Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus taryba pataikauja „Vilniaus energijos“ norams (papildyta 16 val.)

Protesto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protestuotojai tarybos sprendimo nepakeitė, jie pritarė„Vilniaus energijai“ palankiam sprendimui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto tarybos valdantiesiems pavyko pritarti prancūzų bendrovės „Dalkia International“ ketinimams „Vilniaus energijos“ akcijas perleisti dukterinei įmonei „Societe Valmy Defense 22“.

Balsavimas vyko net du kartus, tačiau sprendimas nepasikeitė. Pirmą kartą sprendimą palaikė 24 tarybos nariai, prieš balsavo 15, o trys tarybos nariai nebalsavo. Antrąjį kartą balsuojant opozicija balsavime nedalyvavo, o valdančiųjų balsai pasiskirstė taip: 24 už, 1 prieš ir 1 tarybos narys balsavime nedalyvavo.

Lenkų rinkimų akcijos frakcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis pareiškė, kad bent du valdančiųjų atstovai – Algimantas Zaremba ir Kęstutis Nėnius – turėjo nusišalinti nuo balsavimo dėl interesų konflikto. A.Zaremba dirba „Vilniaus energijoje, o K.Nėnius – Vilniaus šilumos tinkluose.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos vadovas Vidas Urbonavičius įsitikinęs, kad sprendimas yra neteisėtas ir jį ketina skųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir prokuratūrai.

„Nors duomenys rodo, kad nebalsavo A.Zaremba, tačiau jo balsą automatinė balsų skaičiavimo sistema įskaitė į balsavusiųjų skaičių. Tai vyksta akivaizdi netiesa. Kitas dalykas – A.Zaremba nenusišalino nuo balsavimo, nors tikrai turėjo. Ir tai yra viešųjų ir privačių interesų supainiojimas. Jis dirba, kaip yra oficialiai deklaravęs, „Vilniaus energijoje“ projektų vadovu“, – tvirtino TS-LKD atstovas.

Anot V.Urbonavičiaus, buvo sprendžiamas „Vilniaus energijos“ akcijų perleidimas, o A.Zaremba dirba šioje įmonėje. „Jo dalyvavimas būtent ir lėmė, kad šitas klausimas buvo „ priimtas“. Ruošiuosi kreiptis visų pirma į VTEK, kad pripažintų šitą neteisybę, o paskui ir į teismą ar prašyti prokuratūros pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones, kad šitas sprendimas neįsigaliotų“, – teigė V.Urbonavičius.

TS-LKD atstovas prisiminė, kad yra buvę atvejų, kai žengiant tokius žingsnius pavyko sprendimą pakeisti: „Taip buvo dėl Artūro Zuoko interpeliacijos prieš šešerius metus. Bylinėjimasis užtruko ketverius metus.“

Pats A.Zuokas po balsavimo sakė, kad visi tie, kurie palaikė šį sprendimą, buvo už tai, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė per Pasaulio banką ir Europos rekonstrukcijos ir vystymo banką turėtų didesnę įtaką „Dalkios“ įmonėse, t.y. „Vilniaus energijoje“ ir „Litesko“. „Visi tie, kurie balsavo prieš, realiai siekia išlaikyti, kad būtent „Rubikono“ grupė turėtų didesnę įtaką, kokią ji šiandien ir turi“, – teigė A.Zuokas.

Meras nepraleido progos ir sumenkinti opoziciją: „Pagrindo atšaukti šį sprendimą jokio nematau, o opozicijos gebėjimai tik tuo ir pasireiškia – skųsti, ginčytis ir pan.“

A.Zaremba įsitikinęs,kad jis jokio pažeidimo nepadarė – esą jis balsavime nedalyvavo, vadinasi, taip išreiškė savo poziciją. Paklaustas, kodėl neišėjo iš salės, taip fiziškai nusišalindamas nuo balsavimo, sakė tam nematęs pagrindo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min