TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė pinigų už patalpų šildymą iš „Žinijos“ draugijos reikalauja teisme

Lietuvos „Žinijos“ draugija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos „Žinijos“ draugija
Šaltinis: 15min
0
A A

Pačiame Vilniaus centre, Vilniaus gatvėje, „Žinijos“ draugija valdo beveik tūkstančio kvadratinių metrų patalpas, už kurių šildymą įsiskolino „Vilniaus energijai“ 76 tūkst. Lt. Šilumos tiekėjai pinigus bando išsireikalauti iš patalpų savininkės Vilniaus savivaldybės, pastaroji „Žiniją“ skundžia teismui. Tuo tarpu draugija teisinasi susimokėti galinti, bet negaunanti sąskaitos.

„Žinijos“ draugijai pagal panaudą suteiktos 991,9 kv. m bendrojo naudingojo ploto patalpos Vilniaus g. 22 rūsyje bei pirmame ir antrame aukštuose. Panaudos sutartis galioja nuo 2007 m. gruodžio 2 d. iki 2017 m. gruodžio 2 d.

Sutartis nutraukta dėl nemokėjimo

Vilniaus savivaldybės teigimu, dabartinės „Žinijos“ draugijos skolos susidarė ne pirmą kartą. 2012 metų kovo 1 dieną draugija už patalpų šildymą „Vilniaus energijai“ buvo įsiskolinusi daugiau nei 71 tūkst. Lt, tad šilumos-pirkimo pardavimo sutartis su draugija buvo nutraukta. „Kadangi „Žinija“ nemokėjo už teiktą šilumos energiją ir savo įsipareigojimų nevykdė“, – aiškina Vilniaus miesto savivaldybė.

Vis dėlto už paslaugas sumokėti būtina, todėl „Vilniaus energija“ nuo 2012 metų balandžio 20 dienos už 991,9 kv. m patalpas Vilniaus g. 22 išrašo PVM sąskaitas-faktūras Vilniaus miesto savivaldybei kaip patalpų savininkei. Skola už patalpų šildymą nuo tada iki šių metų vasario 28 dienos yra beveik 76 tūkst. Lt.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos „Žinijos“ draugija
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lietuvos „Žinijos“ draugija

„Asociacija Lietuvos „Žinijos“ draugija į raginimus nereagavo, iki šios dienos neatsiskaitė. Vilniaus miesto savivaldybė prašo priteisti iš Lietuvos „Žinijos“ draugijos susidariusį įsiskolinimą už šilumos energiją, kadangi šilumos tiekėjas šios sumos reikalauja iš Vilniaus miesto savivaldybės, kaip patalpų savininkės“, – sakė Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Inga Simanonytė.

Savivaldybė tvirtina, kad ne kartą kreipėsi į „Žinijos“ draugiją su prašymu išsiaiškinti ir susimokėti skolas už patalpų šildymą. Panaudos sutartyje yra nurodyta, kad panaudos gavėjas „moka užmokestį už perduoto turto eksploatavimą, komunalines paslaugas, taip pat elektros, šilumos energijos ir ryšių paslaugas“.

Nori gauti sąskaitą

Vilniaus miesto savivaldybė prašo priteisti iš Lietuvos „Žinijos“ draugijos susidariusį įsiskolinimą už šilumos energiją, kadangi šilumos tiekėjas šios sumos reikalauja iš Vilniaus miesto savivaldybės, kaip patalpų savininkės, – sakė Inga Simanonytė.

Tačiau „Žinijos“ draugijos vadovė Tatjana Simaškienė situaciją aiškina kiek kitaip. Jos teigimu, draugija jau ne kartą prašė atnaujinti sutartį su „Vilniaus energija“, tačiau to nebuvo padaryta. Nepadėjo to padaryti ir Vilniaus savivaldybė.

„Mes lyg ir nesame skolingi, nes Vilniaus savivaldybė mums neišrašė jokių dokumentų skolai – sąskaitos, susitarimo ar pan. Nieko tokio iš savivaldybės nebuvo pateikta, tik raginimai susimokėti savivaldybės vardu „Vilniaus energijai“. Bet draugija be pagrindo to padaryti negali, nes neturime kaip į kaštus įtraukti šitos mokėtinos sumos“, – aiškino T.Simaškienė.

Vadovė pripažįsta, kad skolų „Vilniaus energijai“ draugija turėjo ir anksčiau, siekusių per 100 tūkst. Lt, bet jas susimokėjo. Esą susimokėtų ir dabar, tereikia išrašyti sąskaitą.

Lietuvos „Žinijos“ draugija turi problemų ir su kaimynais. Kaip 15min.lt rašė, nesutariama su šalia gyvuojančia sidrine „Sarkozy“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min