Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus televizijos bokšto lifte skamba ir meilės dainos

29-erius metus liftu lankytojus į televizijos bokšto viršų kelianti Janina ir pati dar mėgsta pasidairyti po miestą iš viršaus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / 29-erius metus liftu lankytojus į televizijos bokšto viršų kelianti Janina ir pati dar mėgsta pasidairyti po miestą iš viršaus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vilniaus televizijos bokšto viršuje esantį restoraną „Paukščių takas“ liftu lankytojus jau 29 metus kelianti Janina Bukelskienė juokauja šį darbą gavusi per pažintis. Šiandien moteris lifte išgirsta ir specialiai jai atliekamų meilės dainų, ir priekaištų, kad reikėjo pirkti bilietą.

Prieš 29 metus iš Utenos į Vilnių atvažiavusi J.Bukelskienė pirmiausia turėjo baigti specialius mokymus – tik tada gavo teisę dirbti televizijos bokšto lifte.

„Kadangi šis pastatas buvo vienintelis toks Lietuvoje, mokymai vyko daugiabučio namo lifte Žemaitės gatvėje. Mokė mus, kaip naudotis liftu. O tai, kokių reikia laikytis saugumo reikalavimų, kaip bendrauti su lankytojais, sužinojau jau dirbdama“, – pasakojo moteris.

Reaguoja vis dar jautriai

Anot Janinos, jos darbas panašus į seselės poliklinikoje ar pardavėjos parduotuvėje – kai kurie žmonės tiek gerus, tiek blogus dalykus linkę išpasakoti būtent jai. Bet tai ji vadina darbo specifika ir nesiskundžia, nors pusę lūpų prasitaria gana jautriai reaguojanti į nepagrįstus lankytojų priekaištus ar skundus.

„Jeigu ateina koks viskuo nepatenkintas žmogus, tai jam niekas neįtiks. Pradedant mumis apačioje ir baigiant restorano darbuotojais. Atrodytų, nereikia kreipti dėmesio į tokius dalykus, tačiau nelabai pavyksta, paskui vaikštai visą dieną be nuotaikos. Tokia jau esu – vis dar jautriai reaguoju. Man kažkada italų bažnytinis vyrų choras lifte sudainavo „O sole mio“, tai paraudau ir susigraudinau“, – prisipažino J.Bukelskienė.

Nemandagiausi – Lietuvos emigrantai

Janina pastebi, kaip keičiasi lankytojai, ateinantys į „Paukščių taką“. Sovietiniais laikais ypač išsiskyrė iš Rusijos atvykdavusios moterys, kurios puošdavosi gražiomis suknelėmis, persiaudavo rūbinėje batelius, nors televizijos bokšte ir būdavo gana vėsu. Dabar, anot Janinos, visi ateina labiau atsipalaidavę, tiesiog nori pailsėti, pasidairyti į miestą iš viršaus.

Moteris prisipažįsta anksčiau sutikdavusi daugiau įdomių, išskirtinių žmonių, tačiau taip esą gal atrodė dėl to, kad tuomet dar lankėsi mažiau užsieniečių.

„Man buvo įdomu, kaip jie elgiasi, bendrauja. Dabar jau esu įvairių žmonių mačiusi, todėl įdomesnį sutikti sunkiau. Bet neretai matau, kad užsienyje pagyvenę lietuviai būna nemandagūs, stengiasi tarsi pasirodyti esą svarbesni už gyvenančius Lietuvoje“, – pastebėjimais dalinosi J.Bukelskienė.

Bijančių aukščio būna mažai

Man kažkada italų bažnytinis vyrų choras lifte sudainavo „O sole mio“, tai paraudau ir susigraudinau, – prisipažino J.Bukelskienė.Bijančių aukščio, bet į 19-ą televizijos bokšto aukštą kylančių žmonių Janina teigia sutinkanti retai. Esą tokie net nebando važiuoti į viršų, nebent užsieniečiai, kurie tik išlipę iš lifto sustoja prie sienos ir prašo parvežti juos į apačią.

„Būna, kad vaikai labai bijo, tenka rėkiančius vežti, o paskui lieka labai patenkinti. Turėjau tokį klientą, vaiką (nežinau, kiek jam buvo metų), kuris atėjęs pareikšdavo, kad kils į viršų tik tuo atveju, jeigu bus aukšta teta. Aš jį į liftą ant rankų nešdavau“, – šypsodamasi pasakojo J.Bukelskienė.

Liftą kartais sustabdo

Tačiau liftu lankytojus vežiojanti moteris prisipažįsta – pati žmones ji užkalbina retai, tačiau kalbinama jų mielai bendrauja. Ir teigia neslepianti nuo lankytojų, kad liftai kartais gali būti sustabdyti.

„Pagal naudojimo instrukciją mūsų liftai nedirba pučiant stipriam vėjui. Dėl to „Paukščių tako“ lankytojams kartais tenka palaukti, kol bus galima nusileisti žemyn arba pakilti į viršų. Žmones toks įspėjimas neretai nustebina, bet mano metai man jau leidžia būti atvirai“, – juokėsi Janina.

„Aš pati pakylu pasidairyti po apačioje esantį miestą tik vakarais, po 21 val. Bilietų kasa tada jau neveikia, bilietai neparduodami, todėl lankytojus tenka tik vežti žemyn ir išlydėti per duris. Įdomu stebėti, kaip keičiasi miestas. Žiūrėk, vakar dar nieko nebuvo, o šiandien jau namas dygsta. Miestas labai pasikeitė, kai pradėjau dirbti. Nebuvo Pašilaičių, Justiniškių, Pilaitės, dangoraižių“, – prisiminė J.Bukelskienė.

Lankytojų netrūksta

Daugiausia žmonių televizijos bokšte lankosi vasarą, kai prasideda atostogų sezonas.

J.Bukelskienė sakė pastebėjusi, kad pastaruoju metu padaugėjo turistų iš Skandinavijos kraštų, Italijos, Latvijos. Anksčiau buvę daugiau vokiečių, tačiau pastaruoju metu Janina teigia jų sutinkanti kur kas mažiau. Pagrindiniai klientai išlieka lenkai.

Užsieniečiams didžiausią įspūdį daro tai, kad Vilnius yra labai žalias miestas. O pamatę, kaip virš mūsų sostinės kyla oro balionai, daugelis negali atplėšti akių, nes tokių vaizdų nepamatysi jokioje kitoje Europos sostinėje.

Mažiausiai žmonių Televizijos bokšte lankosi lapkritį ir sausio pabaigoje–vasario pradžioje, nes tada būna ūkanota, tamsu. Tačiau, Janinos nuomone, tai irgi geras laikas – anksti temsta, o Vilnius naktį yra labai gražus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min