Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 18d. 16:37

Vilniaus taryba uždegė žalią šviesą Kalvarijų turgavietės nuomai

Kalvarijų turgaus nuomos konkursas įstrigo mažiausia mėnesiui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalvarijų turgaus nuomos konkursas turėtų būti vėl skelbiamas.

Vilniaus taryba pritarė Kalvarijų turgaus nuomos konkurso nuostatų tvirtinimui. Tai reiškia, kad netrukus bus paskelbtas konkursas, kurio laimėtojai 25-eriems metams išsinuomos turgavietę, į jos rekonstrukciją turės investuoti ne mažiau negu 25 mln. Lt, o savivaldybės biudžetą kasmet papildyti ne mažiau negu 1mln. Lt nuompinigių.

Kalvarijų turgavietės nuomos klausimas tapo vienu sudėtingiausiu dar praeitos kadencijos tarybai. Iš pradžių aktyviai palaikiusi šią idėją prieš rinkimus taryba nusileido itin aršiai nuomai prieštaravusiai turgaus prekeivių daliai ir konkursą atšaukė.

Kiek patobulintas projektas vėl grįžo į tarybą. Po įvairių institucijų ir specialistų pastabų konkurso nuostatai buvo tobulinami ir juose atsirado prekeiviams palankių reikalavimų būsimajam  nuomininkui. Turgavietę išsinuomoti ketinsiantys verslininkai privalės su dabar dirbančiais prekeiviais pasirašyti dvejų metų sutartis ir išlaikyti tokias pačias jų darbo sąlygas, kokias jie turėjo iki šiol. Taip pat numatoma privalomai pusę darbo vietų turgavietėje skirti smulkiesiems prekybininkams.

Ankstesnėje taryboje aktyviai rėmę Kalvarijų turgavietės nuomos projektą, dabar opozicijoje esantys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai balsavo prieš, tikindami, kad konkurso nuostatai parengti netinkamai. Anot šios frakcijos atstovo Valdo Benkunsko, didžiausia vertybė yra ne turgavietė, o 3 hektarų sklypas, kuris greičiausia pasibaigus nuomos laikotarpiui atsidurs trečiose rankose.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vadovas Bronius Cicėnas įsitikinęs, kad konkurso nuostatai yra parengti konkrečiam konkurso dalyviui, todėl pirmiausia privalu sulaukti Kalvarijų turgavietės nekilnojamojo turto įvertinimo, tik tada tvirtinti nuostatus. Kitu atveju esą konkursas nebus pakankamai skaidrus.

Tačiau tarybos narių pastabos neturėjo lemiamos įtakos sprendimui – valdantieji balsavo itin vieningai ir 27 balsais pritarė nuomos konkurso nuostatams, kurie atvers kelią išnuomoti turgavietę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min