Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybėje – nauja „plati“ Artūro Zuoko koalicija su lenkais

Artūras Zuokas
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Vilniaus meras Artūras Zuokas susitikęs su lenkų atstovais derėjosi dėl naujos koalicijos.

Kaip 15min.lt patvirtino lenkų frakcijos atstovai, sudaryta „plati“ Artūro Zuoko koalicija su lenkais.

Pirminiais duomenimis, Darbo partija (DP) pašalinta iš sostinės valdančiosios koalicijos, jos vietą turėtų užimti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcija.

Kol kas politikai neskuba aiškinti, kas yra „plati“ koalicija.

Portalo delfi.lt žiniomis, LLRA turėtų gauti vieną vicemero postą ir bent vieną savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo kėdę. Be to, LLRA turėtų gauti ir kelių komitetų vadovų postus. Tarp jų – miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto vadovo kėdę. Šis postas dėl lenkų tautinės mažumos švietimo ypač aktyviai besireiškiančiai LLRA būtų labai svarbus.

Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas sakė jau nuo sekmadienio esąs išvykęs iš Lietuvos, todėl vykstančiuose procesuose nedalyvaująs. „Bet dėl koalicijos su A.Zuoku, visi įgaliojimai yra duoti Jonui Pinskui, frakcija nuspręs, kaip daryti: ar eiti į opoziciją, ar likti dirbti. Ne postai čia svarbiausia“, – sakė V.Uspaskichas.

„Darbiečių“ lyderis sakė, kad taip nusprendė partijos prezidiumas. „Greičiausia frakcijos sprendimas bus galutinis, gal paskui, jeigu frakcija norės pritarimo, kreipsis į mane, sukviesiu prezidiumą. Mes esame tvarkinga partija, visada turime gauti pritarimą“, – sakė V.Uspaskichas.

Jis teigė, kad Lenkų rinkimų akcijos sprendimas jam nebuvęs visiškai netikėtas, nes esą kalbų apie galimą koaliciją buvę ir anksčiau, tik nebuvo prieita iki sutarties pasirašymo. „Turbūt pažadai lėmė, bet man sunku atsakyti, kai pats nedalyvavau. Visą laiką iš Lietuvos išskrendu tik pirmadienį ar antradienį, o dabar jau pirmadienį turėjau posėdį. Todėl esu šiek tiek atitrūkęs“, – aiškino Darbo partijos vadovas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Vilniaus taryboje Raimundas Alekna teigė norįs išgirsti oficialų pranešimą apie naująją koaliciją, tik tada galėsiąs komentuoti.

Bus papildyta

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min