Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 27d. 06:02 , Atnaujinta: 2017 balandžio 27d. 10:40

Vilniaus savivaldybė dėl „Irdaivos“, „MG Baltic“ ir „Icor“ įmonių sėkmės kreipiasi į teisėsaugą

UAB „Irdaiva“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / UAB „Irdaiva“

Sostinės savivaldybė užsimena abejojanti, ar skaidriai daugiau nei 20 mln. eurų vertame Lazdynų baseino rekonstrukcijos konkurse pirmauja margas įmonių konsorciumas, su teisėsaugos purtoma „Irdaiva“ priešakyje.

Kaip jau skelbėme, „Irdaivos“ ir keturių jos partnerių pasiūlymas veikiausiai laimės Lazdynų baseino rekonstrukcijos konkursą su 21,79 mln. eurų pasiūlymu. Po vokų atplėšimo procedūros paaiškėjo, kad pigesnių pasiūlymų konkurse nėra.

„Irdaivos“ partneriai – sostinę valdančius liberalus korupcijos skandale skandinančio koncerno „MG Baltic“ įmonė „Mitnija“, Artūrui Zuokui „abonento“ pravardę prilipinusio koncerno „Icor“ įmonė „Axis Industries“ bei dar dvi bendrovės – „HSC Baltic“ bei „Montuotojas“.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šiuo metu purto „Irdaivą“. FNTT įtaria, kad bendrovė dalyvavo organizuojant fiktyvius viešuosius pirkimus, susitardama su kitais konkursų dalyviais. Būtent dėl šių priežasčių Vilniaus savivaldybė nutarė kreiptis į teisėsaugą.

Kol negaus teisėsaugos institucijų atsakymų, savivaldybė sutarties su laimėtojais nepasirašinės – ne tik šiame, bet ir mažojo baseino statybų konkurse, kur „Irdaivai“ taip pat pavyko pranokti visus konkurentus.

„Siekdama visiško skaidrumo, prieš pasirašydama sutartis su abiejų konkursų laimėtojais, savivaldybė pirmiausia papildomai kreipsis į FNTT ir STT, prašydama pateikti informaciją, ar konkursų laimėtojai nefigūruoja tyrimuose, susijusiuose su viešaisiais pirkimais. Savivaldybė į šias institucijas kreipsis siekdama įsitikinti, kad nekils rizika, jog dėl institucijų vykdomų tyrimų baseino darbai gali likti neįgyvendinti ar vėluoti“, – 15min teigė Vilniaus mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

„Irdaivos“ atstovai 15min informavo, jog įmonė neprieštarauja savivaldybės siekiui kreiptis į teisėsaugą.

„Tikrai tam neprieštaraujame bei džiaugiames, kad kaip paaiškėjo, mūsų teiktas pasiūlymas buvo pripažintas geriausiu konkurse“, - 15min atsiųstame komentare teigia bendrovės vadovas Irmantas Kubilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min