TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė palengvino verslininkų dalią

Vilniaus savivaldybės pastatas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus savivaldybės pastatas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybė pasirašė susitarimą su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA), pagal kurį detaliųjų planų derinimas, trukęs iki 2 metų ir daugiau, bus sutrumpintas iki pusmečio. Verslininkai tikina per anksti rankomis neplojantys – svarbu, kad susitarimas neliktų vien popierinis.

Pagal pasirašytą memorandumą savivaldybė įsipareigojo nevilkinti dokumentų nagrinėjimo. Tam tikslui ketinama artimiausiu metu bandyti įdiegti elektroninio valdymo sistemą, kad verslininkams netektų atskirai minti kiekvieno valdininko slenksčio.  „Tokiems projektams priešinasi Savivaldybių asociacija, nes įdiegus elektronines sistemas reikėtų naikinti etatus tų žmonių, kurie dėlioja popierius iš vienos krūvos į kitą, tačiau tai labai palengvintų procesus“, – kalbėjo LNTPA prezidentas Robertas Dargis.

Mero Viliaus Navicko teigimu, iki kol bus žengtas žingsnis „e-valdymo“ link, galvojama žalio -raudono lapelio sistema, kad bet kas pažiūrėjęs galėtų matyti, kokioje stadijoje, pas kurį tarnautoją yra detaliajam planui reikalingi dokumentai, kas savo pareigas įvykdė, o kas procesą stabdo.

„Aišku, paprastėjant tvarkai reikės stebėti, kad nebūtų nesąžiningumo tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės“, – apie korupcijos apraiškas priminė V.Navickas.

Darys pavyzdinį projektą

Mero pusryčių su verslininkais metu priimtas ir preliminarus susitarimas rengti pavyzdinį verslo, savivaldybės ir bankų bendradarbiavimo projektą darželio ar mokyklos rekonstrukcijai.

Darželio ar mokyklos rekonstrukciją ketinama finansuoti banko ir verslo lėšomis, o savivaldybė už projektą atsiskaitys pagal numatytą planą.  Pasak mero, šiandien nėra aiškios tvarkos, kaip į privatų sektorių būtų pritraukiama privačių lėšų. „Kalbėjome net su Kinijos bankais dėl galimybės gauti lėšų Nacionalinio stadiono statybai, tačiau Vyriausybė nepatvirtina tvarkos, kaip užtikrinti finansavimą, neduoda garantijų, kad bus užtikrinti asignavimai“, – sakė V.Navickas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min