TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus Senvagės gimnazijoje – pykčiai dėl rakinamų durų

Į Senvagės gimnaziją nepateksi ir neišeisi – durys pamokų ir pertraukų metu rakinamos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į Senvagės gimnaziją nepateksi ir neišeisi – durys pamokų ir pertraukų metu rakinamos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sprendimas rakinti Senvagės gimnazijos duris per pamokas bei pertraukas įskėlė nesantaikos ugnį tarp kai kurių moksleivių ir direktorės. Moksleiviai piktinasi virtę kaliniais, direktorė atkerta, jog nepatenkintieji naująja tvarka yra šmeižikai.

Savo laiške portalui Ikrauk.lt viena Senvagės gimnazijos moksleivė piktinosi, kad nuo šių metų rugsėjo 1-osios gimnazijos vardą gavusi Senvagės mokykla pakeitė tik pavadinimą. Kitos permainos mokinių nenudžiugino – mokyklos durys buvo užrakintos, o dvyliktokams pranešta, kad jiems bus leista laikyti egzaminus tik tuomet, jeigu jų pažymių vidurkis sieks 6 balus.

Nuspręsta neteisėtai?

Moksleivės teigimu, apie durų pertraukų ir pamokų metu užrakinimą buvo kalbama mokyklos tarybos susirinkime, bet joks sprendimas esą nebuvo priimtas. Tačiau jau netrukus tėvų susirinkime buvo garsiai pasakyta, kad mokykla bus rakinama.

„Tai nėra teisėta, nes nebuvo priimtas oficialus mokyklos tarybos sprendimas. Buvo tėvų, kurie nesutiko su šiuo sprendimu, bet į jų nuomonę niekas neatsižvelgė“, – tikino moksleivė.

„Tai šmeižtas“

Gimnazijos vadovė Ana Staniukėnienė „15min“ pareiškė, kad tokios mokinės kalbos – grynų gryniausias šmeižtas. Jos žodžiais, šį sprendimą priėmė mokyklos taryba – tai patvirtinančius dokumentus gali pamatyti kiekvienas norintis.

Anot direktorės, siekti gimnazijos statuso nebuvo lengva, tai buvęs ne vienerių metų darbas. Todėl dabar imtasi priemonių, kurios užtikrintų mokinių saugumą.

Esą tam priešinasi tik saujelė moksleivių, kurie rūko, galbūt net bando su kažkuo susitikti išėję iš mokyklos patalpų. „Be to, „Ozas“ visiškai šalia, „Akropolis“, Kalvarijų gatvės kioskai, kur benamiai padeda įsigyti cigarečių. Rakinti duris buvo ne direktorės, ne administracijos, o tėvų siūlymas“, – aiškino A.Staniukėnienė.

Žino, kas nepatenkinta

Pedagogė tvirtino, kad tėvų susirinkime dalyvavo per 200 tėvų, iš kurių vos vienas kitas prieštaravo tokioms priemonėms. Moksleiviams, norintiems laisvų pamokų metu nueiti į namus pavalgyti, tai leidžiama. Tereikėjo vieną kartą atnešti tėvų pasirašytą prašymą.

Direktorė teigė puikiai žinanti, kas tokia tvarka mokykloje yra nepatenkintas. Esą ši mergina buvo pašalinta iš kitos mokyklos su trimis neigiamais pažymiais, o vienas dalykas nebuvo atestuotas. Ji tik prieš 4 metus pradėjo mokytis Senvagės gimnazijoje.

„Mes ilgai svarstėme, ar ją priimti, bet nusprendėme, kad reikia padėti, gal pasikeis situacija pakeitus mokyklą. Mes pagelbėjome tam vaikui ir gavome tokią „padėką“, – apgailestavo A.Staniukėnienė.

Tačiau minėta mokinė mokyklai kritikos negaili, esą čia nuolat kalbama apie laisvę renkantis egzaminus, tačiau atimama teisė rinktis, kur ir ką veikti per laisvas pamokas ar pertraukas. „Ar mokyklą bandoma paversti kalėjimu, kuriame gali mokytis, žaisti, valgyti (taip, tai galima daryti ir kalėjime, tik negalima išeiti už jo ribų), ar tai įstaiga, kurioje jauni žmonės skatinami tobulėti, plėsti žinias ir mokyti gyvenimo?“ – rašo moksleivė.

Dėl saugumo

Valdininkai įsitikinę – reikėtų tik padėkoti mokyklai, kuri nori apginti vaikus nuo blogos įtakos ar žalingų įpročių.

Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis sakė, kad jeigu sprendimas rakinti duris buvo priimtas mokyklos tarybos, kurią sudaro mokiniai, tėvai ir mokytojai, jokie teisės aktai nebuvo pažeisti.

G.A.Petronio teigimu, mokyklų, kuriose dienos metu rakinamos durys, Vilniuje šiuo metu yra vos kelios. Tiesa, tai anksčiau išbandė net kelios dešimtys švietimo įstaigų.  Bet vėliau atsisakė, mat per kelis mėnesius, kai durys buvo nuolat rakinamos, mokiniai atprato kur nors eiti.

„Iš patirties žinau, kad suvaldyti situaciją labai sudėtinga, nes mokiniai išeina už mokyklos teritorijos ir niekas nežino, ką jie ten veikia, kas gali prie jų privažiuoti ir pan. Todėl rakinamos durys. Kitas dalykas – konfliktai su kaimynais“, – teigė G.A.Petronis.

Jo žodžiais, niekam ne paslaptis, kad moksleiviai, ypač jaunesni, eina į netoliese esančių namų laiptines parūkyti, o gyventojai tuo labai nepatenkinti. Tačiau mokyklos administracija, mokytojai dėl to, ką mokiniai veikia už mokyklos teritorijos, tegali pagrūmoti pirštu.

Kitas kelias

Dvi Vilniaus mokyklos nusprendė įdiegti elektronines korteles, kad vaikai galėtų įeiti ir išeiti tik pasinaudoję jomis.

Šeškinės mokykloje sistema jau veikia, P.Vileišio progimnazijoje tam ruošiamasi. Kitąmet tokia pat tvarka turėtų būti įvesta dar aštuoniose mokyklose, tarp jų – ir Senvagės gimnazijoje. Šiuo metu mokyklų tarybose dėl to svarstoma. Pusę sistemos įdiegimo sumos ketina padengti savivaldybė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min