TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybėje spalį vėl gali trūkti lėšų pašalpoms

Pirmojo laipsnio valstybinė pensija skiriama dar septyniems ginkluoto pasipriešinimo dalyviams – kariams savanoriams.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / SADM teigė, kad šiuo metu skundų dėl išmokų, kurios vėluotų dėl lėšų trūkumo, negaunama
Šaltinis: BNS
0
A A

Sostinės savivaldybėje spalį vėl gali trūkti lėšų socialinėms pašalpoms mokėti, rašo „Vilniaus diena“.

Pasak dienraščio, miestas kiekvieną mėnesį skaičiuoja vis daugiau pašalpų gavėjų. Per aštuonis šių metų mėnesius socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms mokėti buvo panaudotos beveik visos Vilniui 2011 metams numatytos lėšos – 53,7 mln. iš turėtų 53,9 mln. litų. Rugpjūtį iš valstybės biudžeto šiems metams sostinės savivaldybei papildomai buvo skirta 12,7 mln. litų.

„Ir turint šias lėšas, atskaičiavus jau panaudotą dalį – 3,4 mln. litų, ir tai, kiek ketinama socialinėms pašalpoms išmokėti rugsėjį – 4,7 mln. litų, spalį pritrūks apie 2 mln. litų, nes prognozuojamas jų poreikis yra 6 mln. litų“, – skaičiavo tarybos narys Juras Požėla.

Paklaustas, kodėl trūksta lėšų socialinėms pašalpoms, J.Požela pirmiausia akcentavo „realia situacija neparemtą“ Vyriausybės metodiką.

„Vyriausybė yra patvirtinusi metodiką, pagal kurią kiekviena savivaldybė metų gale turi pateikti ateinančių metų poreikį, kiek reikia socialinėms pašalpoms ir išmokoms mokėti. Taigi ši metodika yra visiškai nereali ir neparemta realia situacija. Vadovaudamosi ja, tokios savivaldybės kaip Vilniaus miesto pateikia skaičius, kurie visiškai neatitinka realybės – jie yra gerokai mažesni. Kiekvieną mėnesį matome, kad mums nuolat trūksta lėšų, kreipiamės į Vyriausybę, kad būtų skiriama papildomų“, – aiškino tarybos narys.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad nė iš vienos savivaldybės nėra gavusi skundų dėl socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintos socialinės paramos poreikio skaičiavimo metodikos.

„Natūralu, kad keičiantis ekonominėms ir socialinėms sąlygoms, ypač atskiruose regionuose, didėjant žmonių informuotumui, lėšų poreikis būna tikslinamas per metus, ir taip buvo daroma ne vien pastaraisiais metais“, – teigė ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Burbaitė.

Iki metų galo, J.Poželos teigimu, iš viso trūksta 20,5 mln. litų socialinėms pašalpoms mokėti. SADM žada, kad lėšos bus rastos.

„Šiuo metu SADM, atsižvelgdama į savivaldybių administracijų pateiktą lėšų poreikį socialinėms išmokoms ir kompensacijoms mokėti 2011 m. ketvirtą ketvirtį ir suderinusi su Finansų ministerija ketina perskirstyti asignavimus savivaldybėms ir specialias tikslines dotacijas, skirti papildomų lėšų savivaldybėms socialinėms pašalpoms mokėti ir šildymo kompensacijoms teikti“, – tikino L.Burbaitė.

SADM teigė, kad šiuo metu skundų dėl išmokų, kurios vėluotų dėl lėšų trūkumo, negaunama. Esą lėšų šiuo metu visoms savivaldybėms užtenka ir išmokos dėl to neturi vėluoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min