Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 10d. 11:59

Vilniaus savivaldybės kontrolierius merą Artūrą Zuoką kaltina atveriant kelią korumpuotai veiklai

Š.Skučas ketina trauktis iš TS-LKD partijos.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Š.Skučas piktinasi naująja Vilniaus valdžia.

Penktadienį šaukiamame Savivaldybės kontrolės komiteto posėdyje bus svarstomas klausimas dėl Savivaldybės struktūros pakeitimo – Kontrolės ir audito tarnybos etatų mažinimo 40 proc. ir kontrolieriaus Šarūno Skučo atleidimo. Teigiama, kad šiuos klausimus Vilniaus miesto taryba svarstys birželio 13 dienos posėdyje.

Kontrolės tarnyba prieš posėdį išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad tokios „reformos“ esmė: savivaldybėje steigiami papildomi 127 etatai, o Tarybai atskaitingos Kontrolės ir audito tarnyboje naikinami 9 etatai. Šie etatai perkeliami vidaus audito skyriui, kuris yra atskaitingas ne Tarybai, bet administracijos direktoriui. „Tačiau to skyriaus ataskaitos net nėra skelbiamos viešai ar pristatomos Tarybai ir naudojamos tik asmeniniams administracijos klerkų poreikiams. Įstatymai šiam skyriui neleidžia vykdyti jokio finansinio audito“, - rašoma pranešime.

Taip pat numatoma atleisti iš užimamų pareigų savivaldybės kontrolierių Š.Skučą. Tai, kad kontrolierius keičiamas atėjus naujai tarybai, numato Savivaldos įstatymas.

Anot Š.Skučo, reforma grindžiama neva neefektyviu tarnybos darbu, nepateikiant jokių neefektyvumo pavyzdžių ir per dideliu etatų skaičiumi, nors pagal vienam darbuotojui tenkantį kontroliuojamų subjektų skaičių ir biudžeto dydį Vilniaus kontrolierių skaičius mažiausias šalyje. „Nėra pateikta jokios motyvacijos ar skaičių, kodėl reikia kirpti būtent net 40 proc. Turbūt manoma, kad atleidus tik kelis darbuotojus, tarnyba dar sugebėtų kontroliuoti valdininkų korupciją“, - teigė Š.Skučas.

Jei birželio 13 d. tarybos posėdyje bus priimtas sprendimas, kad Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos darbo efektyvumas bus sumažintas 40 proc., esant 1,2 mlrd. Lt. savivaldybės biudžetui, bei virš 400 audituotinų subjektų, tarnyba bus faktiškai „išjungta“ iš nepriklausomo Savivaldybės kontrolės mechanizmo, rašoma išplatintame pranešime. O vidaus auditas, pavaldus tiesiogiai administracijos direktoriui, per jį – ir merui, tikrins taip kaip reikės valdantiesiems, t.y. nebeliks Savivaldybei pavaldžių įstaigų ir įmonių lėšų panaudojimo ir veiklos kontrolės.

Tarnybos išplatintame pranešime taip pat pabrėžiama, kad kontrolieriaus Š.Skučo atleidimas yra politizuotas, tuo siekiant pašalinti valdančiai daugumai neparankų pareigūną. „Komisiją tariamiems kontrolieriaus nusižengimams tirti sudarė pats meras A.Zuokas, nors nei karto su kontrolieriumi nebuvo susitikęs, nėra išsakęs nė vienos pastabos dėl jo darbo. Visos mero Komisijos išvados yra niekinės, apie tai savivaldybės kontrolierius informavo komisijos pirmininką, mero ilgametį bendražygį Tarybos sekretorių Virginijų Dastiką, tačiau komisija į paaiškinimus niekaip nereagavo ir net nepateikė savo karo lauko teismo išvados susipažinti kontrolieriui“, - rašoma  Kontrolės ir audito tarnybos pranešime.

Tarnyba pateikia visą sąrašą savo vykdytų tyrimų, kurių rezultatai buvo nepalankūs valdantiesiems. Tai ir „Vilniaus vandenų“ viešieji pirkimai,  savivaldybės neteisėti dotacijų skyrimai „Siemens“ arenai, dėl „Vilniaus energija“ šilumos kainos nustatymo pagrįstumo ir viešųjų pirkimų skaidrumo.

Temos: 1 Artūras Zuokas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min