Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus transporto sistema per metus sutaupo 30 mln. litų (video)

Stop kadras iš filmuotos medžiagos apie eismą su „žaliosiomis bangomis“ Vilniuje (ž. video apačioje).
Stop kadras iš filmuotos medžiagos apie eismą su „žaliosiomis bangomis“ Vilniuje (ž. video apačioje).
Šaltinis: 15min
0
A A

Ekspertams įvertinus Vilniaus miesto centralizuotos eismo valdymo sistemos diegimo rezultatus paaiškėjo, kad sistema veikia efektyviau nei planuota ir leidžia sutrumpinti kelionės laiką bei sąnaudas.

Įmonės „PI Konsultacijos“ atlikto tyrimo duomenimis, visose gatvėse, kuriose buvo diegiami sisteminiai sprendimai ir formuojami transporto koridoriai, padidėjo transporto srauto judėjimo vidutinis greitis, kartu sumažėjo kelionės laikas.

Antai iš oro uosto į centrą piko metu galima patekti sutaupant net ketvirtį anksčiau kelionei skirto laiko, iš centro į Antakalnį – 16 proc., iš stoties į centrą – 15 proc. greičiau.

Ekspertai taip atkreipia dėmesį, kad padidėjus transporto greičiui nesumažėjo eismo saugumas. Palyginti su 2004 metais, kai pradėti transporto sistemos kūrimo darbai, praėjusiais metais gatvėse, kuriuose veikia sistema, įvyko 500 avarijų mažiau.

Vienareikšmiškai negalima teigti, kad avaringumas sumažėjo vien dėl sistemos poveikio, tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad Antakalnio gatvėje šiuo metu registruojama net 70 proc. avarijų mažiau.

Sumažėjęs kelionės laikas bei avaringumas leidžia apskaičiuoti projekto ekonominę naudą. „PI Konsultacijos“ specialisto, inžinieriaus Justo Kapočiaus vertinimu, vien vairuotojų išlaidos degalams per metus sumažėjo 2,7 mln. litų. „Jau dabar, visiškai neįgyvendinus projekto, jo sukuriama nauda yra didesnė nei planuota inicijuojant projektą. Mūsų vertinimu, jį galėtų siekti 30 mln. litų per metus“ – sako J.Kapočius.

VIDEO: Eismas su „žaliosiomis bangomis Vilniuje
VIDEO: Eismas su „žaliosiomis bangomis Vilniuje (2 dalis)
Temos Transportas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min

Mieli skaitytojai,
portalas 15min.lt augs ir vystysis, jeigu ir toliau gaus pajamas iš reklamos, kitų pajamų mes neturime. Kadangi jūs naudojatės reklamos blokavimo programa, reklamų nematote, išskyrus šią vieną. Prašome jūsų supratimo. Gero naršymo! 15min komanda.

Uždaryti