Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 14d. 10:05

Vilniaus savivaldybė prieštarauja pavojingų atliekų tvarkymui gyvenamosiose miesto teritorijose

Atliekų tvarkymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Atliekų tvarkymas

„Sostinės savivaldybė laikosi pozicijos – teritorija tarp Geležinio Vilko ir Mokslininkų gatvių yra visuomeninės paskirties ir joje turi būti plėtojama socialinė, aptarnavimo ir paslaugų veikla. Todėl mes nepritariame, kad šioje vietoje, kur plečiami ir vystomi gyvenamųjų namų rajonai, būtų tvarkomos pavojingos žmonių sveikatai atliekos“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Romas Adomavičius.

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas, neatsižvelgdamas į Vilniaus savivaldybės nepritarimą, priėmė teigiamą sprendimą dėl poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos – tai leido pavojingas atliekas šioje teritorijoje tvarkančioms įmonėms –  Valstybiniam mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centrui bei UAB „Tikslioji sintezė“ – pradėti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo atnaujinimo ir derinimo procedūras.

Buvęs Chemijos institutas, dabar Valstybinis mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centras, prieš porą metų kreipėsi į miesto Savivaldybę dėl pavojingų atliekų nukenksminimo baro, esančio Akademijos g. 7,  rekonstrukcijos ir modernizavimo, pateikdamas poveikio aplinkai vertinimo programą  ir ataskaitą.

Savivaldybė šiai ataskaitai nepritarė, nes planuojama šio baro rekonstrukcija bei modernizacija  ir su tuo susijusi veikla – pavojingų atliekų nukenksminimas – neatitinka miesto tarybos patvirtinto Bendrojo plano iki 2015 metų sprendinių, pagal kuriuos net nepavojingų atliekų tvarkymui skirtos teritorijos yra pažymėtos ir tokia veikla galima tik specialiose  vietose.

Nepaisant šiuo klausimu dar vykstančių teisminių procesų, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas patvirtino poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą, kurios tikslas – gauti iš Aplinkos ministerijos ar jos padalinio (Vilniaus aplinkos apsaugos departamento) leidimą tvarkyti daugiau pavojingų atliekų rūšių, nei jų buvo tvarkoma iki šiol.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min