Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė nuo šiol viešuosius pirkimus vykdys elektroniniu būdu

Savivaldybės tarnautojus ir politikus drausmins naujos etikos taisyklės, nors yra abejojančių, ar nenorinčius etiškai elgtis gali sudrausminti koks nors taisyklių elgesys.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Savivaldybės tarnautojus ir politikus drausmins naujos etikos taisyklės, nors yra abejojančių, ar nenorinčius etiškai elgtis gali sudrausminti koks nors taisyklių elgesys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybė nuo šiol viešuosius pirkimus perkels į elektroninę erdvę ir didžioji jų dalis bus vykdoma per Centrinę perkančiąją organizaciją, kurios funkcijas vykdo Centrinė projektų valdymo agentūra. Taip bus siekiama užtikrinti skaidrumą, geresnę kainą ir kokybę.

„Nuo šiol sieksime kuo daugiau savivaldybės vykdomų viešųjų pirkimų perkelti į elektroninę sistemą, keista, kad praeitoje kadencijoje nebuvo naudojamasi šiomis galimybėmis. Ši sistema leidžia ne tik greičiau ir efektyviau atlikti pirkimo procedūras, bet ir pasirinkti geriausią, tai yra mažiausią kainą“, – po susitikimo su  atstovais teigė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vienas sistemos privalumų – operatyvumas ir skaidrumas: konkurso laimėtojas gali būti paskelbiamas per dvi dienas, o, pavyzdžiui, kompiuterių pirkimo procedūra užtrunka vos 3 dienas.

„Pradėsime nuo sveikatos priežiūros įmonių, kurios perka daug vaistų, taip pat naudosimės šia sistema pirkdami kanceliarines prekes, kompiuterius ir, kas itin svarbu, – pastatų modernizavimo darbus“, –  sakė meras.

Per metus Savivaldybė vidutiniškai įvykdo iki 500 viešųjų pirkimų, kurių vertė neretai siekia daugiau nei 200 mln. Lt.

Centrinė projektų valdymo agentūra Vyriausybės įgaliota vykdyti Centrinės perkančiosios organizacijos funkcijas, turi 4 metų patirtį. Per šį laikotarpį įvykdyta 4335 pirkimai už 130 mln. Lt. Remiantis statistiniais duomenimis, pirkimų vertė per CVPA auga – per šių metų sausį buvo įvykdyta 102 pirkimai už 2,5 mln. Lt, o birželį – 170 pirkimų beveik už 18 mln. Lt.

Iš viso 2011 m. per šią sistemą įvykdyta 1075 pirkimai už 58 mln. Lt, paslauga naudojasi apie 750 organizacijų.

87 proc. pirkusių per CPO prekes ar paslaugas bendrą paslaugų kokybę įvertino gerai arba puikiai, 89 proc. pirkusių nurodė, kad CPO centralizuojamų prekių ar paslaugų kategorijų plėtra yra svarbi arba labai svarbi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min