Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus tarybos posėdžiai retėja

V.Navickas tikina, kad su juo bandoma susidoroti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Navickas pasiruošęs trauktis iš savo pareigų, tačiau valdantieji vis dar nesusitaria, kokia bus valdančioji dauguma ir ar jau pakanka balsų išrinkti R.Alekną.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus tarybos nariai į posėdžius rinkdavosi kas dvi ar tris savaites. Tačiau pastaruoju metu posėdžiai retėja – paskutinis įvyko spalio 20-ąją, o kitas greičiausia vyks tik lapkričio 24-ąją.

Anot tarybos sekretorės Margaritos Butkienės, tiesiog yra per mažai klausimų, kuriuos būtina svarstyti. Tačiau opozicinių frakcijų atstovai neatmeta galimybės, kad taip vilkinamas laikas, siekiant kuo ilgiau neleisti atstatydinti vicemerų, administracijos vadovų ar sustabdyti mero įgaliojimų.

Vilniaus meras Vilius Navickas daugiau negu prieš mėnesį paskelbė, kad trauksis iš savo pareigų, vos tik valdantieji susitars, kas jį pakeis. Savo nuomonės V.Navickas nekeičia – vis dar yra pasiryžęs trauktis, tačiau valdančiųjų susitarimo iki šiol nėra, o po opozicijos siūlymų iš pareigų trauktis vicemerams bei administracijos vadovams, o mero įgaliojimus – sustabdyti, nesušaukiamas ir tarybos posėdis, kuriame tarybos nariai galėtų pareikšti savo valią.

Trūksta klausimų

„Yra užregistruota 19 klausimų ir dėl tiek tikrai neverta rengti posėdžio. Meras ir juokauja: ar mes taip gerai dirbame, kad tuo metu, kai posėdžiai vyko kas dvi savaites, išsisėmė klausimai, ar yra kažkokia kita priežastis“, – sakė tarybos sekretorė M.Butkienė. Jos teigimu, artimiausias tarybos posėdis galėtų vykti jau po savaitės, tačiau greičiausia jis bus sušauktas lapkričio 24 dieną.

Anot opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vadovo Gedimino Rudžionio, frakcija dar prieš dvi savaites pareikalavo surengti neeilinį tarybos posėdį, kuriame būtų pakeistas tarybos reglamentas ir leista sustabdyti mero įgaliojimus. Posėdis turėjo būti sušauktas per dvi savaites, tačiau, anot G.Rudžionio, buvo pasakyta, kad suabejojus, ar projektas nepažeidžia teisinių aktų, kreiptasi į Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje ir laukiama jo išvadų.

Vyriausybės atstovas Jurgis Jurkevičius į tarybos sekretoriato klausimą atsakė, kad savo pastabas gali teikti tik tarybos nariams ir tik posėdžio metu.

G.Rudžionis įsitikinęs, kad taip bandyta vilkinti laiką, o tarybos posėdį surengti tik lapkričio 24 dieną. „Lapkričio 26 dieną baigiasi pusė metų, kai buvo teikta interpeliacija merui, tad vėl galėsime bandyti merą pašalinti iš pareigų. Bet surengti neeilinį posėdį prireiks dviejų savaičių – jis įvyktų tik gruodžio vidury, tad V.Navickas gauna dar daugiau laiko eiti mero pareigas“, – piktinosi G.Rudžionis.

Meras trauksis, pavaduotojas – ne

Pats V.Navickas tvirtina savo nuomonės nepakeitęs – jis pasiryžęs bet kada pasitraukti iš pareigų. Tačiau jo pavaduotojas Romas Adomavičius teigia atsistatydinti, kaip reikalauja dalis tarybos narių, neketinantis. „Man labai „patiko“ Lenkų rinkimų akcijos frakcijos pozicija, kad reikia atstatydinti visus, jog mieste neliktų nei mero su vicemerais, nei administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų, bet tada kyla klausimas – kas toliau, kam tas chaosas, kurį norima sukelti? Jeigu kažkokių priekaištų yra man asmeniškai, kad būtinai turėčiau atsistatydinti, tai norėčiau juos išgirsti. Bet šiandien jų dar negirdėjau“, – teigė R.Adomavičius.

Anot realiausio kandidato Vilniaus mero kėdėje pakeisti V.Navicką Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vadovo Raimundo Aleknos, konsultacijos dėl pokyčių valdžioje vyksta ir jau artimiausiu metu tikimasi turėti konkrečių rezultatų. „Nebe daug trūksta, laukiame vienos politinės jėgos atsakymo, bet nenorėčiau tos jėgos įvardinti. Nenoriu prognozuoti, bet viską darome, kad šis procesas būtų baigtas kuo greičiau“, – teigė R.Alekna.

Komentarai
Temos Kėdė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min