Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė turės grąžinti 5 mln. Lt

El.bilieto sistema Vilniuje vis dar neveikia taip, kaip turėtų veikti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / El.bilieto sistema Vilniuje vis dar neveikia taip, kaip turėtų veikti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus savivaldybė privalės grąžinti beveik 5 mln. Lt Europos Sąjungos (ES) paramos, kuri buvo skirta įdiegti el.bilieto sistemą. Savivaldybė žada, kad tai nesustabdys projekto, kuris turi būti baigtas liepą, tačiau kol kas nežinoma, iš kur reikės paimti tokią sumą pinigų.

Sprendimą, kad Vilniaus savivaldybė turės grąžinti dalį ES skirtų pinigų el.bilieto sistemos įdiegimui, priėmė Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, remdamasis Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) pateiktu siūlymu. CPVA teigė nustačiusi, kad projekto tikslas nėra iki galo pasiektas, paslaugos teikiamos tik iš dalies, iki galo neišnaudotos sukurtos infrastruktūros galimybės, nesukurta tinkama sąveika tarp projekte dalyvavusių miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.
Vilniaus savivaldybės administracija pinigus privalės grąžinti per du mėnesius, lėšos bus pervestos į Valstybės biudžetą.

Bilietų nebrangins

Šį projektą kuravęs vicemeras Romas Adomavičius antradienio pavakarę „15min“ teigė negalintis komentuoti šio sprendimo, kadangi jo dar nebuvo matęs, tačiau pripažino, kad 5 mln. Lt šiuo metu sostinės biudžetui yra dideli pinigai. „Mes skaičiuojame kiekvieną tūkstantį litų. Tačiau važinėjantiems visuomeniniu transportu vilniečiams bilietai nepabrangs. Turėsime tuos pinigus rasti“, – sakė vicemeras.

Tačiau R.Adomavičius neslėpė nusivylimo, kad kai kurie Lietuvos valdininkai labiau rūpinasi ne tuo, kaip baigti įgyvendinti miestui svarbų projektą, o svarsto, ką funkcionieriai iš ES apie mus pagalvos. „Mes turime kautis už tuos pinigus. Situacija nėra labai gera, projektas nebaigtas laiku, bet svarbu, kad bus padarytas. Tad negi 3–4 mėnesiai reiškia, jog reikia tuos pinigus atimti iš miesto biudžeto?“ – retoriškai klausė mero pavaduotojas.

Vicemeras pripažino, kad el.bilieto sistema nuo pat pradžių buvo diegiama netinkamai. Neprofesionaliai parengtos konkurso sąlygos, netiksliai suformuluoti techniniai parametrai įklampino savivaldybę į nesutarimų liūną su projekto vykdytojais. „Projektas pradėtas dar 2004 metais, buvo vienas pirmųjų tokių didelių projektų, trūko patirties. Šiandien atrodo, kad viskas buvo padaryta negerai, bet sudėtinga pasakyti, kaip patys būtume elgęsi toje situacijoje. 2009 metų pavasarį pradėjome reanimuoti šį projektą, dabar jis jau beveik baigtas“, – tikino E.Adomavičius.

Šio projekto vertė visuose trijuose miestuose siekė daugiau negu 20 mln. Lt, iš kurių – 15 mln. Lt buvo ES fondų ir bendrojo finansavimo lėšos, likusią dalį pridėjo savivaldybės. Nuolat vėlavęs projektas turėjo būti baigtas pernai gruodį, tačiau dabar planuojama visiškai jį įgyvendyti iki liepos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min