Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus stoties rajonas – visas nuodėmių rinkinys

Stotis Vilniuje naktį
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Stotis Vilniuje naktį
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje nėra kitos tokios vietos, kaip vadinamasis stoties rajonas. Čia kas kelis metrus įsikūrusiose girdyklose glaudžiasi kišenvagiai, žemiausio lygio prostitutės, smulkaus plauko plėšikai. Įstaigas kasdien priversti lankyti policijos pareigūnai ragina sostinės valdžią imtis priemonių, o ši atkerta apie stoties prieigose sukamą „versliuką“ esą neturinti konkrečių faktų.

„Buvau apiplėštas...“, „Buvau sumuštas...“ – tokie pareiškimai kasdien plaukia į Vilniaus apskrities 3-iąjį policijos komisariatą (PK). Tad ir ankstyvą vasaros rytą čia įžengęs iš Kaliningrado srities į Vilnių atvykęs vyriškis pareigūnų nenustebino. Atvykėlis papasakojo, kad išvakarėse traukiniu atvažiavo į Vilnių ir, sumanęs „atsigerti“, užėjo į greta stoties esančią kavinę. Pasak vyriškio, prie jo prisėdo meili mergina, užsimezgė pažintis. Kuo ji baigėsi, atspėti nesunku.

„Vilniaus valdžia pagaliau turėtų išgirsti mūsų, pareigūnų, balsą. Šioje rizikingoje zonoje visoms girdykloms reikėtų apriboti prekiavimo alkoholiu laiką, o gal net ir visai neišduoti licencijų čia esančių barų savininkams“, – „Lietuvos žinioms“ sakė generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Pareigūnas įsitikinęs, kad tik taip sumažėtų nusikaltimų, daromų šioje sostinės vietoje. Tačiau Vilniaus meras Artūras Zuokas patikino kol kas nieko padaryti negalintis, nes girdyklų savininkus esą gina įstatymas.

Stebuklai: alaus bokalas kainavo tik 2 litus

„Lietuvos žinių“ žurnalistus, vakare apsilankiusius Vilniaus stoties rajone, domino pagrindinės linksmybių vietos. Kavinėmis jas vadinti lyg ir pernelyg skambu, nes nedidukėse patalpose testovi vienas ar pora stalelių, tik vasarą lauke pastatomi dar keli. Tačiau čia niekuomet nebūna tuščia, o nuolatiniai klientai vieni kitus puikiai pažįsta.

3-iojo PK viršininko pavaduotojas Gediminas Vidžiūnas prisiminė, kad prieš trejetą metų netoliese esančioje Sodų gatvėje veikė liūdnai pagarsėjusi kavinė „Naktida“, joje rinkdavosi prostitutės ir jų draugužiai. Ši vieta buvo labai populiari ne tik dėl „mergaičių“, bet ir dėl keistai mažų kainų. Už alaus bokalą buvo prašoma vos po 2 litus, tad klientų čia niekada netrūko.

Tačiau į „Naktidą“ (dabar ji jau nebeveikia) atsitiktinai užklydę lankytojai smarkiai rizikuodavo, nes tuo metu prie šios girdyklos klestėjo ir kitas „verslas“ – plėšikavimas.

Populiariausios pasilinksminimo vietos

Stoties rajone esančių vietelių, kur alkoholiu prekiaujama visą parą, priskaičiuojama apie 20. Viena, bene garsiausia, įsikūrusi Pylimo g. 49, priešais Halės turgų.

„Į mus nuolat kreipiasi nukentėjusieji nuo vagių arba sulaukiame skambučių dėl ten kilusių muštynių“, – pasakojo G.Vidžiūnas. Beje, garsusis baras įsikūręs pačioje policijos panosėje, tad pareigūnams toli vykti netenka.

Kitas policininkų gerai žinomas ir nuolatinių stoties rajono lankytojų itin mėgstamas „taškas“ – paviljonas priešais IKI parduotuvę. Tiesa, tą vakarą, kai į jį užsuko LŽ žurnalistai, klientų buvo nedaug. Nebuvo matyti ir čia laiką leisti mėgstančių „plaštakių“, kaip jas vadina pareigūnai.

Šiek tiek stebino tik tai, kad šiltą rudens vakarą lankytojų ten buvo nedaug. Pasisukinėjus ilgėliau paaiškėjo ir tai lėmusios aplinkybės. Nusistovėjus geram orui, girdyklų klientai traukia virš geležinkelio bėgių nusidriekusiu pėsčiųjų tiltu į greta esančioje Pelesos gatvėje įrengtą mokyklos stadioną.

Jau iš pirmo žvilgsnio aišku, kad ši vieta labai patogi įvairiems pasilinksminimams, nes teritorija menkai apšviesta, o nuošalių kampelių krūmuose pakanka. Apie čia verdantį užribio gyvenimą – plėšimus, prievartavimus, žaginimus – liudija ir policijos suvestinės.

Prostitutes vaizdo kameros verčia slapstytis

„Kai ko daugiau“ nei alkoholis vadinamajame stoties rajone galima gauti nesunkiai ir palyginti nebrangiai. Tiesa, anksčiau prostitutės turėjo savo vietas, kur laukdavo klientų. Dabar jos vengia lūkuriuoti atvirose vietose. Mat Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis nupirktomis vaizdo kameromis stebima visa stoties rajono teritorija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min