Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Rotušės aikštėje šurmuliuos Baltramiejaus mugė (programa)

Amatininkų eisena Rotušės aikštėje
K.Barišausko nuotr. / Amatininkų eisena Rotušės aikštėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 27–28 dienomis VšĮ „Amatų gildija“ jau antrą kartą Vilniuje organizuoja Baltramiejaus mugę, kuri įvyks Rotušės aikštėje.

Ši mugė, pirmą kartą atgaivinta 2009 m., buvo visus metus trukusio projekto „Vilniaus amatų paveldas“ dalis. Organizuojant amatų edukacinius renginius ir rengiant Baltramiejaus mugę, pasirodė nepaprastai aktualu ir prasminga Vilniuje pristatyti seną amato tradiciją, kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestietiškos kultūros išraišką. Senosios amatų cechų tradicijos gaivinimas Vilniuje yra aktualus vystant kultūrinį turizmą, taip pat siekiant pristatyti Vilnių kaip senas Europos tradicijas turintį miestą, – ne tik svečiams, bet ir patiems vilniečiams ir Lietuvos piliečiams – priminti kelis šimtmečius veikusių amatininkų reikšmę ir įtaką miesto gyvenimui, taip pat leisti iš arti pažinti ir patirti skirtingų (dažnai jau nykstančių) amatų procesų subtilybes.

1495 m. Šv.Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24–osios) išvakarėse Lietuvos Didysis Kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo Vilniaus cecho statutą. Valdovo privilegija buvo suteikta auksakaliams. Nuo tada rugpjūčio 24–oji Vilniaus amatininkams tapo atmintina diena: svarbiausios cechų iškilmės vykdavo būtent per Šv. Baltramiejų. Tai ir tapo svarbia prielaida toliau vystyti ir gaivinti amatininkų globėju vadintino Šv. Baltramiejaus vardo mugę.

Šių metų Baltramiejaus mugė prasidės iškilminga amatininkų eisena su Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis, gaivinant Vilniaus elgetų, muzikantų cechų tradiciją, organizuojant žaidimus, mini spektaklius. Mugės metu, remiantis senosiomis technologijomis, bus pristatomi vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatai, menai ir cechų tradicijos. Į organizuojamą mugę siekiama pritraukti tautinių mažumų atstovus ir taip atskleisti Vilniaus miesto ir senųjų Vilniaus amatų istorinį daugiakultūriškumą.

BALTRAMIEJAUS MUGĖS ŠVENTĖS EIGA

Rugpjūčio 27 d. penktadienis:

11.00 – Amatininkų mugės pradžia.
12.00 – Iškilminga amatininkų eisena su Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis. Aušros vartai, Vokiečių, Dominikonų, Šv. Jonų, Pilies, Didžioji gatvės, Rotušės aikštė.
13.00 – Baltramiejaus mugės atidarymo ceremonija.
14.00 – Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis „Princesė ir kiauliaganys“. Scenarijaus autorius Sigitas Siudika, režisierius Algirdas Mikutis, dailininkė Neringa Keršulytė, kompozitorius Olegas Ditkovskis.
16.00 – Utenos senosios muzikos ansamblis „Vox animae“ (vadovė Virginija Šeduikienė). XVI a. Vakarų Europos ir LDK muzika.
18.00 – Senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“  branlinių šokių projektas „XVI a. prancūziški branliai” (kartu su muzikos grupe „Remdih“). Trupės vadovė Alina Žutautaitė. Šokių mokymas.
20.00 – Muzikos grupė „Remdih“ (Čekija). XIII – XVI a. Europos viduramžių muzika.

Rugpjūčio 28 d. šeštadienis:

11.00 – Amatininkų mugės pradžia.
12.00 – Teatro „Žalia varna“ spektaklis „Elenytė ir trigalvis“ (pagal lietuvių liaudies pasaką). Režisierė ir atlikėja Aurelija Čeredaitė (Čeredėjevaitė).
13.00 – Lėlių gamyba „Atgiję šaukštai“. Veda Aurelija Čeredaitė (Čeredėjevaitė).
14.00 – Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis „Pasaka apie vėžliuką“ (Žanio Gryvos knygelės motyvais). Režisierius ir dailininkas Algis Mikutis. Kompozitorius Alvydas Jegelevičius.
15.00 – Senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“ šokių projektas „Angliški kontradansai“. Trupės vadovė Alina Žutautaitė. Šokių mokymas.
16.00 – Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklis „Pasaka apie vėžliuką“ (Žanio Gryvos knygelės motyvais). Režisierius ir dailininkas Algis Mikutis. Kompozitorius Alvydas Jegelevičius.
18.00 – XIV a. pab. – XV a. pr. (Žalgirio mūšio laikų) LDK didikų ir amatininkų kostiumų pristatymas (archeologė dokt. Virginija Rimkutė, siuvėja Audronė Salatkaitė).
Renesansinio kostiumo pristatymas (archeologė dr. Daiva Steponavičienė).
20.00 – Muzikos grupė „Remdih“ (Čekija). XIII – XVI a. Europos viduramžių muzika.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min