Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 15d. 21:24

Vilniaus šešiamečių tėvai teismui skundžia miesto savivaldybę, ši atkerta galvojanti apie visų vaikų interesus

Vaikų darželis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vaikų darželis

Dviejų Vilniaus darželių vaikų tėvai apskundė sostinės savivaldybę teismui. Tokiu būdu bandoma sustabdyti tarybos priimtą sprendimą ikimokyklinio ugdymo grupes iš dalies Vilniaus darželių perkelti į mokyklas. Tėvai įsitikinę, kad jų atžalos nukentės valdininkams bandant kitus įkurdinti darželiuose. Savivaldybės atstovai kategoriški: į teismą kreipėsi tie tėvai, kurie susirūpinę tik savo interesais.

Teismuose teisybės ieškoti žada dviejų Vilniaus vaikų darželių auklėtinių tėvai – „Pagranduko“ ir „Mažylio“. Priešmokyklinio ugdymo grupės iš jų perkeliamos į Mindaugo vidurinę mokyklą.

Pažadai neįtikina

„Mes tenorime, kad vaikams būtų garantuotos kokybiškos sąlygos ikimokyklinėse grupėse. O tos sąlygos, kurios yra mokykloje šiuo metu, netenkina, nes tiksliau – jų iš viso šiuo metu nėra, yra tarsi Ostapo Benderio Vasiukai, viskas tik žadama, tai pažadais yra sunku tikėti. Mūsų neįtikina, kad visa tai bus įvykdyta – kas bus tada, jeigu mes ten jau būsime, o niekas nebus padaryta“, – štai tokie nuogąstavimai kamuoja Vilniaus vaikų darželio „Pagrandukas“ vaikų tėvus.

Su mumis niekas nieko nederino, neperspėjo. Mes iš pat pradžių kreipėmės laišku į savivaldybę, bandėme užmegzti dialogą, bet jokio dialogo nebuvo, atsakymo negavome. Pirma priimtas sprendimas, o tada mus informavo, kaip bus, – piktinosi mama.

Kaip 15min.lt sakė viena mama, nenorėjusi skelbti savo pavardės, bijodama pakenkti savo atžalai, vaikai iš „Pagranduko“ pagal savivaldybės sprendimą privalės ikimokyklinio ugdymo grupę lankyti Mindaugo mokykloje. O ten jokie remonto darbai net nepradėti, nors klasės privalo virsti erdvėmis šešiamečiams, kur šie ir mokysis, ir žais, ir valgys, ir miegos.

„Priežasčių, kodėl prieštaraujame vaikų perkėlimui, yra ne viena. Su mumis niekas nieko nederino, neperspėjo. Mes iš pat pradžių kreipėmės laišku į savivaldybę, bandėme užmegzti dialogą, bet jokio dialogo nebuvo, atsakymo negavome. Pirma priimtas sprendimas, o tada mus informavo, kaip bus“, – piktinosi mama.

Anot moters, savivaldybė privalėtų ieškoti kitų sprendimo būdų, kaip turėti pakankamai grupių visiems sostinėms vaikams. „Negalima kažko daryti vieniems vaikams kitų vaikų sąskaita. Juk vaikai neatsiranda per vieną dieną kopūstuose, tad ta problema yra jau seniai, tiesiog jos niekas nesprendžia, o bando situaciją keisti tokiu drastišku būdu“, – kalbėjo mama.

Vietų darželiuose nebetruks?

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gintaras Alfonsas Petronis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gintaras Alfonsas Petronis

Tačiau Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis tvirtina, kad būtent galvojant apie kitus vaikus ir jų tėvus ši pertvarka ir daroma. Tokiu būdu sostinės vaikų darželiuose turėtų atsirasti apie 600 vietų jaunesniems vaikams, kai priešmokyklinukai išsikraustys į mokyklas, o praktiškai tiek vaikų šiuo metu ir laukia eilėje patekti į ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

„Tėvai vadovaujasi principu „reikia man, o kas stovi už manęs, visiškai nesvarbu“. Jeigu kiekvienas žiūrime tik savo interesų, tuomet ir turime tokius nesusipratimus. Iš esmės mes juk pasiūlome ne blogesnę paslaugą, negu turi vaikai dabar. O tiems, kurie paslaugos iš viso negauna, ją galėsime pasiūlyti. Mūsų skaičiavimais, turėsime apie 600 papildomų vietų, to beveik ir užteks“, – teigė direktorius.

Anot G.A.Petronio, teismas jokių ribojimo priemonių tarybos sprendimui nepritaikė, todėl darželiuose „Pagrandukas“ ir „Mažylis“ toliau formuojamos naujos ikimokyklinio ugdymo grupės vietoje iškeltų priešmokyklinių grupių.

Bijo likti be pasirinktos mokyklos

Tėvai vadovaujasi principu „reikia man, o kas stovi už manęs, visiškai nesvarbu“. Jeigu kiekvienas žiūrime tik savo interesų, tuomet ir turime tokius nesusipratimus. Iš esmės mes juk pasiūlome ne blogesnę paslaugą, negu turi vaikai dabar, – teigė G.A.Petronis.

Į Mindaugo mokyklą iškeliamų ikimokyklinukų tėvus neramina ir dar vienas dalykas – jie čia turėtų praleisti tik metus, kadangi paskui žada rinktis kitų mokyklą. Tačiau jau kartą susidūrę su sprendimu, kuris priimtas su jais nesitarus, dabar bijoma, kad Vilniaus savivaldybė ims ir nuspręs, jog jų atžalos ir pirmą klasę turi lankyti čia.

„Pagal gyvenamąją vietą mes turėsime eiti į S.Daukanto mokyklos pirmąją klasę. Kur yra garantija, kad įžengus į Mindaugo mokyklą, kuri yra nepopuliari ir reitingų dugne, nebus nuspręsta staiga pakeisti visą situaciją ir pasakyti – jau turite mokyklą, kam jums beeiti į tą S.Daukanto mokyklą“, – kalbėjo moteris.

Vilniaus savivaldybė yra priėmusi sprendimą, kad nuo rudens 600 šešiamečių priešmokyklinio ugdymo grupes lankys ne vaikų darželiuose, o šalia esančiose mokyklose – jose atsiras naujos 28 grupės.

Vietoj išeinančiųjų darželiuose atsiras vietos jaunesniems vaikams. Ar tai bus lopšelio, ar darželio grupės, spręs kiekvienas darželis savarankiškai, atsižvelgdamas į laukiančiųjų eiles. Jeigu didesnis poreikis priimti vaikus iki 3 metų, jiems ir bus įkurta grupė, jeigu daugiau laukia 3-5 metų vaikų – grupes steigs jiems. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min