TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus taryba grįžta į darbą

Gintautas Babravičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Anot G.Babravičiaus, svarbiausia pritarti biudžeto perskirstymui.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienį į pirmąjį posėdį po vasaros atostogų renkasi Vilniaus miesto taryba. Frakcijų vadovai tikina, kad pusmetis iki rinkimų būsiąs sunkus, o kaip pagrindinius darbus vardija biudžeto lėšų perskirstymą, kitų metų iždo formavimą, pasiruošimą žiemos sezonui.

Vilniaus valdantieji prieš pirmąjį tarybos posėdį kalbėjo apie būtinybę pritarti biudžeto perskirstymui, po kurio papildomų lėšų gaus miesto ūkis, sportas ir kultūra. Anot vicemero, liberalcentristų frakcijos vadovo Gintauto Babravičiaus, apie 30 mln. Lt papildomų pajamų rasta privatizavimo fonde.

„Ne mažiau svarbus darbas yra suformuoti kitų metų biudžetą, nes juk kaip pasiklosi, taip išsimiegosi. Miesto taryba turi priimti ir 2011–2020 metų strateginį planą, konceptualiai numatantį savivaldybės veiklos raidos perspektyvas. Svarbūs bus ir sprendimai dėl bibliotekų tinklo plėtros, sporto ir kultūros strategijų, sporto mokyklų pertvarkos, kuri leis sutaupyti kelis milijonus litų“, – darbus vardijo G.Babravičius.

Kitos valdančiosios daugumos frakcijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – vadovas Raimundas Alekna įsitikinęs, kad dabar miestui svarbiausia tinkamai pasiruošti žiemos sezonui. „Vilniečiams svarbiausia, kad neaugtų šilumos kainos, jeigu bus daug sniego – pakaktų pinigų gatvių valymui. Praktika rodo, kad klaidos dėliojant biudžetą sukelia daug problemų tiek patiems politikams sprendžiant miesto ūkio problemas, tiek gyventojams“, – sakė R.Alekna.

Anot konservatoriaus, savivaldybė turi instrumentų užkirsti kelią nepagrįstam šilumos kainų kėlimui. „Aišku, negalima daryti įtakos dujų, kitų energetinių išteklių kainoms, bet galime paveikti, kad būtų ieškoma rezervų mažinant administravimo išlaidas, stengiantis naudoti įvairesnius energetinius resursus“, – sakė R.Alekna.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./R.Adomavičius
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./R.Adomavičius

Socialdemokratų frakcijos vadovas, vicemeras Romas Adomavičius teigia, kad dabar svarbiausia baigti pradėtus projektus, o jų – ne vienas. „Reikia patvirtinti atliekų tvarkymo planą, turime pagaliau turėti schemą, kaip atliekos Vilniuje bus tvarkomos. Taip pat reikia parengti gatvių apšvietimo projektą, kurį finansuotų privatūs investuotojai, kad miestas turėtų modernų apšvietimą. Norime privačiomis lėšomis parengti ir gatvių dangos sutvarkymo projektą. Būtina baigti diegti elektroninio bilieto sistemą, kuri padėtų efektyvinti viešojo transporto darbą. Ir tai dar ne viskas, projektų yra daugybė, tikimės, kad pavyks juos parengti vykdyti“, – sakė R.Adomavičius.

Anot socialdemokrato, savivaldybei būtina užtikrinti projektų tęstinumą, kad nebūtų taip, kaip iki šiol – kiekviena nauja valdžia pirmiausia senosios parengtus projektus revizuoja, o tada jau nebelieka laiko jiems įgyvendinti.

Gąsdina medicinos įstaigų privatizacija

Opozicijos atstovai pritaria, kad šie darbai svarbūs, tačiau jie nusiteikę veikti ir kitose srityse. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos vadovas Gediminas Rudžionis teigė su kolegomis ketinantis priešintis galimai sveikatos priežiūros įstaigų privatizacijai. „Jau prasideda tokie mėginimai kuriant klinikas, privačius kabinetus. Vadinasi, už valstybės pinigus pastatytas pastatas imant kabinetą po kabineto bus užimamas privačios struktūros“, – įsitikinęs „tvarkietis“.

Ši frakcija jau antrajame tarybos posėdyje ketina kelti klausimą ir dėl Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties nutraukimo. Liberalų sąjūdžio atstovas Vidmantas Martikonis taip pat teigia, kad vienas pagrindinių šio rudens darbų bus neleisti valdantiesiems pratęsti sutarties su koncernu „Dalkia“.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./V.Martikonį taryba atleido iš pareigų.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./V.Martikonis.

„Svarbiausia yra sustabdyti avantiūras Vilniaus mieste, kurios susijusios su šilumos tinklų ūkio nuomos sutarties pratęsimu. Reikėtų inicijuoti pačios sutarties nutraukimą, kadangi joje yra negerų dalykų, nepalankių vilniečiams. Kalvarijų turgaus nuomos konkursas taip pat yra nelabai skaidrus“, – sakė V.Martikonis.

Anot V.Martikonio, teks užbėgti už akių ir populistiniams sprendimams, kurių valdžia gali imtis artėjant savivaldos rinkimams.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos, kuri taip pat yra opozicijoje, vadovė Vanda Kravčionok sakė, kad jų darbai rudenį labiausia priklausys nuo valdančiųjų. „Mūsų prioritetas išlieka tas pats – švietimas. Taip pat jau pirmajame posėdyje turime daug klausimų dėl prašymų leisti įsigyti į privačią valdą įsiterpusius laisvos valstybinės žemės plotus, tai irgi seksime, kokie tai plotai, ar tikrai juos galima leisti parduoti. Pusmetis iki rinkimų, manau, bus gana sunkus, nes valdantieji viena kalbės, kita darys, gal kažkas bandys pasinaudoti proga neturėdamas vilties vėl grįžti į valdžią“, – savo nuomonę išsakė V.Kravčionok.

Atsiras nauja frakcija

Miesto taryboje numatoma ir pokyčių. Iki šiol liberalcentristų frakcijai priklausę Kęstutis Nėnius ir Gediminas Konstantinas Daubaras yra pareiškę oficialiai, Darius Maskoliūnas – neoficialiai, kad palieka šią frakciją. Anot K.Nėniaus, greičiausia po pirmojo posėdžio jie paskelbs apie naujos frakcijos įkūrimą, kuri bus „gana gausi“. „Mūsų frakcija bus tikrai ne iš trijų narių, bet konkrečių pavardžių ar narių skaičiaus minėti nenoriu dar. Gal norės kažkas prisijungti ir iš kitų frakcijų“, – sakė K.Nėnius.

Liberalcentristų frakcijos vadovas G.Babravičius įsitikinęs, kad jo frakcija išliks: „Du žmonės yra žodžiu informavę apie savo ketinimus palikti mus, tai nuostolis frakcijai, bet nelabai didelis. Kol kas iš kitų frakcijos narių girdžiu patikinimus, kad jie nežada kaitalioti rūbelių prieš rinkimus“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min