Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybei už nenaudojamas patalpas tenka mokėti milijonus

Vilniaus verslo uostas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilniaus verslo uostas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto savivaldybė jau penkerius metus bando įrodyti, kad 2007 metais sostinei vadovaujant „tvarkiečiui“ Juozui Imbrasui pasirašyta sutartis dėl papildomų patalpų nuomos Lvovo gatvėje su bendrove „Nekilnojamojo turto gama“ yra žalinga miestui. Tačiau kol kas nesėkmingai – teismai įsitikinę bendrovės teisumu ir milijardinę skolą turintį Vilnių verčia mokėti iš mokesčių mokėtojų kišenės milijonus litų už tai, kuo šis nesinaudojo.

Miesto savivaldybė šiomis patalpomis beveik nesinaudojo, tačiau niekaip negali įrodyti, kad sutartis buvusi žalinga. Sutartis nutraukta dar 2009 metais, vis dėlto už visą tą laiką tenka mokėti.

Išsinuomojo, bet nesinaudojo

Sutartį su bendrove „Nekilnojamojo turto gama“ dėl šalia savivaldybės dangoraižio esančio Vilniaus verslo uosto Lvovo gatvėje patalpų nuomos savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ pasirašė 2007 metų pabaigoje, kai Vilniaus mero pareigas ėjo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas Juozas Imbrasas.

Buvo išsinuomotas 2216 tūkst. kv. m plotas. Vieno kvadratinio metro nuomos kaina siekė 65 Lt, tad per metus susidarydavo solidi daugiau nei milijono litų suma.

BFL nuotr./Juozas Imbrasas
BFL nuotr./Juozas Imbrasas

Sutartis buvo pasirašyta dešimčiai metų be teisės ją nutraukti ir su galimybe ją pratęsti neribotą skaičių kartų, jos vertė – 17 mln. Lt.

2008 metų balandį nuomininko teises ir pareigas perėmė pati Vilniaus miesto savivaldybė.

Išnuomotos patalpos užėmė du Vilniaus verslo uosto aukštus, tačiau jau tuomet buvo aišku, kad tiek patalpų savivaldybei nereikia.

Viename aukšte įsikūrė keturios savivaldybės tarnybos ir įstaigos – „Vilnius – Europos kultūros sostinė“, Kontrolės ir audito tarnyba, Turizmo skyrius, Vaikų teisių apsaugos skyrius, antrasis aukštas stovėjo tuščias.

Sutartį nutraukti Vilniaus savivaldybė pasiryžo tik pasikeitus valdžiai – meru tapus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovui Viliui Navickui. 2009 metų kovą jis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu išanalizuoti gautą informaciją ir galbūt kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo. Priežastis: sutartis dėl negyvenamųjų patalpų nuomos Lvovo g. 24 gali pažeisti teisės aktų nuostatas ir viešąjį interesą. Tačiau prokuratūra su tuo nesutiko, tą patį vėliau patvirtino ir teismas.

Milijoną gavo, reikalauja dar beveik šešių

Savivaldybės įstaigos iš tų patalpų išsikraustė 2009 metų birželio 1-ąją ir tą pačią dieną jų savininkams pranešė nutraukianti nuomos sutartį.

„Nekilnojamojo turto gama“ skolinga neliko: kreipėsi į teismą ir išsireikalavo daugiau nei milijoną litų nuostolių atlyginimo. Lyg to būtų negana, iš milžiniškas skolas turinčios sostinės savivaldybės „Nekilnojamojo turto gama“ dar reikalauja priteisti beveik 2 mln. Lt netiesioginių nuostolių (negautų pajamų), patirtų savivaldybei nutraukus patalpų nuomos sutartį nuo 2009 m. lapkričio 1 d. iki 2011 metų birželio 1 d., bei beveik 4 mln. Lt dėl to paties už 2011 m. birželio 1 d. – 2014 m. balandžio 2 d. laikotarpį.

„Nekilnojamojo turto gamos“ reiškiami reikalavimai, Vilniaus miesto savivaldybės nuomone, yra nepagrįsti.

Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad kiekviena šalis turi teisę nutraukti sutartį, o „Nekilnojamojo turto gamos“ reiškiami reikalavimai, Vilniaus miesto savivaldybės nuomone, yra nepagrįsti.

Bendrovė „Nekilnojamojo turto gama“ jaučiasi teisi – elgiamasi taip, kaip buvo numatyta sutartyje.

„Mes turėjome tokią sutartį ir viskas vyksta pagal sutartį, tos netesybos priskaičiuotos, dėl to taip ir vyksta“, – paklaustas, kodėl bandoma iš savivaldybės išsireikalauti milijonus už patalpas, kuriomis pastaroji nesinaudojo, aiškino bendrovės direktorius Rolandas Amšiejus.

R.Amšiejus tvirtina, kad ieškinio atsiimti bendrovė tikrai neketina, bet išspręsti ginčą mato įvairių būdų, tarkim, taikos sutartimi.

Patalpos buvo nuomojamos

Mes turėjome tokią sutartį ir viskas vyksta pagal sutartį, tos netesybos priskaičiuotos, dėl to taip ir vyksta, – aiškino Rolandas Amšiejus.

Šiuo metu Vilniaus verslo uostas „Nekilnojamojo turto gamai“ nebepriklauso – pastatai dar pavasarį už daugiau nei 61 mln. eurų (per 211 mln. Lt) buvo parduoti Švedijos investicijų bendrovei „East Capital Explorer“.

Tad negalėdamas pasakyti, ar šiuo metu visos patalpos Vilniaus Verslo uoste išnuomotos, R.Amšiejus pripažįsta – patalpos tuščios visą laiką nestovėjo ir tuo laiku, kai priklausė jo vadovaujamai bendrovei. 

„Buvo įvairiai: dalis buvo išnuomota, dalis ne, keitėsi nuomininkai ir t.t. Tikrai taip nebuvo, kad visą laiką ir visos patalpos buvo išnuomotos“, – pabrėždamas, kad bendrovė dėl Vilniaus savivaldybės sprendimo nutraukti sutartį patyrė didelių nuostolių, sakė R.Amšiejus.

„Nekilnojamojo turto gama“ yra Telšių statybų bendrovės UAB „Vėtrūna“ antrinė įmonė. Pastaroji siejama su partija „Tvarka ir teisingumas“, kurios atstovas Juozas Imbrasas ir pasirašė šią miestui nenaudingą bei iki šiol brangiai kainuojančią patalpų nuomos sutartį. „Nekilnojamojo turto gamos“ direktorius R.Amšiejus yra velionio socialdemokratų patriarcho prezidento Algirdo Brazausko anūkės vyras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min