Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 6d. 16:00

Vilniaus senjorus dėl skiepų apskambino ir telekomunikacijos bendrovės: rezultatai liūdina

Senjorai mieste
Justinos Lasauskaitės / 15min.lt nuotr. / Senjoras
Raginimus pasiskiepyti nuo COVID-19 senjorai girdi per radiją ir televiziją, aktyviai juos kviečia ir savivaldybės, tačiau dalis vis tiek neina. Ar juos dar įmanoma įkalbėti? Telekomunikacijos bendrovių „Telia“ ir „Tele2“ patirtis rodo, kad taip – į kiekvieną reikia kreiptis asmeniškai, tam skirti daugiau laiko. Visgi ir tai toli gražu ne visada pasiteisina.

Balandžio 16-ąją Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė paprašiusi telekomunikacijos bendrovių pagalbos, kad jos padėtų telefonu pasiekti 65 metų ir vyresnius sostinės gyventojus, dar nepasiskiepijusius nuo COVID-19.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Senjorai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Senjorai

Savivaldybės duomenimis, tuo metu nuo COVID-19 buvo pasiskiepiję apie 54,8 tūkst. arba 60 proc. Vilniuje registruotų senjorų, nepasiskiepiję – apie 37 tūkst.

Jiems esą ir buvo bandoma prisiskambinti.

Nenorinčių ir neapsisprendusių dvigubai daugiau

Per daugiau kaip savaitę bendrovė „Tele2“ atliko daugiau nei 13 tūkst. skambučių senjorams.

Iš pakėlusiųjų ragelį apie 2 tūkst. arba 19,67 proc. atsišaukė ir išreiškė norą skiepytis.

Visgi gerokai didesnė dalis – 4408 senjorai arba 43,31 proc. – nurodė, jog skiepytis nenori ar yra neapsisprendę.

„Tele2“ senjorų apklausos rezultatai

Atsakymai Senjorų skaičius Senjorų skaičius proc.
Jau paskiepytas 3768 27,38 proc.
Nori skiepytis 2002 14,55 proc.
Nenori skiepytis 3161 22,97 proc.
Neapsisprendęs 1247 9,06 proc.
Nepakėlė ragelio/blogas numeris 3583 26,04 proc.
Viso: 13761

„Tele2“ komunikacijos vadovas Andrius Baranauskas pažymėjo, jog skambučiai vyresniems Vilniaus gyventojams vyko pagal poliklinikų pateiktus duomenis ir suteiktus įgaliojimus.

Rezultatai, kad daug senjorų skiepytis nenori ar yra neapsisprendę, pasak jo, neramina. Valstybė, A.Baranausko įsitikinimu, turėtų pasidomėti, kodėl gyventojai atsisako vakcinacijos bei atitinkamai planuoti efektyvesnę komunikaciją šia tema.

Skambinimui pasitelkė robotą

Bendrovė „Telia“ sostinės senjorų apklausai pasitelkė robotą.

„Prieš kelias savaites su Vilniaus savivaldybe operatyviai paleidome robotinę išmaniąją „Telia“ asistentę RITA, kuri menininkės Nomedos Marčėnaitės įrašytu balsu kvietė skiepytis 65 metų amžiaus ir vyresnius asmenis.

Iki gegužės 3 d. RITA atliko per 16 tūkst. skambučių 9,5 tūkst. į šį sąrašą įtrauktų žmonių“, – 15min pasakojo „Telia“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Audrius Stasiulaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Audrius Stasiulaitis

Iš jų pavyko pasiekti apie trečdalį – 3194 senjorus.

542 arba 16,97 proc. vyresnių žmonių išreiškė norą registruotis skiepui, bet kur kas didesnė dalis – 1615 arba 50,56 proc. – nusprendė dar pagalvoti arba atsisakė skiepo.

1037 apskambintųjų teigė, jog jau yra pasiskiepiję nuo COVID-19.

„Telia“ senjorų apklausos rezultatai

Atsakymai Senjorų skaičius
Panoro registruotis skiepui 542
Nusprendė dar pagalvoti 963
Atsisakė skiepo 652
Informavo apie turimą skiepą 1037
Viso: 3194

A.Stasiulaitis nurodė, jog tiek su tais, kurie išreiškė norą skiepytis, tiek su abejojančiais, vėliau susisiekė poliklinikos darbuotojai.

Palengvino darbą medikams

O jei žmonės iš pirmo karto neatsiliepdavo, robotas skambutį kartodavo kelis kartus.

„Tai leido nuimti krūvį nuo sveikatos įstaigų darbuotojų pečių, kuriems perduodami tik skiepytis pageidaujančių žmonių kontaktai ir su jais belieka suderinti laiką“, – teigė A.Stasiulaitis.

Tai leido nuimti krūvį nuo sveikatos įstaigų darbuotojų pečių.

Be to, robotas, pasak jo, dirba labai greitai:

„Jei vienas žmogus per valandą gali atlikti kelias dešimtis skambučių, tai RITA per tą pačią valandą surenka apie tūkstantį numerių. Per dieną robotas gali atlikti iki 15 tūkst. skambučių, jis pasiruošęs dirbti ir savaitgaliais.“

A.Stasiulaitis pasakojo, jog nuo gegužės 3-iosios RITA tuo pačiu N.Marčėnaitės balsu pradėjo skambinėti į sąrašus įtrauktiems jaunesnio amžiaus Vilniaus gyventojams.

Registruotis skiepijimui jie kviečiami Vilniaus vakcinavimo svetainėje.

„Per dieną RITA paskambino beveik 5,6 tūkst. žmonių, iš kurių net 91 proc. atsiliepė į skambutį“, – pažymėjo „Telia“ atstovas.

Išbandė paskutinį kelią

Tiek telekomunikacijos bendrovių indėlį apskambinant senjorus, tiek rezultatus, kiek senjorų po to panoro skiepytis, sostinės savivaldybė vertina teigiamai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karolis Žukauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Karolis Žukauskas

„Abu dalykus vertiname labai gerai – tai, kad verslas susitelkia ir padeda savivaldybei, kai to labiausiai reikia, ir tai daro ne pirmą kartą – yra puiku, tai brandžios valstybės ir socialiai atsakingo verslo požymis“, – 15min komentavo Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėjas Karolis Žukauskas.

Jei skambučiai būtų vienintelė priemonė kviečiant senjorus skiepytis, to, pasak jo, neužtektų.

Bet tai esą buvo paskutinis šiaudas.

„Prieš tai mes išbandėme visas kitas įmanomas masinės komunikacijos priemones, todėl asmeniniai skambučiai ir kvietimai skiepytis liko kaip paskutinis kelias pasiekti tuos, kurie anksčiau nebuvo pasiekti arba nenorėjo būti pasiekti.

Tiesioginis kontaktas visada efektyviau už netiesioginę komunikaciją, tik jis yra brangesnis, todėl džiaugiamės, kad verslo pagalba galėjome tai padaryti“, – komentavo K.Žukauskas.

Mano, kad visi argumentai jau išsakyti

Paklaustas, ar mato dar kokių nors būdų įkalbinti nenorinčius skiepytis ar neapsisprendusius, patarėjas leido suprasti, kad priemonės išseko.

„Mano nuomone, argumentų viešumoje per keletą mėnesių prisikaupė pakankamai. Su visomis grupėmis – tiek skiepų fanais, tiek skeptikais kalbamės jau ilgokai, ir jei kažkam vis dar trūksta įrodymų, kad mokslo pasiekimai yra saugiausias būdas pabaigti pandemiją – tenka tik apgailestauti, tačiau toks yra žmonių pasirinkimas“, – komentavo jis.

Tiek skiepų fanais, tiek skeptikais kalbamės jau ilgokai.

Tiesa, patarėjas viešumoje teigė matantis pozityvių žinių apie vakcinaciją trūkumą.

„Žinoma, ko pasigendame masinėje komunikacijoje ir ką Vilnius bando taisyti – kalbėti apie vakciną iš pozityviosios pusės, rodyti esminę jos naudą – laisvę nuo pandemijos. Galbūt tokia komunikacija daliai skeptikų leis pakeisti nuomonę“, – svarstė jis.

Vertindamas centrinės valdžios inicijuotą kampaniją apie skiepus, mero patarėjas teigė, kad kiekybiškai informacijos pakanka, ji prieinama visais kanalais.

Klausimų dėl efektyvumo esą kelia nebent emocinė kampanijos pusė.

„Bet bendromis valstybės ir savivaldybių pastangomis, manau, galime kurti tikrai efektyvią komunikaciją“, – apibendrino K.Žukauskas.

Siekia skiepyti to norinčius

Galiausiai su vakcinacija jis paragino žengti į priekį: „Skiepyti tuos, kurie skiepo labai nori jau dabar.“

„Rizikingiausias virusui grupes mes jau dalinai esame apsaugoję“, – tikino K.Žukauskas.

Statistikos departamento duomenimis, bent viena vakcinos doze nuo COVID-19 sostinėje pasiskiepijo daugiau kaip 153 tūkst. arba 26,89 proc. gyventojų.

Pagal amžių, daugiausiai paskiepytųjų 70–79 metų grupėje – 70,4 proc.

60–69 metų amžiaus grupėje paskiepyta 57,6 proc. Vilniaus gyventojų, 80 metų ir vyresnių amžiaus grupėje – 55,1 proc.

Jei nepavyks sunaudoti turimų vakcinų, Vilnius nuo penktadienio ketina kviesti skiepytis asmenis nuo 35-erių ir vyresnius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min