TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė galėjo pažeisti Konstituciją

Naujasis Vilniaus meras Vilius Navickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus savivaldybės meras Vilius Navickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Seimo kontrolierė Virginija Pilipavičienė kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės merą Vilių Navicką, prašydama pateikti visą informaciją ir paaiškinimus, dėl kokių priežasčių Vilniaus miesto savivaldybė vis dažniau atsisako derinti taikių susirinkimų organizavimo vietą ir laiką.

„Pastaruoju metu Vilniaus miesto savivaldybė ypač dažnai priima sprendimus, draudžiančius rengti taikius susirinkimus. O tai man, kaip Seimo kontrolierei, ginančiai žmogaus teises ir laisves bei prižiūrinčiai, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms, kelia ypač didelį susirūpinimą. Man kyla abejonių, ar savivaldybė tokius sprendimus priima teisėtai ir pagrįstai, ar įgyvendinant Lietuvos piliečių konstitucinę teisę į taikius susirinkimus nebuvo padaryta žmogaus teisių pažeidimų“, – teigia Virginija Pilipavičienė.

Kaip teigiama spaudai išplatintame pranešime, Seimo kontrolierė prašo Vilniaus miesto savivaldybės mero pateikti visą neigiamų sprendimų priėmimo medžiagą: susirinkimo organizatorių pranešimus, jų svarstymo medžiagą, sprendimus, papildomus paaiškinimus dėl neigiamų sprendimų motyvų, informaciją apie ginčus teismuose ir pan.

V.Pilipavičienė atkreipia Vilniaus miesto savivaldybės mero dėmesį į būtinybę laikytis įstatymų reikalavimų sprendžiant susirinkimų organizavimo klausimus ir primena, kad piliečių teisę rinktis į taikius susirinkimus užtikrina pagrindinis šalies įstatymas. Konstitucija skelbia, kad „negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves“.

Seimo kontrolierė gavusi visą informaciją dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo neleisti organizuoti taikių susirinkimų, toliau spręs, ar pradėti tyrimą savo iniciatyva dėl Konstitucijoje įtvirtintos nuostatos ribojimo.

Seimo kontrolierių įstaiga nuolat gauna informacijos, kad Vilniaus miesto savivaldybę vis dažniau atsisako derinti susirinkimų organizavimo vietą ir laiką (pvz. Žmogaus teisių stebėjimo instituto bei Lygių galimybių plėtros centro 2009-03-11 organizuojamų eitynių atveju ir kt.)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min