Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus vadovai iš arti apžiūrėjo apskrities sąvartynus

J.Pinskus (k.) su kitais savivaldybės atstovais apžiūrėjo Kazokiškių sąvartyną, kurio pirmoji sekcija jau užpildyta.
J.Pinskus (k.) su kitais savivaldybės atstovais apžiūrėjo Kazokiškių sąvartyną, kurio pirmoji sekcija jau užpildyta.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujasis Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus iš savivaldybės kabineto persikėlė į sąvartynus. Norėdamas iš arti pamatyti savo kuruojamos srities – aplinkosaugos – problemas, jis apsilankė jau neeksploatuojamame Kariotiškių ir veikiančiam Kazokiškių sąvartynuose.

Kariotiškių sąvartynas buvo baigtas eksploatuoti 2009 metų vasarą, atidarius naująjį Kazokiškių sąvartyną. Šiuo metu, pasak mero pavaduotojo J.Pinskaus, didelis galvos skausmas – senojo sąvartyno sutvarkymas pagal visus galiojančius ES reikalavimus, kad šis objektas nekeltų pavojaus nei aplinkai, nei gyventojams.

„Reikia šią teritoriją  integruoti į kraštovaizdį, peržiūrėti kultivavimo projektus, kuriuose daug kas praleista, pražiūrėta“, – sakė mero pavaduotojas.

Pasak J.Pinskaus, sutvarkius šią teritoriją, stebėti ją reikės mažiausiai dar 25 metus – per tiek laiko sąvartyne turėtų suirti sukauptos atliekos. Vadinasi, specialistai privalės vertinti požeminių vandenų, dirvožemio, oro taršą, kaip vyksta aplinkos „gijimo“ procesai.

Pagal nustatytus reglamentus ši teritorija turi būti apsodinta mišku, užlygintos duobės. Šiuo metu jau yra užpiltas 10 cm augalinis sluoksnis, kai kur želia žolė, per tam tikrą laiką čia turės užaugti miškas.

Kazokiškių sąvartynas plečiamas

Kazokiškių sąvartyne bus statoma antra sekcija.
Kazokiškių sąvartyne bus statoma antra sekcija.

O Kazokiškių sąvartyne numatyta plėtra – pirmoji sekcija jau baigiama užpildyti ir artimiausiu metu turės būti įrengta antroji, jau paskelbtas įrengimo konkursas. Ši sekcija turėtų užimti trečdalį visos sąvartyno teritorijos – apie 7 hektarus.

„Pirmoji sekcija užpildyta per 3 metus. Naujoji sekcija, manome, bus užpildyta per gerokai ilgesnį laiką – iš esmės keisime atliekų tvarkymo politiką, kad kuo mažiau atliekų patektų į sąvartynus, kuo didesnis jų kiekis būtų perdirbamas“, – žadėjo sostinės mero pavaduotojas J.Pinskus.

Pasak vicemero, ketinama keisti visos Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo strategiją – didelis dėmesys bus skiriamas atliekų rūšiavimui: antrinių žaliavų surinkimo plėtrai, bioskaidžių atliekų surinkimui ir perdirbimui bei likusių atliekų, netinkamų antrinėms žaliavoms, bet turinčių energetinę vertę, naudojimui.

Antrosios sekcijos statybos konkursą laimėjusi bendrovė turės ir investuoti į statybas, planuojama, kad objektas kainuos apie 15 mln. Lt.

Kazokiškių bendruomenė yra informuota apie 2-osios sekcijos statybas ir yra pateikusi savo pastabas. Bendruomenė niekada nepritarė sąvartyno kaimynystei, ne kartą rengė įvairius piketus, bylinėjosi teismuose.

Kazokiškių sąvartynas Vilniaus apskrityje yra vienintelis, atitinkantis visus ES reikalavimus, veikiantis sąvartynas, teikiantis paslaugas 8 aplinkinėms savivaldybėms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min