-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 11 27

Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu siūlo keisti Farmacijos įstatymą

Vilniaus universitetas (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU)Seimo Sveikatos reikalų komitetui lapkričio 26 d. pateikė siūlymą nukelti 2012 m. priimtos Farmacijos įstatymo nuostatos, kad vaistinės darbo laiku vaistinėje turi dirbti ne mažiau kaip vienas vaistininkas, įsigaliojimą iki 2021 m. liepos 1 d.
„Valerijono“ vaistinėje
„Valerijono“ vaistinėje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lapkričio 25 d. vykusiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje buvo išsakyti argumentai ir verslo nuogąstavimai, kad nebus suspėta laiku ir tinkamai pasirengti siūlomo Farmacijos įstatymo 35 straipsnio 12 dalies punkto, nustatančio, kad vaistinės darbo metu turi dirbti bent vienas vaistininkas, įsigaliojimui nuo 2021 m. sausio 1 d. Tarp argumentų nuskambėjo ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo kvietimas aukštosioms mokykloms ir verslui surasti palankiausią sprendimą.

Vilniaus universitetas (VU) ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), atsižvelgdami į šį kvietimą ir išsakytus argumentus, Sveikatos reikalų komitetui lapkričio 26 d. pateikė siūlymą nukelti 2012 m. priimtos Farmacijos įstatymo nuostatos, kad vaistinės darbo laiku vaistinėje turi dirbti ne mažiau kaip vienas vaistininkas, įsigaliojimą iki 2021 m. liepos 1 d.

VU ir LSMU nuomone, toks visoms suinteresuotoms pusėms priimtinas siūlymas leistų išspręsti kilusias problemas. Visų pirma, 2021 m. birželio mėnesį farmacijos studijas VU ir LSMU baigs 146 vaistininkai. LSMU Farmacijos fakulteto dekanės prof. Ramunės Morkūnienės teigimu, „toks specialistų skaičius leistų visiškai panaikinti šiuo metu Lietuvos vaistinių asociacijos viešai deklaruojamą 140 vaistininkų trūkumą“.

Be to, pavasarį atsiradus COVID-19 vakcinai ir epidemiologinei situacijai švelnėjant, nebeliks realios grėsmės vaistų prieinamumui, kuri, anot VU Medicinos fakulteto dekano prof. Algirdo Utkaus, galėtų atsirasti karantino metu.

„Papildomas 6 mėnesių laikotarpis leistų vaistinėms pertvarkyti COVID-19 situacijos sutrikdytas veiklas ir vasarą ramiai pasirengti 2012 m. Farmacijos įstatymu numatytiems pokyčiams“, – tvirtina prof. A.Utkus.

Prof. R.Morkūnienė ir prof. A.Utkus sutinka, kad universitetų bendruomenės, gerbdamos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir kituose įstatymuose įtvirtinus teisės principus, turi ginti visos visuomenės interesus.

„Farmacinės veiklos reguliavimas, pasirinktas stojant į Europos Sąjungą, privalo būti užtikrintas visiems Lietuvos gyventojams, o nuo 2021 m. liepos 1 d. turi būti užtikrinta teisė gauti kokybišką farmacinę paslaugą iš tinkamą profesinę kvalifikaciją turinčio asmens – vaistininko“, – VU pranešime cituojamas VU Medicinos fakulteto dekanas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius