Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus vairuotojai vėl strigo spūstyse: atgabenta trečioji, pati didžiausia, eurų siunta

į Lietuvą atgabenta trečioji eurų siunta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / į Lietuvą atgabenta trečioji eurų siunta
Šaltinis: BNS ir 15min.lt
0
A A

Į Lietuvą trečiadienį atgabenta dar viena euro banknotų siunta. Iš Frankfurto prie Maino atskridęs „Lufthansa“ lėktuvas Vilniuje nusileido apie 15 valandą.

Lėktuvų maršrutus rodančios interneto svetainės „Flyradar24“ duomenimis, Vokietijos oro linijų „Lufthansa“ krovininis lėktuvas „McDonnell Douglas MD-11F“, kuris jau gabeno eurus į Lietuvą, pakilo iš Frankfurto oro uosto ir išskrido Lietuvos link.

Tai trečioji euro banknotų siunta. Pirmoji spalio 22 dieną atgabenta į Vilnių, antroji – spalio 29 dieną – į Kauną.

Pinigus vežančius vilkikus paprastai saugo „Aro“ šarvuočiai, kelių policijos automobiliai ir sraigtasparniai, o gatvėse, kur jie važiuoja, uždaromas eismas.

Centrinis bankas iš anksto neskelbia, kada atgabenami eurai. Pasak jo, pinigai yra vežami dieną, nes to reikalauja griežtos saugumo procedūros, be to, jie turi būti skraidinami šviesiu paros metu, o apie pinigų gabenimo laiką, maršrutą, apsaugos ir kitas detales visuomenė iš anksto negali būti įspėta.

Pinigus vežančius vilkikus paprastai saugo „Aro“ šarvuočiai, kelių policijos automobiliai ir sraigtasparniai, o gatvėse, kur jie važiuoja, uždaromas eismas.

Lietuvos bankas pranešė, kad detalesnė informacija apie banknotų gabenimą bus suteikta tada, kai jie visi pasieks Lietuvos banko saugyklas. Euro įvedimui reikalingus 132 mln. vienetų eurų banknotų Lietuvos bankas pasiskolino iš Vokietijos Bundesbanko. Centrinis bankas skelbė, kad į Lietuvą jie bus pristatyti spalio-lapkričio mėnesiais.

Lietuva eurą įsives 2015 metų sausio 1-ąją.

Papildyta 17.00 val. Visas Lietuvai numatytas eurų banknotų kiekis saugiai pristatytas į Lietuvos banko saugyklas

Lietuvos bankas praneša, kad eurų gabenimo operacija įvykdyta sėkmingai.

„Operacija įvykdyta saugiai ir sėkmingai. Eurų banknotai iš Lietuvos banko saugyklų Vilniuje ir Kaune jau pradėti skirstyti komerciniams bankams, iš jų jie tęs kelionę į prekybos bei paslaugų įmones ir galiausiai – kitų metų pradžioje pasieks šalies gyventojų pinigines. Vertiname itin sėkmingą bendradarbiavimą su operacijoje dalyvavusiais partneriais“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

VIDEO: Į Vilnių atgabenta didžiausia eurų siunta iš Frankfurto (Lietuvos banko ir policijos medžiaga)

Banknotai iš Vokietijos trimis reisais Lietuvą pasiekė oro transportu. Dvi siuntos nugabentos į Lietuvos banko saugyklas Vilniuje, viena – į Kauną. Lydint banknotus iki saugyklų dalyvavo Policijos departamentas, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, Kelių policija, teritoriniai policijos komisariatai, oro uostų apsauga, operacijai buvo pasiskolinti ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai.

VIDEO: Į Vilnių atgabenta dar viena euro banknotų siunta

„Policija eurų atvežimui pradėjo ruoštis nuo tada, kai tapo aišku, kad Lietuva įsives eurą. Intensyviai dirbome kartu su Lietuvos banku. Šita operacija yra istorinė, ir tai yra ypač svarbus momentas ekonomikai. Kartu tai buvo didžiulis iššūkis policijai ir ji su tuo iššūkiu sėkmingai susidorojo“, – sako Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras.

Operacija vykdyta laikantis ypač griežtų saugumo reikalavimų. Visuomenė apie banknotų gabenimą negali būti įspėta iš anksto.

„Tokios operacijos planuojamos labai kruopščiai. Mūsų pareigūnai dalyvavo ne tik kaip kolonos, gabenančios banknotus, apsauga. Buvo pasitelkti ir snaiperiai, kurie vykdė apsaugą iš pastatų ir iš sraigtasparnių. Papildoma mobili pareigūnų grupė buvo pasirengusi reaguoti incidentų atveju“, – dalį operacijos detalių atskleidė Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadas Viktoras Grabauskas.

Nuo lapkričio 1 d. banknotai jau paskirstomi bankams, o nuo gruodžio 1 d. jie bus pradėti gabenti prekybininkams ir paslaugų teikėjams.

„Nors tai didelio masto logistinis procesas, jis yra pakankamai automatizuotas ir valdomas efektyviai. Reikia gerokai mažiau fizinio darbo, nei jo prireikė įvedant litą, kai Lietuvos banko tarnautojai tiesiog rankomis nešiojo maišus su būsimąja valiuta. Neabejojame, kad visas reikalingas euro įvedimui banknotų ir monetų kiekis komercinius bankus pasieks numatytu laiku“, – sako Lietuvos banko Grynųjų pinigų tarnybos euro projekto vadovas Gintautas Moška, dalyvavęs ir lito įvedimo procese.

Lietuvos bankas eurų banknotus skolinasi iš Vokietijos centrinio banko – Bundesbanko. Pagal sutartį jie bus jam grąžinti banknotus atspausdinus vienoje iš sertifikuotų Europos Sąjungos spaustuvių.

Lygiagrečiai Lietuvos bankas tęsia apsirūpinimą lietuviškomis eurų monetomis. Lietuvos monetų kalykla jas kaldina trimis pamainomis. Iš Lietuvos banko saugyklų nuo spalio pradžios monetos jau skirstomos bankams. Iš viso Lietuvos monetų kalykla nukaldins 370 mln. vienetų eurų monetų, jų svoris – 1 740 tonų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min