Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 23d. 12:45

Vilniaus vaikų darželyje „Bitutė“ – salmoneliozės protrūkis

Šiame darželyje Šeškinėje užfiksuotas salmoneliozės protrūkis.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šiame darželyje Šeškinėje užfiksuotas salmoneliozės protrūkis.

15min.lt redakciją pasiekė sunerimusių tėvų skundai, kad Vilniaus vaikų lopšelyje-darželyje „Bitutė“ nustatyti bent keli salmoneliozės atvejai, tačiau darželio vadovybė auklėtojoms griežtai uždraudė šią informaciją pranešti tėvams. Aiškėja, kad susirgusiųjų jau yra apie 18 – 13 vaikų ir 3 personalo darbuotojai. Darželio direktorė tikina esą tėvai apie viską informuojami.

Penktadienio rytą į tinklalapio 15min.lt redakciją paskambino net keli sunerimę tėvai. Vienas jų, Andrius, teigė, kad jo sūnų dėl pilvo skausmų medikai paguldė į ligoninę, kur ir buvo nustatyta salmoneliozė.

„Paprašiau, kad žmona paskambintų kitoms mamoms ir tada sužinojome, jog yra dar šeši „iškritę“ vaikai. Higienistai ten kažką tikrina, tačiau niekur nėra jokios informacijos. Man tiesiog skauda, kad niekas apie tai nežino ir nekalba, nes žinau, jog ten virtuvėje higienos lygis tikrai žemas“, – piktinosi Andrius.

Gydo nuo kitų ligų

Kito tą darželį lankančio vaiko mama Vida taip pat teigė žinanti bent apie kelis susirgusius vaikus, tačiau salmoneliozė, jos žiniomis, nustatyta vienam. Kitus pilvo skausmais besiskundusius vaikus tėvai gydė nuo roto viruso, apsinuodijimų, nes jiems nebuvo pranešta apie galimą salmoneliozės grėsmę. Tačiau visa tai tik kalbos, kuriomis dalijasi sunerimusios mamos.

„Sužinojau tik iš kitų tėvų. Vakar darželyje buvo vadovų ir auklėtojų susirinkimas, kuriame vadovė liepė jokiais būdais tėvams nesakyti. Kai sužinojome iš kitų mamų, skambinome mūsų grupės auklėtojai ir ji patvirtino, kad salmoneliozė darželyje buvo nustatyta“, – kalbėjo susirūpinusi mama.

Vida teigė, kad su darželio direktore tėvai apie susidariusią situaciją net nebandė kalbėtis, kadangi tai esą beprasmiška – panašių konfliktų darželyje jau yra buvę. „Net jei ir kalbame, skundžiamės, Švietimo skyrius labai greitai užglaisto mūsų skundus. Anksčiau yra iškilę nesusipratimų dėl darželio veiklos, finansavimo“, – pasakojo Vida.

Moteris teigė girdėjusi, kad viena mergaitė į ligoninę pateko labai sunkios būklės, o kiek šios ligos atvejų bus iš viso – nežinia.

Vadovė tvirtina informacijos neslepianti

Darželio vadovė Nijolė Mituzienė patvirtino, kad darželyje užfiksuoti keli salmoneliozės atvejai. „Šiai dienai yra susirgę du vaikai, mano žiniomis. Priežasčių kol kas nežinome, bet jas tiria Vilniaus visuomenės sveikatos centras ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba“, – sakė N.Matuzienė.

Direktorė tvirtino, kad visi tėvai buvo perspėti, tačiau darželis dirba toliau, nebuvo uždarytas, nes kol kas tam neturima pagrindo. „Stebėsime situaciją iki kito penktadienio, dar savaitę“, – teigė vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ vadovė.

Įtartini pasirodė vištienos produktai

Darželyje dirba Vilniaus visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus specialistai. Šio skyriaus vedėja Giedrė Aleksienė 15min.lt teigė, kad visi vaikai susirgo apie rugsėjo 16–18 dieną. „Pagal meniu mums įtartini pasirodė vištienos produktai. Dabar jau turime 15 susirgusių vaikų ir 3 personalo darbuotojus, trims salmoneliozė yra patvirtinta bakteriologiškai“, – sakė G.Aleksienė.

Apie tai, ar tėvai buvo informuoti apie ligos protrūkį, G.Aleksienė teigė nežinanti, tai padaryti turėtų pats darželis. Tačiau Šeškinės poliklinikai pranešta, kad jeigu kreiptųsi vaikai iš to darželio, jie būtų tikrinami dėl salmoneliozės.

„Salmoneliozė plinta per maisto produktus, todėl svarbiausia yra geras terminis paruošimas. Kol kas visi vaikai susirgo tuo pačiu metu, kad kažkas būtų susirgęs vėliau, pranešimų neturime. O už maisto saugą atsakinga yra Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, jiems perdavėme visą informaciją apie įtariamą protrūkį“, – teigė G.Aleksienė.

Skyriaus vedėjos teigimu, darželio vadovybė privalo imtis griežtesnių priemonių ir užtikrinti maisto gamybos saugą.

Vilniaus maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai dar ketvirtadienį patikrino lopšelio-darželio maisto tvarkymo skyrių. „Patikrinimo metu nustatyta, kad vaikų maitinimui patiekalai gaminami nesilaikant receptūrų reikalavimų, sudaromos galimybės kryžminei taršai: šaldytuve kartu laikoma šviežia mėsa ir virtos dešrelės. Taip pat nustatyta, kad ne visuomet registruojama greitai gendančių maisto produktų priėmimo temperatūra, šiluminio apdorojimo temperatūra patiekalų viduje“, – rašoma tarnybos išplatintame pranešime.

Taip pat tarnybos inspektoriai patikrinimo metu tyrimams atrinko maisto ir plovinių mėginius, virtuvės darbuotojai paprašyti bakteriologiškai pasitikrinti sveikatą. Lopšelio-darželio maisto bloke nurodyta atlikti generalinį valymą ir dezinfekciją. Toliau tiriama, kas sukėlė infekcijos protrūkį.

Temos: 1 Salmoneliozė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min