Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 16d. 06:30

Vilniaus vadovų vasaros maršrutai

Sostinės meras V.Navickas šią vasarą motociklu keliaus per Turkiją, Siriją ir Libaną.
Asmeninio archyvo nuotr. / V.Navickas šią vasarą keliaus per Turkiją, Siriją ir Libaną.

Vasara – atostogų metas. Apie poilsį jau svajoja ir Vilniaus miesto politikai, šią savaitę susirinkę į paskutinį miesto tarybos posėdį šią vasarą. Vieni jų mieliau renkasi poilsį prie Lietuvos ežerų ir upių, kiti jau dėlioja kelionių maršrutus į egzotiškas šalis.

Vilniaus meras Vilius Navickas, paklaustas apie atostogas, pasakojo, kad šiemet jo kelionės maršrutas motociklais drieksis per Turkiją, Siriją ir Libaną – iš Stambulo į Beirutą ir atgal. „Dabar tvarkome logistiką, ieškome būdų, kaip nugabenti motociklus. Planuojame keliauti 12 žmonių grupė rugpjūčio viduryje. Karščio tikrai nebijome, nes esame ne kartą keliavę įvairiose šalyse, Afrikoje. Tokiose kelionėse vėjas puikiai prapučia, pravėdina smegenis“, – apie būsimas atostogas kalbėjo Vilniaus meras.

Paprašytas prisiminti įspūdingiausią kelionę, V.Navickas paminėjo net kelias. „Puiki kelionė motociklais buvo, kai apvažiavome Maroką iki Sacharos per Atlaso kalnus ir atgal palei vandenyną. Esame važiavę nuo Vilniaus iki Skandinavijos viršūnės ir grįžome per Norvegiją, Švediją į Vilnių, nuvažiavome 5 000 kilometrų. Irgi buvo įspūdinga. Turime būrį draugų, kurie pasirengę bet kada sėsti ant motociklo ir važiuoti. Iš tiesų tokios kelionės yra ne tik įdomu, bet ir tam tikras iššūkis“, – sakė meras ir pabrėžė, kad atostogauti paplūdimy galėtų ne ilgiau negu porą valandų.

Girdys žirgus Juodojoje jūroje

Įspūdingiausias savo keliones Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius galėtų vardyti ir vardyti: „Per atostogas aš dažniausia keliauju. Tik politika šiek tiek trukdo tuos planus realizuoti taip, kaip norėtųsi. Paskutinė didesnė ekspedicija buvo 2007 m. į Mongoliją, prieš tai keliavau į Islandiją, Baltarusiją, Rusijos šiaurę, Himalajus, Meksiką, Sibirą, Afriką, Kamčiatką. Prisirenka tų kelionių. Tai mano hobis ir, kai galiu, visada stengiuosi keliauti.“

Klajūnas G.Babravičius šįkart lydės žirgų vilkstinę prie Juodosios jūros.
Klajūnas G.Babravičius šįkart lydės žirgų vilkstinę prie Juodosios jūros.

Šią vasarą vicemeras pasiryžęs dirbti, nes atostogas taupo rudeniui, kai vėl leisis į ilgą kelionę.

„Rugsėjo 8 dieną 15 žirgų vilkstinė išvyks prie Juodosios jūros, kaip juokaujame, pagirdyti arklių, o man tenka didelė garbė padėti organizuoti šitą renginį ir būti lydinčioje komandoje, kuri organizuos logistiką. Važiuosiu automobiliu. Šitas žygis truks 35–40 dienų, maršrutas drieksis per Baltarusiją ir Ukrainą iki Juodosios jūros. Tai ir bus mano atostogos. Kadangi esu klajūnas, mėgstu keliauti, pabandysiu suderinti ir saviraišką, ir atostogas“, – atostogų planais pasidalijo vicemeras.

Gera ir Lietuvoje

Kitas vicemeras Romas Adomavičius nebuvo toks atviras. „Tiksliai dar nežinau, kada ir kur atostogausiu, nes pastaruoju metu atostogų turiu mažai. Jeigu pasiseka, išvažiuoju kokiai savaitei, bet ne daugiau. Mielai leisčiau laisvalaikį su meškere kur nors gamtoje, Lietuvoje“, – sakė vicemeras.

Mėgsta atostogas Lietuvoje ir vicemeras Stanislovas Šriūbėnas. „Nuo pirmadienio atostogausiu ir planuoju tai daryti Ignalinoje, tėviškėje. Poilsio Lietuvoje į nieką niekada nekeičiu. Nevažiuoju į egzotiškus kraštus, nes man užtenka lietaus ir saulės Lietuvoje. Žvejoju, medžioju, grybauju, viskuo iš eilės naudojuosi. Jeigu matysiu, kad kompiuteris rodo kelias saulėtas dienas, nuvažiuosiu į Šventąją“, – pasakojo vicemeras.

Tolimais kraštais nesižavi ir savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas. „Aš neįpratęs atostogauti. Šiemet atostogausiu, kai bus galima, šiuo momentu nesu suplanavęs, nei kada atostogausiu, nei ką per tas atostogas veiksiu. O kai atostogauju, mėgstu ramiai pailsėti, pripažįstu poilsį Lietuvoje“, – sakė administracijos direktorius ir pabrėžė, kad jo poilsis būna „be jokių tolimų egzotikų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min