-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 10 08

Vilniaus S.Kovalevskajos mokyklos mokiniai rengiami tapti Rusijos desantininkais

Maksimas Smechovas yra Rusijos pilietis, kuris turi nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje. Jis mokėsi Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinėje mokykloje, o jau šiemet jį galima rasti Rusijos oro desanto vadų mokykloje. Perskaitėte teisingai – buvęs Lietuvos mokinys tarnauja Ukrainą užpuolusioje Rusijos kariuomenėje. Norite dar? Šitos gimnazijos moksleiviai nuolat yra vežiojami į sukarintas stovyklas Rusijoje, kurių vienas iš tikslų – atrinkti ir auginti būsimus Kremliaus karius. Ir tokių mokyklų, kurios tiekia Lietuvos moksleivius rusų karo mašinai, yra ne viena.
Buvęs Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos auklėtinis M.Smechovas dabar studijuoja Riazanės aukštojoje oro desanto vadų mokykloje.
Buvęs Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos auklėtinis M.Smechovas dabar studijuoja Riazanės aukštojoje oro desanto vadų mokykloje. / „Facebook“ nuotr.

Rusijos Riazanės aukštosios oro desanto vadų mokykla rusų armijoje visada buvo laikoma prestižine tiek Sovietų Sąjungos laikais, tiek dabar. Sudėtingą atranką čia praeina tik patys ištvermingiausi, geriausiai psichologiškai pasiruošę ir Rusijai be galo lojalūs vaikinai.

Tie, kas pereina Riazanės pragarą ir baigia mokyklą, tampa svarbia šiuolaikinės Rusijos kariuomenės dalimi. Tie jauni vyrai gali tarnauti oro arba jūrų desante, specialiųjų operacijų pajėgose „Specnaz“. Net rusų žvalgybos struktūrose GRU ir FSB.

„Facebook“ nuotr./Buvęs Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos auklėtinis M.Smechovas dabar studijuoja Riazanės aukštojoje oro desanto vadų mokykloje.
„Facebook“ nuotr./Buvęs Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos auklėtinis M.Smechovas dabar studijuoja Riazanės aukštojoje oro desanto vadų mokykloje.

Riazanės kariūnai po mokyklos baigimo gali tapti ir vadinamaisiais „žaliaisiais žmogeliukais“, kurie įvykdė Krymo okupaciją ir tais, kurie sukėlė karą Pietryčių Ukrainoje.

Šitoje aukštojoje mokykloje studijuoja ir leidimą gyventi Lietuvoje turintis M.Smechovas.

Labai tikėtina, kad M.Smechovas – ne pirmas ir ne paskutinis mūsų šalies jaunuolis, kuris tapo Rusijos karo mašinos dalimi. Kodėl? Nes Lietuvoje Rusijos ambasada, kuri yra prifarširuota FSB ir GRU šnipų, išpuoselėjo tinklą, kuris jaunus lietuvius tiekia rusų karo mašinai.

Rusijos ambasadai talkina ir Vilniaus pedagogai.

Rusų desantininkas – iš Vilniaus

Riazanės aukštosios oro desanto vadų mokyklos jaunesnysis seržantas M.Smechovas yra vedęs lietuvę. Matyt, jaunuoliai susipažino Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje, kurioje kartu mokėsi.

Tai – ypatinga sostinės mokykla. Ypatinga, nes būtent šios mokyklos gimnazistai yra nuolat vežiojami į Rusijoje vykstančią sukarintą stovyklą „Sojuz“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sofijos Kovalevskajos gimnazija
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Sofijos Kovalevskajos gimnazija

Oficiali šių stovyklų legenda skelbia, kad tai – sportinė stovykla, kurioje jaunuoliai varžosi įvairiose rungtyse, lavina savo kūnus ir protus, bendrauja su paaugliais iš kitų šalių. Suprask, tai yra taiki stovykla, kurios tikslas – sportas ir kultūriniai mainai.

Tačiau tai nėra tiesa. Priešingai, su tiesa tai neturi nieko bendro.

Jaunuolius tikrina GRU ir FSB

Portalo 15min.lt šaltiniai teigė, kad jau aštuonerius metus vykstanti karinė stovykla „Sojuz“ yra gausiai finansuojama iš Rusijos gynybos ministerijos biudžeto. Tikslūs skaičiai nėra žinomi, nes tai – Rusijos karinė paslaptis.

„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.
„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.

Nefinansinę paramą skiria ir Maskvos organizacijos, kurios priklauso Kremliaus žvalgybos tinklui.

Pavyzdžiui, kasmet stovyklose „Sojuz“ dalyvauja ne tik Rusijos kariuomenės, bet ir žvalgybos struktūrų GRU ir FSB atstovai. Jie būna stovyklų stebėtojais ir net instruktoriais.

Žvalgybos pareigūnų tikslas – rasti talentingų paauglių, kurie dėl savo fizinių ir psichologinių savybių gali tarnauti Rusijos specialiosios paskirties pajėgose.

Užduotys, kurias atlieka „Sojuz“ dalyviai, yra paslėptos po taikiais pavadinimais, kad nesukeltų nerimo tėvams ir patiems jaunuoliams. Tačiau šaltiniai sako, kad – iš tikrųjų karinėse stovyklose vaikai yra mokomi šaudyti, atlaikyti sudėtingus psichologinius išbandymus ir net vykdyti psichologines operacijas.

„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.
„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivė Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.

Šiemet Valstybės saugumo departamentas (VSD) viešai įvardino, kad tokiose stovyklose dalyvauja ne tik Rusijos jaunuoliai, bet ir Baltijos šalių piliečiai rusai.

15min.lt pavyko išsiaiškinti, kaip mūsų šalies jaunuoliai yra vežami į tokias sukarintas stovyklas ir kas tai organizuoja.

Ryšius užmezgė per giminaitę

Šio tinklo viršuje yra Rusijos ambasada Vilniuje.

Diplomatinės tarnybos darbuotojai turi užmegzti ryšius su Lietuvoje veikiančiomis rusų mokyklomis, turėti ten patikimų žmonių ir per juos įtraukti mūsų jaunuolius į vadinamąją Tėvynainių programą.

Iš Rusijos biudžeto finansuojama programa yra minkštosios galios įrankis. Vienas iš tikslų – verbuoti Lietuvos paauglius rusus.

Jau ne kartą rašyta, kad pagal Tėvynainių programą Lietuvos moksleiviai yra vežami ne tik į karines, bet ir į jaunųjų žurnalistų stovyklas. Kai kurie mūsų šalies rusai gauna stipendijas prestižiniuose Maskvos ir Sankt Peterburgo universitetuose.

Pagal Rusijos finansuojamą Tėvynainių programą Lietuvos moksleiviai yra vežami ne tik į karines, bet ir į jaunųjų žurnalistų stovyklas. Kai kurie mūsų šalies rusakalbiai netgi gauna stipendijas prestižiniuose Maskvos ir Sankt Peterburgo universitetuose.

Regis, Rusijos ambasados Vilniuje diplomatams nebuvo labai sudėtinga Vilniuje surasti mokyklų, kurios neoficialiai įsitrauktų į Tėvynainių programą. Kodėl?

Pavyzdžiui, viena etatinė Rusijos ambasados darbuotoja, kuri dirba Tėvynainių taryboje, turi giminaičių Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje.

Būtent šios mokyklos moksleiviai kasmet yra vežami į sukarintą stovyklą „Sojuz“.

Vežė matematikos mokytojas

Praėjusiais metais Odesoje vykusioje stovykloje „Sojuz 2013“ dalyvavo dešimt nepilnamečių iš Lietuvos. Renginio organizatoriai savo interneto puslapyje Lietuvos paauglius pavadino kariais (rus. boicy).

Lietuvos komandą sudarė 15-18 metų paaugliai, kurių dauguma mokosi rusiškoje Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijoje. Komandai vadovavo šios mokyklos matematikos mokytojas Vitalijus Kuzborskis.

„Vkontakte“ nuotr./Lietuvos moksleiviai Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.
„Vkontakte“ nuotr./Lietuvos moksleiviai Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2013“.

Tai 15min.lt patvirtino ir mokyklos direktorė Jevdokija Vasiljeva. Telefonu ji bandė aiškinti, kad tai esą nėra karinė stovykla. Mokyklos vadovė tvirtino, kad tai tėra sportinis renginys, kurio tikslas – užimti jaunuolius ir „mokyti draugiškumo“.

Įdomu tai, kad gimnazistai į Rusijos karinę stovyklą vyko praėjusių metų rugsėjo viduryje. Tai yra – jau prasidėjus mokslo metams. Todėl matematikos mokytojas V.Kuzborskis turėjo gauti ne tik nepilnamečių tėvų, bet ir gimnazijos vadovybės palaiminimą.

Lietuvos vaikai – su rusų desantininkų uniformomis

Šiemet stovykla „Sojuz 2014“ buvo surengta Tatarstane. Ir vėl renginyje dalyvavo ne tik Rusijos, bet ir Baltijos šalių jaunuoliai.

„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivis Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2014“.
„Facebook“ nuotr./Lietuvos moksleivis Rusijos karinėje stovykloje „Sojuz 2014“.

Kiek tiksliai Lietuvos paauglių liejo prakaitą rusiškoje sukarintoje stovykloje – nėra žinoma, nes šių metų sąrašai jau nėra viešai skelbiami.

Tačiau peržiūrėjus „Sojuz 2013“ dalyvavusių Lietuvos vaikų profilius „Facebook“ ir „Vkontakte“ pavyko išsiaiškinti, kad šių metų rugpjūtį Tatarstane buvo mažiausiai trys Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos moksleiviai.

Jie viešai dalinosi nuotraukomis, kuriose laiko ginklus ir dėvi Rusijos kariuomenės desantininkų uniformas.

Lietuvos rusų paauglių komandai ir vėl vadovavo matematikos mokytojas V.Kuzborskis.

Atrenka Riazanei tinkamus jaunuolius

Gali būti, kad buvęs Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokyklos auklėtinis M.Smechovas į Riazanės aukštąją oro desanto vadų mokyklą pateko būtent todėl, kad dalyvavo sukarintose stovyklose.

„Facebook“ nuotr./Buvęs Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos auklėtinis M.Smechovas dabar studijuoja Riazanės aukštojoje oro desanto vadų mokykloje.
„Facebook“ nuotr./Buvęs Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazijos auklėtinis M.Smechovas dabar studijuoja Riazanės aukštojoje oro desanto vadų mokykloje.

Žurnalistas Audrius Bačiulis sako, kad viena iš tokių sukarintų stovyklų paskirčių – rengti studijoms karinėse Rusijos mokyklose.

Pirmiausia Riazanės aukštojoje oro desanto vadų mokykloje, nes būtent jos karininkai veda kursus tokiose stovyklose kaip „Sojuz“.

Lietuvos mokytojas teigia, kad stovykla reikalinga Baltijos šalims

Pavyko išsiaiškinti, kad ne tik Sofijos Kovalevskajos mokykla tiekia savo moksleivius agresorei Rusijai.

Vilniaus miesto savivaldybė ką tik gavo piliečio skundą, kuriame teigiama, kad sostinės Vasilijaus Kačalovo gimnazijos mokiniai taip pat dalyvavo sukarintoje stovykloje „Sojuz 2014“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vasilijaus Kačialovo gimnazija
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vasilijaus Kačialovo gimnazija

Čia mūsų vaikai viską gali pamatyti savo akimis, išmokti spręsti problemas kartu, ir kartu įveikti visus sunkumus, – apie stovyklą „Sojuz 2014“ pasakojo R.Abramovas.

Teigiama, kad šios mokyklos gimnazistus į karinę stovyklą vežė mokytojas Romanas Abramovas.

Galima tik spėti, kad ši informacija yra teisinga – rusų žiniasklaidoje yra šio mokytojo komentarų apie „Sojuz 2014“.

„Šis projektas yra labai svarbus, ypač Baltijos šalyse. Pastaraisiais metais, Lietuvoje vėl pradėjo reikštis nacionalistiniai jausmai. Aš nežinau, kokia yra to priežastis. Atsakymo į šį klausimą reikia ieškoti tarp politikų, o ne tarp paprastų žmonių. Tai yra košmaras tikrąja to žodžio prasme. Gyventojai šalies regionuose yra įsitikinę, kad tai – Rusijos karas. Čia mūsų vaikai viską gali pamatyti savo akimis, išmokti spręsti problemas kartu, ir kartu įveikti visus sunkumus, – apie stovyklą „Sojuz 2014“ rusų portalui news-asia.ru išdainavo R.Abramovas.

* * *

Prieš rašydamas susisiekiau su Vilniaus Sofijos Kovalevskajos mokyklos direktore J.Vasiljeva. Ji žadėjo, kad pasistengs suorganizuoti susitikimą su matematikos mokytoju V.Kuzborskiu ir stovykloje dalyvavusiais moksleiviais, žadėjo parodyti net nuotraukų iš stovyklos.

Tačiau direktorė taip ir nepaskambino.

Vienas iš klausimų, kuriuos norėjau pateikti mokyklos direktorei: kaip taip galėjo atsitikti, kad už Lietuvos mokesčių mokėtojų ir Europos Sąjungos fondų pinigus mūsų moksleiviai, NATO šalies piliečiai, yra stumiami tapti agresorės Rusijos karo mašinos dalimi?

Gal už ponią J.Vasiljevą į šį klausimą atsakys Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus arba Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius