Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 balandžio 13d. 17:25

Vilniaus V.Sirokomlės mokykla mitinge reikalavo teisės tapti krikščioniškąja gimnazija

V.Sirokomlės mokyklos bendruomenės akcija
Luko Balandžio / 15min nuotr. / V.Sirokomlės mokyklos bendruomenės akcija
Nuo rudens Lietuvoje turėtų nelikti vidurinių mokyklų – Švietimo įstatyme numatyti keturi mokyklų tipai: pradinė mokykla, progimnazija, pagrindinė mokykla, gimnazija. Vien Vilniuje 14 vidurinių mokyklų dar laukia, ar bus akredituotos ir taps gimnazijomis, ar praras galimybę formuoti 11-12 klases. Tarp jų – ir lenkiškoji V.Sirokomlės vidurinė mokykla, norinti tapti ilgąja krikščioniškąja gimnazija.

Vilniaus miesto taryba pritarė, kad ši mokykla taptų viešąja įstaiga, kurios steigėjas – sostinės savivaldybė. Mokykla yra pateikusi Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) savo ugdymo sampratą, tad beliko sulaukti pastarosios specialistų įvertinimo ir sprendimo, ar galės mokykla tapti ilgąja – nuo 1 iki 12 klasės – gimnazija.

Išimtys numatytos

Švietimo reforma numato kai kurias išimtis, leidžiančias išlaikyti ugdymą nuo 1 iki 12 klasės. Tai būtų vadinamoji ilgoji gimnazija: vienintelė teritorijoje vidurinio ugdymo programą vykdanti mokykla, valstybės sienos apsaugos zonoje esanti bendrojo ugdymo mokykla bei mokykla, kurioje ugdomi specialiųjų poreikių vaikai.

Taip pat ilgąją gimnaziją gali turėti mokykla, vykdanti specializuoto ugdymo krypties programą, kuriai reikalingas ugdymo nuoseklumas, pavyzdžiui, meno, klasikinių kalbų ar kitokios pakraipos mokykla. Ugdymą nuo pirmos iki paskutinės klasės galės vykdyti ir religinės konfesijos mokykla.

Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Petronis 15min.lt sakė manąs, kad V.Sirokomlės mokykla turi galimybes tapti ilgąja gimnazija, ugdymo procesas čia vykdomas stipriai. Tereikia sulaukti ŠMM sprendimo.

Ramiai laukti nenori

Visi dokumentai pateikti ŠMM, bet ŠMM sprendimo vis dar nėra, o tai neigiamai veikia atmosferą mokykloje ir sunkina normalų mokymosi procesą, – rašoma Tėvų forumo kreipimesi.

Bet mokyklos bendruomenė ramiai laukti nenusiteikusi. Pirmadienio pavakarę mokiniai, jų tėvai, mokytojai susirinko prie ŠMM parodyti savo ryžtą išsaugoti šią mokyklą. Tėvų forumas nusprendė, kad geriausia priemonė – mitingas po ministerijos langais.

Taip pat buvo išplatintas kreipimasis į visus Vilniaus ir Vilniaus krašto gyventojus, kuriame teigiama, kad mokinių tėvai labai sunerimę dėl mokyklos likimo. „Tiek Vilniaus savivaldybė, tiek mokyklos direkcija atliko visus formalumus ir mokykla atitinka visus keliamus reikalavimus akreditacijai. Visi dokumentai pateikti ŠMM, bet ŠMM sprendimo vis dar nėra, o tai neigiamai veikia atmosferą mokykloje ir sunkina normalų mokymosi procesą“, – rašoma kreipimesi.

Dėl šios priežasties, teigia Tėvų forumo atstovai, švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio prašoma kuo greičiau nuspręsti leisti mokyklai tapti krikščioniškąja gimnazija.

Mitingu bandoma paskubinti ŠMM sprendimą, nors Vilniaus miesto taryba dėl šios mokyklos virsmo viešąja įstaiga nusprendė vos prieš savaitę. Tačiau tarp susirinkusiųjų vyravo kiek kitokios nuotaukos. Kaip sakė vienuoliktokės mama Stasė Vilkevičienė, mokykla iki šiol nėra akredituota tik todėl, kad tai tautinių mažumų mokymo įstaiga.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./V.Sirokomlės mokyklos bendruomenės akcija
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./V.Sirokomlės mokyklos bendruomenės akcija

Teks ieškoti partnerio

„Tai taikus renginys, siekiame, kad mūsų mokykloje būtų vidurinio ugdymo programa akredituota, mūsų vaikai tęstų mokslus V.Sirokomlės mokykloje. Tai yra lenkų mokykla, tik todėl vis dar nėra akredituota. Tikimės, kad gal ministerija tiesiog nespėjo dar to padaryti, todėl ir susirinkome paprašyti“, – kalbėjo mama.

Tai yra lenkų mokykla, tik todėl vis dar nėra akredituota. Tikimės, kad gal ministerija tiesiog nespėjo dar to padaryti, todėl ir susirinkome paprašyti, – kalbėjo S.Vilkevičienė.

Panašiai kalbėjo ir kiti mitingo dalyviai, nepabūgę lietaus ir gana gausiai susirinkę į skverą prie ŠMM pastato. Į ministeriją buvo nuneštas ministrui skirtas kreipimasis dėl V.Sirokomlės mokyklos vidurinio ugdymo programos akreditavimo.

Tačiau paaiškėjo, kad mokykla, norėdama tapti krikščioniškąja, privalo tarp steigėjų turėti ne tik Vilniaus savivaldybę, bet ir dar vieną partnerį, galbūt – Vilniaus arkivyskupiją. Tam mokyklai duotos dvi savaitės.

V.Sirokomlės mokykla veikti pradėjo 1954 metais, šiuo metu joje mokosi apie 870 mokinių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

58:09
00:32
06:29

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min