Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 19:10

Vilniaus vaiko teisių apsaugos specialistai skundžiasi darbo krūviais: tai darosi nepakeliama

Vilniaus policijos pareigūnai tikrino ar saugiai važami vaikai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaikas su žaislu

Vilniaus miesto Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai bando įrodyti, kad jų darbo sąlygos darosi nepakeliamos. Užduočių darbuotojai turi daug, darbo vietos ankštos, automobiliai genda. Tarnyba savo ruožtu užtikrina daranti viską, kad situacija gerėtų, tačiau pripažįsta – dėl darbuotojų Vilniuje sunku konkuruoti su verslu.

Tadas Cijūnaitis, Vilniaus miesto Vaiko teisių apsaugos skyriaus profesinės sąjungos vadovas, pastaruoju metu dažnas svečias Tarnyboje ir pas jos direktorę Aliną Jakavonienę. Jo teigimu, skyriaus darbuotojai turi daug problemų, kurias tikimasi kartu su visos Tarnybos vadovybe spręsti.

Per daug užduočių

„Visų pirma, yra labai didžiuliai darbo krūviai, neadekvatūs – kiekvienas darbuotojas turi apie 50 užduočių. Tai yra nesąmonė, į kiekvieną užduotį mes turime reaguoti vėliausiai per tris dienas, nes kitaip gali prasidėti tarnybiniai tyrimai. Tai yra neadekvatu ir nenormalu.

Antras dalykas – mums tikrai nepriimtinas Tarnybos požiūris. Šiuo metu mes jaučiamės vos ne antrarūšiai, iš Tarnybos vadovės net esame išgirdę tokių dalykų, kad čia ne kalėjimas, niekas mūsų nelaiko“, – skundėsi Vilniaus skyriaus vaiko teisių specialistų vienijančios profsąjungos vadovas.

Jis tvirtino, kad darbuotojai jaučia dalies naujai ateinančių darbuotojų protegavimą, jiems sudaromos geresnės sąlygos siekti karjeros. Taip pat kyla klausimų dėl mokėjimo už viršvalandžius, priedų ir pan.

Visų pirma, yra labai didžiuliai darbo krūviai, neadekvatūs – kiekvienas darbuotojas turi apie 50 užduočių. Tai yra nesąmonė, – sakė T.Cijūnaitis.

Paklaustas, kokie pagrindiniai skyriaus profesinės sąjungos reikalavimai, T.Cijūnaitis išvardino tris: priimti daugiau darbuotojų, kad mažėtų krūviai, sutvarkyti tvarką, į kokius pranešimus būtina reaguoti vaiko teisių apsaugos specialistams, nes dabar bet kuris pranešimas, kur minimas vaikas, traktuojamas kaip vaiko teisių pažeidimas, nors kartais tai pranešimai apie nedidelę nepilnamečio vagystę ar pan., ir rodyti daugiau pagarbos patiems specialistams.

„Tarnybos vadovams reikėtų nusiimti karūną ir nusileisti į liaudį“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie minėtas 50 užduočių, jis pabrėžė, kad tiek darbuotojas turi vienu metu, o per mėnesį kai kuriems iš jų susikaupia ir daugiau nei 100. Kiekvieną pradėti spręsti reikia per tris dienas.

„Dėl to pervargimo kai kuriems darbuotojams prasidėjo migrena, 14 žmonių turi nedarbingumą. Tai neįmanoma“, – teigė T.Cijūnaitis.

Lietuvos Respublikos Seimo archyvas/Tadas Cijūnaitis
Lietuvos Respublikos Seimo archyvas/Tadas Cijūnaitis

Turi draudimą, bet nežinojo

Po dar vieno apsilankymo Tarnyboje profsąjungos vadovas sakė turėjęs malonesnį pokalbį, bet visko išspręsti tikrai dar nėra pavykę: „Bandome surasti bendrų sąlyčio taškų. Paskelbti konkursai į laisvas darbuotojų vietas, bet neaišku, kada jie baigsis. Bet nesusitarėme dėl pagrindinio dalyko – dėl užduočių skaičiavimo, kadangi pas mus užduotis atlieka po du žmones, bet jiems skirta ta pati užduotis skaičiuojama kaip viena. Todėl nesueina tie skaičiavimai. Tarnyba skaičiuoja, kad mes turime per dieną tik po vieną užduotį, o tai nerealu.“

Tačiau pokalbyje buvo ir gerų žinių – žadama pagerinti buitines sąlygas, iškeldinant vieną skyrių, tad kabinetų bus daugiau. Atnaujinti ketinama ir automobilių parką, nes esą dabar turimi automobiliai nuolat genda.

Tarnybos vadovams reikėtų nusiimti karūną ir nusileisti į liaudį, – teigė T.Cijūnaitis.

T.Cijūnaitis sako išgirdęs ir tokią naujieną, kad visi darbuotojai turi papildomą draudimą dėl rizikų darbe – tačiau kažkodėl jie nebuvo tinkamai apie tai informuoti.

„Vienas iš mūsų reikalavimų buvo apdrausti papildomai. Mūsų darbas ne policininkų, bet vis dėlto yra sudėtingas: būnam ir apspjaudomi, ir apdaužomi, būna tokių variantų. Tai, pasirodo, tas draudimas yra, tik iki mūsų informacija neatėjo. Galime tuo pasidžiaugti, kad viena mūsų sąlyga išpildyta,“ - kalbėjo jis.

Pripažįsta: krūviai dideli

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai tikina, kad problemos sprendžiamos. Kaip teigiama 15min Tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovo Arūno Malinovskio perduotame komentare, spalio 1 dieną Tarnyba gavo Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų kreipimąsi.

Susitikimų su darbuotojais buvo ne vienas, esą reaguojama į visų darbuotojų pastabas, komentarus, Vilniaus miesto skyrius neišskiriamas.

„Primename, kad Tarnyba kūrėsi prieš 15 mėnesių ir skubiai reikėjo rasti tinkamas patalpas. Skyrius nemažas, biudžetinei įstaigai keliamos tam tikros taisyklės nuomojantis patalpas. Turto bankas pasiūlė esančias Ševčenkos g.

Prieš įsikeliant Vilniaus miesto skyriui į patalpas 2018 m. rugpjūčio mėn., patalpos buvo suremontuotos ir įrengtos naujos darbo vietos (nauji baldai ir IT įranga). Šiuo metu šiose patalpose įsikūrę du skyriai. Tačiau planuojama darbo sąlygas gerinti. Ieškoma patalpų vienam iš skyrių išsikelti. Surasti nelengva“, – teigia Tarnyba.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alina Jakavonienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alina Jakavonienė

Komentare taip pat teigiama, kad darbo krūviai Vilniaus miesto skyriuje pripažįstami kaip tikrai dideli.

„Yra objektyvios priežastys: pvz., dėl didesnio sostinės gyventojų kiekio, didelio darbuotojų sergamumo. Tuo metu, kol vyksta konkursai, už padidintą darbo krūvį ir viršvalandžius esamiems darbuotojams mokamos priemokos, Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai kai kuriais atvejais perima dalį Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus užduočių.

Vilnius turi savo tam tikrus darbo rinkos iššūkius. Keliame aukštus reikalavimus darbuotojams, ne visada pavyksta konkuruoti su verslu. Esam biudžetinė įstaiga ir nors stengiamės suteikti maksimumą patogumo, galimybę tobulėti, įgyvendinama skatinimo programa, tačiau negalime, pvz., kiekvienam skirti automobilį“, – teigia Tarnybos atstovai.

Yra objektyvios priežastys: pvz., dėl didesnio sostinės gyventojų kiekio, didelio darbuotojų sergamumo.

Perka Vilniečio korteles

Paminėtas ir įsigytas papildomas darbuotojų sveikatos draudimas, taip pat aprūpinimas darbo priemonėmis: „Darbuotojai aprūpinti antbačiais (bachilais), guminėmis pirštinėmis, kaukėmis, dezinfekavimo priemonėmis, priemonėmis nuo erkių, naminių gyvūnų užpuolimo.

Pagal poreikį buvo išdalinti patalpų šildytuvai, patalpų vėdinimo ventiliatoriai. Pagal galimybes įrengtos poilsio zonos, kuriose yra mikrobanginės krosnelės, šaldytuvai ir t.t. Atsilaisvinus patalpoms (išsikėlus Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui) poilsio zonos bus praplėstos.“

Taip pat su Turto banku tariamasi dėl pastato, kuris jam priklauso, geresnio pritaikymo darbui.

Klausiami apie automobilius, Tarnybos atstovai teigia, kad Vilniaus miesto skyrius naudojasi šešiais, senuosius ketinama keisti. O tiems darbuotojams, kuriems neužtenka automobilių, siūloma važinėti viešuoju transportu.

„Skyriaus darbuotojams sudarytos sąlygos naudotis nemokamai viešuoju transportu, tam nupirktos 35 Vilniečio kortelės. Suprantame, kad daug patogiau važinėtis automobiliu, tačiau negali kiekvienas gynėjas gauti automobilio. Esame biudžetinė įstaiga ir stengiamasi efektyviai naudoti turimus resursus.

Su laiku tikime, kad transporto priemonių daugės. Tarnyba neturi autoūkio kaip savivaldybė, negalime naudotis kitų padalinių, įstaigų transportu, todėl tikime, kad skyriaus vadovas racionaliai naudoja transportą – kam toliau vykti, vyksta automobiliu, kam centrinėje miesto dalyje, vyksta viešuoju transportu“, – aiškinama Tarnybos komentare.

Pokyčiai vaiko teisių apsaugos sistemoje įsigaliojo nuo 2018 metų liepos 1 dienos. Tada visų Lietuvos savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyriai tapo pavaldūs Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai.

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min