Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 13d. 20:02

Vilniaus savivaldybė ruošiasi išnuomoti Antakalnio ligoninę

Vilniaus universitetinę Antakalnio ligoninę ruošiamasi išnuomoti.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus universitetinę Antakalnio ligoninę ruošiamasi išnuomoti.

Vilniaus savivaldybė pasiryžusi išnuomoti Vilniaus universitetinę Antakalnio ligoninę, esančią Antakalnio gatvės pabaigoje. Privatus nuomininkas esą privalės teikti tas pačias paslaugas, kokias ligoninė teikia dabar, tačiau kartu galės pasiūlyti žmonėms ir ką nors tokio, ko sostinės medicinos įstaigose šiuo metu trūksta.

Kol kas Vilniaus mero Artūro Zuoko potvarkiu tik sudaryta darbo grupė Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės veiklos ir turto nuomos konkurso sąlygoms parengti. Jai vadovauti paskirtas sveikatos klausimus savivaldybėje kuruojantis vicemeras Jonas Pinskus.

Sveikatos paslaugos išliks

Be jo darbo grupėje taip pat dirba savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius, kitų departamentų darbuotojai, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininkė Vitalija Kliukienė. Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės veiklos ir turto nuomos konkurso sąlygas darbo grupė turės parengti per artimiausias dvi savaites, iki kovo 26 d.

Nuomosime ligoninės turtą tik su sąlyga, kad visi darbuotojai bus perkelti dirbti į naująją įstaigą, – sakė G.Žandaravičius.

G.Žandaravičius 15min.lt pasakojo, kad kol kas ligoninę tik planuojama išnuomoti – sudaryta darbo grupė, vėliau sprendimą turės tvirtinti miesto taryba. „Turtas bus nuomojamas su sąlyga, kad būtų toliau vystomos sveikatos paslaugos. Mes numatysime, kad išliktų tos pačios privalomos sveikatos paslaugos, kokios yra dabar toje ligoninėje, miestiečiai nenukentėtų“, – įtikinėjo G.Žandaravičius.

Kaip papildoma motyvacija būsimiesiems nuomininkams būtų galimybė teikti papildomas medicinos paslaugas. „Galbūt kažkokių brangių paslaugų Vilniaus mieste šiuo metu trūksta. Už jas pacientams tektų mokėti patiems, bet taip yra Baltijos-Amerikos klinikoje V.Grybo gatvėje, kitose privačiose sveikatos įstaigose“, – teigė departamento vadovas.

Tiesa, kokios tai galėtų būti paslaugas, G.Žandaravičius kol kas negalėjo pasakyti – esą apie tai darbo grupė diskutuoja, renkama informaciją iš gydymo įstaigų.

Darbuotojai išliks

Paklaustas, ar ligoninės kolektyvas neprieštaraus numatomiems pokyčiams, G.Žandaravičius tvirtino, kad nuomonių bus įvairių. „Visada yra baimės, kad darbuotojai liks be darbo. Bet mes nuomosime ligoninės turtą tik su sąlyga, kad visi darbuotojai bus perkelti dirbti į naująją įstaigą. Kaip ir buvo reorganizuojant Sapiegos ir Vilniaus miesto universitetinėje ligonines. Visi darbuotojai buvo įdarbinti, nė vienas nenukentėjo“, – sakė direktorius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė

Šių ligoninių sujungimui itin priešinosi ilgametis Vilniaus miesto universitetinės ligoninės direktorius Rimantas Keblas, tvirtindamas, kad Sapiegos ligoninė su savo skolomis būsianti per didelė našta jo vadovaujamai gydymo įstaigai. Tačiau miesto taryba priėmė sprendimą ligonines sujungti, o R.Keblas neteko pareigų.

Šiuo metu ligoninei vadovauja laikinasis direktorius Henrikas Ulevičius. Sujungus abi ligonines pasikeitė ir pavadinimas – dabar ji vadinasi Vilniaus miesto klinikinė ligoninė. Anot G.Žandaravičiaus, perėmusi Sapiegos ligoninės skolas ši ligoninė nenukentėjo, slaugos paslaugos tapo dar kokybiškesnės.

Ilgametis Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės vadovas Adolfas Berūkštis sakė tik girdėjęs visokiausių gandų, bet oficialiai su juo apie tai savivaldybės atstovai nesikalbėjo. „Kadangi gerai nežinau, nei kas, nei kaip, nei ką, tai nenorėčiau apie tai ir kalbėti. Aš ir mūsų kolektyvas nieko apie tai nežinome“, – teigė A.Berūkštis.

Vilniaus tarybos Sveikatos komitetas kol kas šio klausimo taip pat nesvarstė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min