Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 sausio 12d. 16:56

Vilniaus vaikų darželyje – reikalavimai parašu paremti Lenkų rinkimų akciją

Lopšelis-darželis Aušrinė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lopšelis-darželis „Aušrinė“

Vilniaus vaikų darželio „Aušrinė“ auklėtinių tėvai sunerimę. Kaip pasakojo anonimiškumą norėjusi išlaikyti mama, pasiimant vaikus po dienos darželyje tėvų grupėje laukė įstaigos vadovė ir reikalavo savo parašu paremti Lietuvos lenkų rinkimų akciją, esą jos atstovai itin padeda darželiui.

„Išsisukinėjame kaip kas mokame – vieni sako, kad jau yra pasirašę, kiti – kad pasirašys kitą dieną“, – taip apie situaciją Vilniaus darželyje „Aušrinė“ pasakojo viena vilnietė. Jos teigimu, šios įstaigos vadovė Vanda Učkuronis laukia atžalas ateinančių atsiimti tėvų ir juos primygtinai ragina savo parašu paremti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovus, dalyvaujančius savivaldos rinkimuose į Vilniaus miesto tarybą.

Anot mamos, istorija kartojasi, panašiai viskas vyko šiame darželyje ir pernai prieš rinkimus. „Dabar direktorė sako: tas žmogus padėjo stogą uždengti, tas dar kažką“, – piktinosi moteris. Savo vardo ši mama sakė nenorinti skelbti dėl paprasčiausios priežastis – iš baimės, kad nukentės įstaigą lankantis jos vaikas.

Tačiau V.Učkuronis tokių tėvų kaltinimų kratosi. „Ne, taip gi negalima, kas nori, tas gali pasirašyti. Aš niekam nesakiau – pasirašykit ar kažką. To negalima ir neturi būti. Pasirašyti tie, kurie nori, gali, bet ne darželyje. Bet aš tikrai niekam nesakiau, kad turite pasirašyti“, – kalbėjo „Aušrinės“ vadovė.

Direktorė čia pat pasigyrė, kad organizuoja Sausio 13-osios minėjimą, kalbasi su vaikais, šie piešė piešinius. Ji teigė šiuo klausimu tikrai paraginusi ir tėvus prisiminti tokią svarbią dieną, uždegti žvakutę. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas tvirtino, kad toks atvejis, jeigu viskas yra taip, kaip pasakoja ši mama, yra rinkimų pažeidimas. „Tai naudojimasis tarnybine padėtimi. Juk, tarkim, ateisite į paštą ir čia pareikalaus už kažką pasirašyti. Taip pat būtų ir jeigu darželio, mokyklos vadovai, mokytojai sakytų – neškit tėvams ir be parašų negrįžkit“, – sakė VRK pirmininkas.

VRK kol kas skundo dėl šio darželio nėra sulaukusi, tačiau jeigu jis bus anoniminis, komisija jį tirti imtųsi nebent tuo atveju, jeigu panašių skundų atsirastų ir iš kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų ar darželių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min