą, Antakalnio kapines. Žmones suvienijo ir subūrė ne paskelbtas gedulas. Sunku nusakyti šį jausmą. Jį gali tik patirti. Ir patirti gali ne vienas, bet būnant drauge su kitais, tą naktį ir susidūrus akis į akį su nežinia. Būnant beginkliais prieš ginkluotus, tačiau žinant Tiesą, vadovaujantis šia Tiesa. Ir po Sausio 13-osios žmonės iš visos Lietuvos skubėjo prie Aukščiausios Tarybos, tapusios Lietuvos Laisvės ir simboliu, ir paskutiniu forpostu. Juos vedė ne tik pareiga - čia jie patirdavo šį keistą buvimo drauge, bendrumo ir saugumo jausmą. Šį jausmą stiprino atsakomybės jausmas. Jausmas, kad vienu iš žuvusiųjų galėjai būti, o gal ir privalėjai būti, Tu pats“, – kalbėjo Zigmas Vaišvila.

„Šiandien gyvename išsipildžiusioje Laisvės kovotojų, nekaltai šaudymuose ir tremtyse žuvusiųjų svajonėje – Laisvoje ir Nepriklausomoje Lietuvoje. Pasimokykime iš sudėjusiųjų galvas Laisvės kovoje to, ką tragiškomis akimirkomis jie išsaugojo giliai savyje: begalinio tikėjimo, pagarbos žmogaus gyvybei, neįveikiamos ištikimybės savo įsitikinimams ir vertybėms“, – sako Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas.

Šv. Kazimiero bažnyčioje įvyksiančio koncerto programoje – V.A. Mocarto „REQUIEM“.
Atlieka Lietuvos kamerinis orkestras, Kauno valstybinis choras, solistai, dirigentas Petras Bingelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min