Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus šilumos ūkio nuoma nebus nei nutraukta, nei peržiūrėta

Vilniaus šilumos ūkis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus šilumos ūkis išliks nuomininkų rankose.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnius miesto taryba nėra linkusi nutraukti ar keisti sutarties tarp Vilniaus šilumos tinklų, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovių „Vilniaus energija“ bei „Dalkia“. Prieš kelis mėnesius taryba šį siūlymą jau atmetė, nesulaukė jis tarybos narių palaikymo ir teiktas pakartotinai, tad šilumos ūkio nuomos sutartis nebus nei peržiūrėta, nei nutraukta.

Opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vadovas Gediminas Rudžionis, pristatydamas šį klausimą, siūlė tarybos nariams į siūlymą žiūrėti pragmatiškai ir pritarti ne tam, kad po savaitės ar mėnesio šilumos ūkio nuomos sutartis bus nutraukta, bet tam, jog būtų sudaryta darbo grupė, kuri per metus ar ilgiau rastų būdų sutartį keisti.

Būdas pažaboti nuomininkus

„Šis klausimas kelia aistrų nuo pat 2002 metų, kai sutartis buvo pasirašyta. Tai tikrai svarbus socialinis dalykas. Todėl ir siūlau, kad taryba apsispręstų ne vienareikšmiškai šiandien ar rytoj nutraukti tą sutartį, bet pradėti esminį nuomos sutarties peržiūrėjimą ir ateityje galbūt tą sutartį nutraukti. Tai labai sudrausmintų komercinę struktūrą, kuri teikia paslaugas ir, savaime aišku, nori iš to uždirbti“, – sakė G.Rudžionis.

Anot G.Rudžionio, nuo tada, kai 2002 metais buvo pasirašyta Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutartis, daug kas pasikeitė – tarkim, Lietuva nebuvo Europos Sąjungos narė ir negaudavo pajamų už taršos leidimus.

„Dabar nuomininkai tuos pinigus gauna ir šios lėšos turėtų būti įskaičiuojamos kaip pajamos, tuomet žymiai sumažėtų šilumos kaina ir palengvėtų našta vilniečiams. Šio klausimo svarstymo laukia pusė milijono vilniečių, kurie naudojasi centralizuotai tiekiama šiluma“, – teigė G.Rudžionis.

„Tvarkiečio“ teigimu, svarbu susėsti su šilumos ūkį išsinuomojusiais verslininkais prie derybų stalo ir bandyti taisyti tuos sutarties punktus, kuriuos kaip netinkamus nurodė sutarties auditą atlikęs savivaldybės kontrolierius Šarūnas Skučas. „Jeigu nepasiseks, tuomet svarstysime galimybę sutartį nutraukti. Tai būtų žingsnis į priekį“, – bandydamas palenkti tarybos narius į savo pusę kalbėjo G.Rudžionis.

Tačiau valdančiajai daugumai atstovaujantys tarybos nariai pasiūlymo nepalaikė vadindami jį neparuoštu ir kaltindami pačius „tvarkiečius“, kad šie nesiėmė nutraukti sutartį tuomet, kai miestui vadovavo jų partijos kolega Juozas Imbrasas.

Gąsdino Ukmergės patirtimi

Įspėjimo gerai apgalvoti savo sprendimą tarybos nariai sulaukė ir iš Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje Jurgio Jurkevičiaus. Anot jo, kalbant apie sutarties nutraukimą būtina nepamiršti šiomis dienomis Ukmergėje susidariusios situacijos. „Savivaldybės taryba turi teisę nutraukti sutartį net ir vienašališkai, bet noriu pateikti pavyzdį: Ukmergės savivaldybė taip ir padarė, o vakar ten teko skelbti ekstremalią situaciją. Todėl prieš nutraukiant sutartį reikia susimąstyti, ar nekils sunkumų vėliau gaunat licenciją tiekti gyventojams šilumą ir karštą vandenį“, – sakė J.Jurkevičius.

Siūlymą nutraukti sutartį palaikė 18 tarybos narių, 23 balsavo prieš.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min