Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 13d. 14:41

Vilniaus savivaldybė steigs priežiūros grupes medikų vaikams

Kaukės iliustracija
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Kaukė

Vilniaus miesto savivaldybė priėmė sprendimą nuo pirmadienio, kovo 16 dienos, įpareigoti ikimokyklinio ir pradinio ugdymo paslaugas teikiančias įstaigas organizuoti ir užtikrinti vaikų, augančių medicinos sektoriaus įstaigų darbuotojų šeimose, ugdymą ir priežiūrą, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

„Šiuo metu svarbiausi žmonės valstybėje – medikai ir juos aptarnaujantis personalas. Dėl koronaviruso grėsmės uždarius ugdymo įstaigas, kyla rizika, kad sumažės medikų, kurie turės išeiti atostogų vaikų priežiūrai, gretos. Todėl nedelsdami reaguojame ir sudarysime jiems sąlygas savo vaikus palikti mažose grupėse. Tai bus vienintelė grupė, kuriai taikoma išimtis dėl vaikų darželių – labai tikiuosi visuomenės supratimo ir palaikymo“, – komentavo sprendimą Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Atsižvelgdama į tai, kad koronavirusas, kaip rodo užsienio patirtis, pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms, Vilniaus savivaldybė siūlo, kad vaikų priežiūros grupėse dirbtų jaunesnio amžiaus darbuotojai. Taip pat svarbu, kad grupėse vaikų skaičius būtų ne didesnis nei keturi.

„Vaikų darželiai ir pradinės mokyklos įpareigojami priimti vaikus nuo 7 val. iki 19 val., o esant poreikiui grupės turi dirbti ir ilgiau – privalu atsižvelgti į tėvų užimtumą vykdant tiesiogines pareigas“, – sakė sostinės vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Vaikų priežiūros paslaugos turės būti teikiamos visų kategorijų medicinos sektoriaus darbuotojams: nuo gydytojo iki valytojo. Tiek valdiškų, tiek teikiančių pirminės sveikatos priežiūros paslaugas privačiai medicinos įstaigų darbuotojus raginame kreiptis dėl papildomos informacijos į savo vaikų nuolatines ugdymo įstaigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min