Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 7d. 18:59

Vilniaus savivaldybė skaičiuoja akcijų pasiekimus

Policijos pareigūnams perduota informacija su nuotraukomis dėl 388 neeksploatuojamų automobilių mieste.
Vilniaus saviv. nuotr. / Policijos pareigūnams perduota informacija su nuotraukomis dėl 388 neeksploatuojamų automobilių mieste.

Vilniaus miesto savivaldybė skaičiuoja, kokių rezultatų pasiekta pavasarį vykdant net tris tvarkos ir švaros akcijas.

Prieš kelis mėnesius pradėtos akcijos „Daugiau erdvės kiemuose“ metu policijos pareigūnams perduota informacija su nuotraukomis dėl 388 neeksploatuojamų automobilių mieste. Jų savininkams gresia baudos nuo 250 iki 500 Lt, jeigu pažeidimas įvykdytas pirmą kartą, ir nuo 500 iki 1000 Lt su transporto priemonės konfiskavimu ar be jo, jeigu pažeidimas kartojasi.

Vilniaus savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento pareigūnai turi surinkę ir daugiau informacijos apie neeksploatuojamus automobilius, kuri taip pat bus perduota Ekologinei policijai. Praėjusiais metais vykusių pavasario ir rudens akcijų „Daugiau erdvės kiemuose“ metu nustatyta daugiau kaip 900 neeksploatuojamų automobilių, atlaisvinta apie 500 automobilių stovėjimo vietų, pritaikytos administracinės nuobaudos beveik 100 asmenų.

Švarino vejas

Taip pat šį pavasarį Vilniaus mieste vykdyta akcija „Švarios vejos“, kurios tikslas buvo išvalyti viešąsias erdves nuo gyvūnų ekskrementų. Akcijos metu miesto seniūnijos kartu su gyventojais rinko informaciją apie viešąsias vietas, kuriose nesurenkami gyvūnų ekskrementai, nuolat pažeidinėjamos kitos gyvūnų laikymo taisyklės.

Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai patruliavo labiausiai gyvūnų teršiamose miesto vietose, supažindino gyventojus su keturkojų laikymo reikalavimais, Komunalinio ūkio departamentas tvarkė gyvūnų ekskrementais užterštas vietas.

Asmenims, nesurenkantiems gyvūnų ekskrementų, neturintiems reikiamų maišelių, semtuvų ar kitų priemonių ekskrementams surinkti ar kitaip pažeidusiems Gyvūnų laikymo taisykles, gali būti skiriamos baudos iki 200 Lt. Už pakartotinus pažeidimus šios baudos siekia nuo 400 iki 800 Lt su gyvūnų konfiskavimu arba be konfiskavimo. Šios akcijos metu mieste buvo patikrintos 152 vietos, surašyti 54 administraciniai teisės protokolai.

Dėmesio sulaukė ir rūkaliai

Akcija „Sudrausmink kiemo rūkalių“ buvo vykdoma atsižvelgus į gyventojų skundus – mokyklų ir darželių teritorijose ir šalia jų esančiuose gyvenamųjų namų kiemuose dažnai renkasi moksleiviai (ypač per pertraukas) parūkyti, šiukšlina aplinką, tokiais veiksmais pažeisdami Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatyme nustatytą draudimą rūkyti švietimo įstaigų teritorijose bei miesto tarybos patvirtintų Tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimus.

Akcijos metu Savivaldybės Švietimo departamentas, bendradarbiaudamas su švietimo įstaigų vadovais ir seniūnijų darbuotojais, rinko informaciją. Gyventojai taip pat aktyviai prisidėjo informuodami apie tokius asmenis ir apie dažniausiai teršiamas teritorijas.

Remiantis pateikta informacija Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamente sudarytas 146 teritorijų, kuriose rūkoma ir šiukšlinama, sąrašas. Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai ir policijos nepilnamečių reikalų inspektoriai nuolat patruliuodami šiose miesto vietose surašė 61 administracinių teisės pažeidimų protokolą dėl numestos nuorūkos ir 28 administracinių teisės pažeidimų protokolus asmenims, rūkiusiems švietimo įstaigų teritorijose.

Nepilnamečių reikalų inspektoriai įteikė per 30 šaukimų nepilnamečiams kartu su tėvais atvykti į policijos komisariatus dėl rūkymo mokyklų teritorijose ar šiukšlių mėtymo. Į komisariatus iškviestiems nepilnamečių tėvams ar globėjams taikomi įspėjimai arba baudos.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodeksą už rūkymą vietose, kuriose draudžiama tai daryti, gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 Lt iki 50 Lt, už nuorūkų, šiukšlių mėtymą – įspėjimas arba bauda iki 2000 Lt, už tėvų valdžios nepanaudojimą ar panaudojimą priešingai vaiko interesams – įspėjimas arba bauda iki 400 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min