TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybės klerkams – nei premijų, nei vakarėlio

Kalėdos Vilniaus savivaldybės darbuotojams nebus turtingesnės.
BFL/A.Bagdono nuotr. / Kalėdos Vilniaus savivaldybės darbuotojams nebus turtingesnės.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus savivaldybė pasipuošė kalėdinėmis dekoracijomis, tačiau darbuotojai papildomomis išmokomis Kalėdų proga nebus nudžiuginti.

Apie premijas paklaustas meras A.Zuokas buvo itin lakoniškas – apie tryliktą atlyginimą Vilniaus savivaldybėje net negalvojama. „Tiesiog neplanuojame“, – į detales nesileido meras.

Nerengs savivaldybė savo darbuotojams ir kalėdinio vakarėlio. Tokį praėjusį penktadienį surengė tik darbuotojų profesinės sąjungos, tačiau patys dalyviai už jį turėjo ir susimokėti – profsąjungų nariai truputį mažiau, joms nepriklausantys – šiek tiek daugiau.

Dirba daugiau, uždirba mažiau

Paklaustas, ar tikrai savivaldybėje nėra tokių darbuotojų, kuriuos reikėtų paskatinti, A.Zuokas tiesiai atsakyti vengė. Tik patikino, kad Vilniaus departamentų, skyrių specialistai uždirba mažiau nei kolegos iš kitų miestų savivaldybių.

„Vilniaus savivaldybės darbuotojų atlyginimai daugeliu atvejų yra gerokai mažesni, negu visose kitose valstybės institucijose ir net kitose savivaldybėse, – teigė meras. – Įvertinant darbo krūvį mes mokame mažesnius darbo užmokesčius negu dauguma valstybės institucijų.“

Tiesa, pats meras neturėtų jausti nuskriaustas žiūrėdamas į kolegas iš kitų didžiųjų miestų. Pagal oficialius savivaldybių duomenis, Vilniaus meras trečiąjį šių metų ketvirtį per mėnesį uždirbo 5419 Lt, Kauno – 4926 Lt, Klaipėdos – 5358 Lt. Visus lenkia Šiaulių savivaldybė, savo vadovui mokanti didžiausią atlyginimą, kuris 2011 m. trečiąjį ketvirtį vidutiniškai siekė 5657 Lt.

Atlyginimai skiriasi šimtais

Vilniaus vicemerams šiek tiek blogiau – jie uždirba keliais šimtais mažiau, negu jų kolegos iš Kauno ir Klaipėdos. Tačiau labiausiai skiriasi skyrių vedėjų ir vyriausiųjų specialistų atlyginimai.

Vilniuje skyriaus vedėjas per mėnesį uždirba apie 2821 Lt, Klaipėdoje – 3880 Lt, o Kaune – net 4550 Lt. Vyriausiojo Vilniaus savivaldybės specialisto alga siekia 2349 Lt, Klaipėdos – 2540 Lt, Kauno – 3142 Lt.

Vilniaus savivaldybė taip pat suskaičiavo, kad sostinėje dirbančių savivaldybės ir įvairių ministerijų tų pačių grandžių darbuotojų darbo užmokesčiai gerokai skiriasi savivaldybės klerkų nenaudai. Tarkime, departamentų direktorių algos savivaldybėje mažesnės net apie tūkstantį litų.

Mažesnieji netaupo

Didieji miestai taupo premijų sąskaita, tuo tarpu kiti savo darbuotojus jau pamalonino.

Kauno savivaldybė nusiteikusi sunkmečiu premijomis nesišvaistyti. Klaipėdos savivaldybė savo darbuotojų kalėdinėmis premijomis pinigų irgi neketina skirti. Švęsti su kolegomis jos darbuotojai turės iš savo kišenės.

Tačiau mažesniuose miestuose situacija kitokia. Žiniasklaidoje skelbta, kad Šakių rajono savivaldybės ir jai priklausančių įmonių darbuotojams jau išmokėtos premijos, iš viso apie 190 tūkst. Lt.

Jonavos savivaldybė irgi ketina paskatinti savo darbuotojus – 27 savivaldybės įstaigų vadovams leista išmokėti tryliktus atlyginimus. Premijas turėtų gauti mokyklų, vaikų darželių, įvairių socialinių įstaigų vadovai.

Vyriausybės pasiūlymas

Vyriausybė yra parengusi protokolą, kuriame rekomenduojama valstybės institucijoms nemokėti kalėdinių premijų.

Tai siūloma ir savivaldybėms. Vyriausybės kanclerio Deivido Matulionio teigimu, jeigu institucijos vadinamuosius tryliktus atlyginimus išsimokės, kitąmet bus svarstoma, ar ne per daug pinigų joms yra skiriama.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min