TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė informuoja: žiemos sezonu statiniams – ypatinga priežiūra

Varvekliai
Varvekliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Savivaldybė atkreipia visų statinių savininkų, naudotojų ir techninių prižiūrėtojų dėmesį į ypatingą statinių priežiūrą žiemos sezono metu.

Vadovaujantis LR statybos įstatymu statinių naudotojai privalo šio ir kitų įstatymų nustatyta tvarka organizuoti ir (ar) atlikti statinio techninę priežiūrą.

Dėl žiemos metu ant statinių stogų susikaupusio sniego, susidariusio ledo padidėja statinio laikančiųjų konstrukcijų apkrovos. Konstrukcijų mechaniniam atsparumui ir pastovumui poveikį daro ir stiprus šaltis. Dėl šių priežasčių padidėja statinių galimų griūčių ir nelaimingų atsitikimų rizika. Ypatingos priežiūros žiemą reikalauja senos statybos pastatai ir  lengvų metalo konstrukcijų statiniai.

Siekiant išvengti ekstremalių situacijų, statinių savininkai, naudotojai  ir techniniai prižiūrėtojai žiemą  privalo sustiprinti statinių priežiūrą, stebėti sniego storį ir jo poveikį statiniui – ar ant stogų, prie sienų, langų ir kitų vertikaliųjų paviršių nesikaupia sniegas ir ledas. Taip atsitikus, statinių savininkai turi imtis skubių veiksmų susikaupusiam sniegui, ledui ir susidariusiems varvekliams pašalinti. Atliekant šalinimo darbus, būtina laikytis darbo saugos reikalavimų, aptverti pavojingą teritoriją.

Pastebėjus statinio konstrukcijų defektus, privaloma nedelsiant atlikti remonto darbus, o nustačius deformuotas konstrukcijas, pašalinti jų priežastis ir imtis veiksmų, užtikrinančių saugų statinio naudojimą. Nustačius galimos avarinės būklės požymius, būtina nedelsiant kreiptis į statinių ekspertus ar ekspertizės įmones, kurios ištirs statinio būklę ir nustatys keliamo pavojaus lygį, taip pat pateiks rekomendacijas avarinės būklės likvidavimui.

Vadovaujantis LR administracinių teisės pažeidimų kodeksu, savininkams, netaikantiems Statinių techninės priežiūros taisyklėse numatytų priemonių, kai yra pavojinga statinio deformacija ir griūties grėsmė, skiriama nuo 1 iki 5  tūkst. litų bauda. Asmenims, nesilaikantiems statinių techninės priežiūros taisyklių, skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 200 iki 1 tūkst. litų.

Pagal minėto kodeksą už savivaldybių tarybų patvirtintų miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių, taip pat miestų ir gyvenamųjų vietovių statinių tinkamos priežiūros taisyklių nesilaikymą skiriamas įspėjimas arba bauda iki 2 tūkst. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min